شنبه 07 دسامبر 13 | 12:37

زمستانی سخت برای غزه

خانه‌ها در غزه، فاقد گرمای کافی برای برخورد با این وضعیت است. مردم اینجا در غزه، تلاش می‌کنند تا برای گرم کردن خانه‌های خود از سوزاندن چوب استفاده کنند و این ممکن است سلامت آن‌ها را در خطر بیندازد.


در ادامه اقدامات رژیم اسرائیل برای تحت فشار قرار دادن مردم غزه، این منطقه محاصره شده در زمستان پیش رو بدون برق و سوخت باقی می‌ماند.

با تنها شش ساعت برق در روز و بدون هیچ گازی، بیشتر خانه‌های مردم غزه در زمستان سرد خواهند بود.

در چند ماه گذشته برق جیره‌بندی شده است و قطعی برق در خلال بارندگی‌ها بیشتر شده است.

اشرف شانون گفت: «خانه‌ها در غزه، فاقد گرمای کافی برای برخورد با این وضعیت است. مردم اینجا در غزه، تلاش می‌کنند تا برای گرم کردن خانه‌های خود از سوزاندن چوب استفاده کنند و این ممکن است سلامت آن‌ها را در خطر بیندازد.»

وی در ادامه افزود که شهرداری، دفاع مدنی و ماموران آتش‌نشانی در غزه به دلیل کمبود سوخت قادر به مقابله با این شرایط نیستند و حتی اگر آن‌ها مقداری سوخت به دست آورند، پمپ‌های آن‌ها از کار افتاده است و آن‌ها قطعات یدکی برای تعویض آن ندارند.

وی در ادامه افزود: «اسرائیل اجازه نمی‌دهد که قطعات یدکی برای آتش‌نشانی، خدمات اورژانس و بویژه برای شهرداری غزه، فراهم شود تا بتواند با شرایط اضطراری و فاجعه‌بار مقابله کند.»

کمبود سوخت و برق در نوار غزه، همچنین به دلیل بسته شدن تونل‌های غزه توسط دولت مصر، وخیم‌تر شده است. این تونل‌ها، تنها راه نجات زندگی فلسطینی‌ها در منطقه تحت محاصره اسرائیل بود.

غزه از ماه ژوئن ۲۰۰۷، محاصره شده است، وضعیتی که منجر به کاهش سطح استانداردهای زندگی، سطح بی‌سابقه‌ای از بیکاری و فقر بی‌امان شده است.

در حمله هشت روزه اسرائیل به نوار ساحلی غزه که در ۲۱ نوامبر۲۰۱۲، پایان یافت، بیش از ۱۶۰ فلسطینی شامل زنان و کودکان کشته شده و ۱۲۰۰ نفر نیز مجروح شدند.

رژیم آپارتاید اسرائیل، یک میلیون و هفتصد هزار فلسطینی را از حقوق اساسی خود از جمله آزادی رفت و آمد و شغل‌هایی با دستمزد مناسب و آموزش و مراقبت‌های بهدشتی محروم کرده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: