شنبه 07 دسامبر 13 | 14:40
رحیم‌پورازغدی در جمع دانشجویان شاهد:

در دوران جنگ بسیاری تنها تماشاچی بودند

برخی می‌گویند ملت شریف ایران انقلاب کرد و یا جنگید؛ اما واقعیت این است که تنها چند صد نفر از این ملت شریف انقلاب کردند و جنگیدند و بقیه ملت شریف ایران تنها نگاه کردند.


IMAGE635001635033873653حسن رحیم‌پور ازغدی شب گذشته در جمع خانواده شهدا و ایثارگران در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خطاب به دانشجویان بیان داشت: در دوران جنگ افراد به سه دسته تقسیم می‌شدند، دسته اول افرادی که ترسو بودند و مشاهده کردند که دشمن به سرزمین آنان تجاوز کرده؛ اما اقدامی نکردند، دسته دوم افرادی که می‌خواستند به جنگ بروند؛ اما بنا به دلایلی نتوانستند و دسته سوم پدران شما بودند که در این راه انتخاب شدند و به جنگ رفتند.

شهدا عشق به خدا را به عشق به خانواده ترجیح دادند

وی با اشاره به اینکه آن‌ها عشق به خدا را به عشق به خانواده ترجیح دادند، افزود: پدران شما افرادی بودند که به صدای «هل من ناصر» لبیک گفتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز جانبازان با وجود سختی‌هایی که می‌کشند بسیار آرام و همیشه آماده برای شهادت هستند.

در دوران جنگ بسیاری از ملت شریف ایران تنها تماشاچی بودند!

ازغدی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند ملت شریف ایران انقلاب کرد و یا جنگید؛ اما واقعیت این است که تنها چند صد نفر از این ملت شریف انقلاب کردند و جنگیدند و بقیه ملت شریف ایران تنها نگاه کردند.

وی با تاکید بر اینکه برخی تصور می‌کنند دنیا شیر تو شیر است، گفت: این‌گونه نیست خدا همه چیز را زیر نظر دارد.

شهدا تاریخ‌سازان جهان هستند

عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه کسانی که در جنگ شرکت کردند را دنیا به عنوان قهرمان می‌شناسد، گفت: زمانی که شعور تاریخی وجود نداشته باشد، این فداکاری‌ها درک نمی‌شود؛ شهدا تاریخ را عوض کردند.

ازغدی ادامه داد: تاریخ به قبل و بعد از فداکاری پدران شما تقسیم می‌شود و پدران شما تاریخ‌سازان جهان هستند.

وی خطاب به آن دسته از دانشجویان و جوانانی که می‌ترسند بگویند من فرزند شهید و یا جانباز هستم، بیان داشت: این پدران شما بودند که انقلاب و ایران را حفظ کردند، به چه علت از عنوان این مطلب می‌هراسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برخی دانشجویان هستند که تنها به دلیل اینکه پدرانشان عضو هیات علمی هستند، سهیه ورود به دانشگاه‌های درجه یک را کسب می‌کنند و این را عیب نمی‌دانند؛ چرا شما تصور می‌کنید که داشتن سهمیه شهدا و جانبازان ترسیدن دارد؛ در صورتی‌که سهمیه شما به مراتب از سهمیه برخی اشخاص کمتر است.

دنیا بعد از حضرت خمینی(ره) جهان دیگری شد

ازغدی با تاکید بر اینکه دنیا بعد از حضرت خمینی(ره) جهان دیگری شد، تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند خانواده شهدا به دلیل اینکه پدر ندارند با مشکلات بسیاری مواجه هستند و چنانچه پدر ‌داشتند این مشکلات را نداشتند؛ حال این سوال مطرح می‌شود که خانواده‌هایی که دارای پدر هستند، هیچ مشکلی ندارند!

وی با بیان اینکه برای خدا از عشق دل کندن بسیار با اهمیت است، تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید در بین بهشتیان تنها کسانی که دوست دارند بار دیگر به دنیا بازگردند، شهدا هستند و آن هم نه برای زندگی دوباره؛ بلکه برای بار دیگر در راه خدا جان دادن.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در روایات آمده هیچ گوشی نشنیده و هیچ چشمی ندیده که شهدا در بهشت چه جایگاه و مقامی دارند.

ازغدی با اشاره اینکه امروز انقلاب رکوردهای علمی را در دنیا می‌شکنند، بیان دانشت: امروز غرب و شرق در جهان اسلام نمی‌توانند کاری انجام دهند؛ مگر با اجازه ایران؛ دشمانان در لبنان، سوریه و عراق را ایرانیان و شهدا شکست دادند.

در جنگ ایران، آمریکا برای اولین بار شکست خورد

وی با تاکید بر اینکه آلمان و ژاپن هنوز مستعمره آمریکا هستند، گفت: برای اولین بار آمریکا در جنگ با ایران شکست خورد و تا قبل از این در هر کشوری وارد ‌می‌شدند در آنجا پایگاه داشتند و دارند؛ اما در ایران این اتفاق رخ نداد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در جنگ تمام دنیا یک طرف و ایران در طرف دیگر قرار داشت، گفت: در هیچ کدام از جنگ‌های جهانی هیچ کدامشان به اندازه پدران شما از خود گذشتگی نکردند.

ازغدی با طرح این پرسش که چرا دشمنان به همه جا حمله می‌کنند و به ایران نه، خاطرنشان کرد: آنان پدران شما را دیدند که جرات حمله دوباره به ایران را نمی‌کنند.

شهدا با مرگی سرخ دنیا را ترک کردند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: خانوداه شهدا نباید ناراحت باشند، چراکه پدران و عزیزان آنان با مرگی سرخ دنیا را ترک کردند.

وی تصریح کرد: در این چند هفته اخیر که بحث مذاکرات پیش آمده از طرف مقابل حتی یک ذره عقب نشینی مشاهده نشده و حتی اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را مطرح کرده است.

ازغدی گفت: مطابق سخن رهبر انقلاب ما به آنان اعتماد نداریم، آن‌ها بر سر تعهدات خود نمی‌مانند و تاریخ نیز این مطلب را نشان داده است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه ما عقب‌نشینی کنیم آن‌ها جلو خواهند آمد و چنانچه ما جلو برویم آن‌ها عقب خواهند رفت؛ بنابراین نباید ترسید باید ایستاد و ایستادگی کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: