شنبه 07 دسامبر 13 | 16:48

تاکسی‌ها چینی می‌شوند؟

رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور از بررسی ورود خودروی جدید وارداتی برای خطوط تاکسی‌های برون شهری خبر داد.


سید مجتبی شفیعی گفت: برخی محدودیت‌ها در واردات خودرو وجود دارد که باید این محدودیت‌ها را اصلاح کنیم؛ از جمله اینکه در دستورالعمل‌ بانک مرکزی اجازه پرداخت تسهیلات به خودروهای وارداتی داده نشده که باید این موضوع به گونه‌ای اصلاح و در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در تاکسی برون شهری ورود خودروهای وارداتی پذیرفته شده، چنانچه برای خودروهای درون شهری نیز این امر مورد توافق قرار گیرد، قطعا در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور از بررسی خودروی جدید وارداتی برای ورود به خطوط تاکسی‌های برون شهری خبرداد و گفت: چنانچه توافق‌های نهایی صورت گیرد، این خودرو نیز به MVM530 اضافه خواهد شد و در حال حاضر منتظر حل شدن تسهیلات بانکی آن هستیم.

ارائه تخفیف گمرکی برای شرکت‌های خصوصی واردکننده تاکسی

رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور درباره اینکه چرا برای جایگزینی تاکسی‌های فرسوده از بخش‌خصوصی کمک گرفته نمی‌شود، گفت: ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور از همراهی و همکاری شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی برای نوسازی ناوگان استقبال می‌کند و چنانچه بخواهند خودرویی با کاربری تاکسی برای کشور وارد کنند، تمام تخفیفات گمرکی برای آنها لحاظ خواهد شد.

وی اظهار کرد: مشکل این طرح این است که ورود به این کار برای شرکت‌های خصوصی مقرون به صرفه نیست، در این زمینه سرمایه‌گذاری نمی‌کنند

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: