یکشنبه 08 دسامبر 13 | 14:02
حاشیه‌های امروز

مجلس، میدان التحریر شد

تعداد زیادی از نمایندگان دور او تجمع کردند و با وی در حال رایزنی بودند که لاریجانی خطاب به آن‌ها گفت: نمایندگان لطفا در صندلی‌های خود بنشینند این قسمت را مثل…


یکصد و شستمین جلسه علنی بهارستان در حالی صبح امروز یکشنبه 17 آذر ماه در یک روز سرد پاییزی آغاز شد که در این روز رئیس کابینه تدبیر و امید، طلسم ارائه به موقع لایجه بودجه کشور را پس از 8 سال شکست.

پس از شروع صحن علنی و سخنرانی علی لاریجانی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی به همراه هیئت همراه ساعت 8 و 21دقیقه وارد صحن علنی مجلس شد.

محمدرضا باهنر نایب رئیس اول مجلس از طرف مجلس به استقبال رئیس‌جمهور رفت و شخصیت‌هایی همچون جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، نوبخت سخنگوی دولت، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و تعدادی از وزرا هم چون واعظی، دهقان، پورمحمدی، طیب‌نیا و زنگنه و سیف رئیس کل بانک مرکزی و حسین فریدون جز همراهان رئیس‌جمهور بودند که وارد صحن علنی شد.

پس از حضور رئیس‌جمهور و تشکر لاریجانی، دکتر روحانی به منظور تقدیم لایحه بودجه و نطق بودجه به مدت 53 دقیقه نطق کرد.

افتخار دولت برای سخن گفتن با نمایندگان

البته رئیس‌جمهور پس از طولانی شدن سخنان خود خطاب به نمایندگان گفت: بودن در مجلس و سخن گفتن با نمایندگان ملت برای دولت افتخار است اما نمی‌خواهیم نمایندگان از خسته کنیم که لاریجانی در پاسخ به وی گفت: استفاده می‌کنیم.

پس از اتمام سخنان روحانی لاریجانی از وی تشکر کرد و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی نیز ساعت 9 و 20 رسما لایحه بودجه سال 1393 کل کشور را تقدیم علی لاریجانی کرد تا طلسم به موقع ارائه لایحه بودجه را بشکند.

صحن علنی میدان التحریر شد

پس از آن که روحانی از جایگاه پایین آمد تعداد زیادی از نمایندگان دور او تجمع کردند و با وی در حال رایزنی بودند که لاریجانی خطاب به آن‌ها گفت: نمایندگان لطفا در صندلی‌های خود بنشینند این قسمت را مثل میدان التخریر کردید، لطفا سر صندلی‌هایتان بنشینید.

هر چند سخنان رئیس‌جمهو به پایان رسیده بود و لاریجانی به نمایندگان تذکر داد ولی گویا وزرا و نمایندگان یارای دل کندن از هم نداشتند که لاریجانی ساعت 9 و 28 دقیقه مجددا در قالب شوخی به آن‌ها تذکر داد و گفت: مهندس زنگنه کارتان تمام شد سایه حضرتعالی مستدام که زنگنه فورا حرف لاریجانی را گرفت و صحن را ترک کرد.

هم‌چنین خطاب به آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: آقای آخوندی هم کاری ندارند و تشکر می‌کنیم از حضور شما.

سرانجام ساعت 9 و 30 دقیقه رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت صحن علنی را ترک کردند تا دولت یازدهم با عمل به وعده دیگر خود، بهارستان را به سمت پاستور ترک کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.