یکشنبه 08 دسامبر 13 | 09:57
لاریجانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد

نژادپرستی فاشیستی در سیمای رژیم صهیونیستی

نژاد پرستی فاشیستی مدرن در سیمای رژیم صهیونیستی ظهور یافته است و اتفاقا باز هم می‌بینیم غرب و آمریکا سال‌هاست که خود را مدیون این رژیم کرده‌اند و متولی حمایت همه جانبه از اسرائیل کرده است و این کمدی مضحک تکرار شده با همان قیافه مسخره حمایت از حقوق انسان‌ها در سطح بین‌المللی و کشتار ملت فلسطین در خانه‌های آنان.


13920812000367_PhotoAعلی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: در سال‌های خفقان پهلوی صغیر که با کودتای آمریکا در ایران عملا همه جریان‌های ملی و مذهبی به نحوی سرکوب و منزوی شده بودند، این حرکت غیرتمندانه دانشجویان در مقابل آمریکا و استعمار و استبداد هم آغاز تحرکی جدید در شرایط یخ زده سیاسی داخلی بود و هم به نیکسون و آمریکا فهماند که با کودتای آمریکایی در ایران را به مبارزه با استبداد وابسته و استعمار آمریکا بدل کرده است.

وی افزود: حرکت 16 آذر گرچه خونین شد اما توانست رنگ جهادی را در طول مبارزات دانشجویی تا پیروزی انقلاب اسلامی حفظ کند و عملا تفکر مجاهدانه استقلال طلبانه و ضد استعماری و ضد استبدادی به عنوان جوهر حرکت انقلابی دانشجویی در کشور نهادینه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به درگذشت نلسون ماندلا اظهار داشت: او که سال‌ها با حکومت نژاد پرست آفریقای جنوبی مبارزه کرد و با سازماندهی مبارزان به افشاگری علیه این حکومت در سطح بین‌المللی پرداخت،گرچه حدود 3 دهه زندان پرمشقت را تحمل کرد اما در نهایت مقاومت آنان نهضت ضد آپارتاید را به پیروزی رساند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ملت ایران و انقلاب اسلامی مستمرا از حرکت انقلابی نسلون ماندلا حمایت کرد و آزادی آنان از زندان و پیروزی بر نژادپرستان و به دست گرفتن حکومت برای ملت ایران نیز پیروزی بزرگ محسوب می‌شد

وی افزود: یکی از تاسف‌آورترین حوادث قرن حاضر حکومت نژاد پرست آفریقای جنوبی بود و تاسف‌بارتر حمایت غرب از این وحشی‌گری مدرن بود که جز با مقاومت و مقابله و ایستادگی غرب حاضر به تغییر موضع و دست کشیدن از این جنایت بزرگ نشد.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: این درس بزرگ را نباید فراموش کرد که فاصله زمانی ما با این جنایت بزرگ زیاد نیست و همین غرب که هر روز میلیون‌ها بار از حقوق بشر و برابری انسان‌ها حرف می‌زند و سازمان ملل را برای حفظ حقوق انسان‌ها و برابری آنها تاسیس کرد، از یک حکومت جنایتکار 10 ها سال حمایت کرد و فقط زمانی به عقب نشست که نیروهای مبارز سال‌ها در مقابل آن مقاومت و ایستادگی کردند و غرب چاره‌ای جز تغییر موضع نداشت.

لاریجانی خاطرنشان کرد: امروز تاریخ مجددا تکرار شده است و به قول کارل مارکس ابتدا به صورت تراژدیک و بعد به صورت کمدی. چند دهه رژیم صهیونیستی رفتار خشن‌تر از رژیم نژاد پرست در آفریقای جنوبی را نسبت به فلسطینیان اعمال کرده است. نه تنها خشونت و زندان و داغ و درفش نسبت به فلسطینیان هر روز انجام می‌دهد بلکه بارها فلسطینی‌ها را قتل عام کرده و این مظلومان تاریخ را بیش از 6 دهه است که از سرزمین مادری‌شان اخراج کرده است.

وی افزود: نژاد پرستی فاشیستی مدرن در سیمای رژیم صهیونیستی ظهور یافته است و اتفاقا باز هم می‌بینیم غرب و آمریکا سال‌هاست که خود را مدیون این رژیم کرده‌اند و متولی حمایت همه جانبه از اسرائیل کرده است و این کمدی مضحک تکرار شده با همان قیافه مسخره حمایت از حقوق انسان‌ها در سطح بین‌المللی و کشتار ملت فلسطین در خانه‌های آنان.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز قهرمانان این مبارزه ضد نژاد پرستانه علیه صهیونیست‌ها مجاهدانی هستند که در صفوف حزب‌الله،‌حماس و جهاد می‌توان آن را یافت و رهبرانی چون سیدحسن نصرالله را دارند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: که غرب جز با مقاومت حقوق فلسطینی‌ها را نمی‌دهد دلخوش کردن به رفت و آمدهای دیپلماتیک و مانورهای آنان جز فرسایش عمر و نیرو ثمره‌ای ندارد. آنان یافته‌اند که کلید پیروزی در مقاومت است و این همان کاری بود که نلسون ماندلا در مبارزات خود یافته و بدان عمل کرده بود.

وی افزود: شهادت حاج حسن یکی از فرماندهان حزب‌الله اخیرا به شهادت رسید نماد چنین مقاومتی در مقابل صهیونیست‌ها است. مجلس شورای اسلامی یاد آن مبارز نستوه و یاد نلسون ماندلا را به عنوان یک مبارز قهرمان را گرامی می‌دارد و به اعضای پارلمان کشور آفریقای جنوبی عرض تسلیت داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: