چهارشنبه 13 اکتبر 10 | 01:37

انتشار نسخه‌ جدید اوبونتو و کوبونتو + لینک دانلود

اوبونتو (Ubuntu) یک جایگزین باز متن برای ویندوز و مجموعه‌ی اداری آن است. کوبونتو (Kubuntu) نیز یکی از سیتم عامل‌های خانواده‌ی ابونتو است که میز کار حرفه‌ای تری نسبت به اوبونتو دارد و شباهت نسبتا زیادی با ویندوز دارد.


تریبون مستضعفین – جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل آزاد و رایگان  «اوبونتو» در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۰ منتشر شد.

اوبونتو (Ubuntu) یک سیستم عامل است که به کمک یک تیم جهانی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری با تجربه آماده می‌شود. این سیستم عامل همه برنامه‌های مورد نیاز شما را داراست: یک مرورگر وب، مجموعه اداری دفتری، برنامه‌های چندرسانه‌ای، پیغام‌رسان‌های اینترنتی و بسیاری دیگر.

اوبونتو یک جایگزین باز متن برای ویندوز و مجموعه‌ی اداری آن است.

تیم برنامه‌نویس این سیستم عامل، هر ۶ ماه یک بار، نسخه‌ی جدیدی از آن را منتشر می‌کنند. تمامی نرم‌افزارهای مورد نیاز برای این سیستم عامل آزاد، به صورت رایگان قابل دانلود است.


در صفحه‌ی تیم فارسی ابونتو چنین می‌خوانید:

«اوبونتو دارای بهترین ترجمه‌ها، بومی‌سازیها و ابزارهای دسترسی موجود در دنیای نرم‌افزارهای آزاد است. برنامه‌های هسته اصلی اوبونتو آزاد و متن‌باز هستند. ما از شما میخواهیم تا از نرم‌افزارهای آزاد استفاده نموده، آنها را بهتر نموده و به اشتراک گذارید.»

برخی از امکانات «کوبونتو» را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید: قابلیت‌های اوبونتو

کوبونتو (Kubuntu) نیز یکی از سیتم عامل‌های خانواده‌ی ابونتو است که میز کار حرفه‌ای تری نسبت به اوبونتو دارد و شباهت نسبتا زیادی با ویندوز دارد. امکانات کوبونتو را از این صفحه ببینید: قابلیت‌های کوبونتو

پیوند دریافت اوبونتو

پیوند دریافت کوبونتو

در صفحه‌ی اوبونتو ایران – جامعه کاربران ایرانی اوبونتو –  اطلاعات بیشتری در این باره می‌توانید به دست آورید.

  1. روزنوشت
    14 اکتبر 2010

    نرم افزارهای متن باز هم راهی برای مقابله با کاپیتالیسم و کمک به مستضعفین است. هر چند سایتهای آمریکائی بسیاری از مراجع متن باز را به ایران بسته اند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.