شنبه 07 دسامبر 13 | 11:27
اوباما:

سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران پابرجا خواهد بود

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ضمن دفاع از دیپلماسی خود در قبال تهران گفت، آمریکا و اسرائیل مصمم هستند تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنند و سخت ترین تحریم‌ها علیه ایران همچنان پابرجا خواهد بود.


139209061537063981623633باراک اوباما در سخنانی در کاخ سفید گفت:«ما همراه با دوستان اسرائیلی خود مصمم هستیم تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنیم. ما در حال امتحان کردن این مساله هستیم که آیا دستیابی به این هدف از طریق دیپلماسی امکان پذیر است.»

بر اساس این گزارش اوباما یادآور شد، برای نخستین بار در یک دهه اخیر ما توانسته ایم تا پیشرفت برنامه هسته ای ایران را متوقف کنیم. بخش های مهم و کلیدی برنامه هسته ای ایران نیز به عقب بازخواهد گشت و سخت ترین تحریم های ما علیه ایران همچنان پابرجا خواهد بود.

اوباما گفت، این مساله برای جهان و برای اسرائیل خوب است. طی ماه های آینده ما به دیپلماسی خود برای دستیابی به راهکاری جامع که بتواند تهدید سلاح هسته ای ایران را برای همیشه حل و فصل کند، ادامه خواهیم داد.رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد، مانند همیشه تعهد ما نسبت به اسرائیل و امنیت آن مستحکم و راسخ خواهد بود.

ایران و قدرت های جهانی ماه گذشته در شهر ژنو به توافق هسته ای دست یافتند. بر اساس این توافق ایران موافقت کرده است تا در ازای لغو بخشی از تحریم ها برنامه هسته ای خود را محدود کند.

  1. اصفهاني
    8 دسامبر 2013

    اميدوارم برخي هموطنان ساده لوح و زبان دراز از خواب غفلت بيدار شوند.(البته منظور من هيچيك از صاحب منصبان دولت نبود ها!)

  2. اسلامشهری
    8 دسامبر 2013

    این مذاکرات چیزی جز خوار شدن ایرانیان نبود کسی که خودش رو زده به خواب رو نمیشه بیدار کرد امیدوارم خون شهیدانی مثل احمدی روشن پایمال نشه که همه ی ما مسئولیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: