دوشنبه 09 دسامبر 13 | 14:31

باسوادترین استان کشور کدام است؟

معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: مازندران باسوادترین استان کشور در سن 10 تا 49 است.


نعمت بقایی ظهر امروز در دوره آموزشی روسای سوادآموزی مناطق و ادارات شهرستان مازندران که با حضور رئیس سازمان سواد آموزی کشور در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: مازندران به عنوان باسوادترین استان کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 91 بیش از 74 درصد فعالیت‌های سوادآموزی به صورت برون‌سپاری انجام شد، افزود: آموزشیاران سوادآموزی در سال گذشته به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

بقایی به آمار سال 90 – 91 در پوشش سوادآموزی مازندران اشاره کرد و گفت: 25 هزار و 700 نفر در دوره مقدماتی باسواد شدند.

وی با اعلام اینکه مازندران کمتر از 50 هزار نفر بی‌سواد دارد، افزود: این آمار بر اساس خوداظهاری در اجرای هدفمندی یارانه‌ها مطرح شد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: مازندران 91 هزار نفر بی‌سواد داشت که در سرشماری سال 90 این آمار به 76 هزار و 500 رسیده بود.

وی تصریح کرد: در دو سال اخیر 265 هزار و 700 نفر در حوزه سوادآموزی باسواد شدند.

بقایی مشکل اصلی پوشش سوادآموزان را نداشتن اطلاعات کافی و شناسایی آنان دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 7 هزار و 600 نفر زیرپوشش سوادآموزی رفتند که بقیه تا پایان سال با همکاری دستگاه‌های اجرایی شناسایی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تمامی دستورات ابلاغی سازمان سوادآموزی کشور در مازندران اجرا می‌شود، گفت: با تشکیل ستاد راهبردی در اداره کل آموزش و پرورش در صدد پوشش تمامی بی‌سوادان گروه سنی هدف در مازندران هستیم.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: