پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۹ آذر ۹۲ | ۱۳:۱۵

ری منطقه ویژه پایتخت می‌شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه نشست با دبیران شورایار منطقه 20 از تبدیل شهرری به منطقه ویژه شهر تهران خبر داد.


مرتضی طلایی پیش از ظهر امروز در حاشیه دیدار با دبیران شورایار و مدیران محله منطقه 20 افزود: با تشکیل کارگروه مدیریت شهری در منطقه 20، اجماع خوبی بین فرمانداری ری، مدیریت شهری و ارگان‌های اجرایی شهرری ایجاد شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: طرح تبدیل شهرری به منطقه ویژه و ارتقای شهردار منطقه 20 به معاون شهردار تهران از پیشنهادهایی است که به عنوان راهکار عملی در جهت تقویت حرکت رو به جلوی شهرری موثر است.

رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شورای اسلامی شهر تهران در نخستین نشست خود که با دبیران شورایار منطقه 20 داشت از برگزاری انتخابات شورایارها در آینده نزدیک خبر داد و افزود: ما انتظار داریم شورایاری‌ها با خدمت رسانی مطلوب نسبت به جلب مشارکت و اعتماد مردم با شتاب و شدت گذشته تلاش کنند.

طلایی سطح انتظارات شورایارها را در چهارچوب سند توسعه محلات دانست و اظهار داشت: برقراری ارتباط مدیران محله با بدنه مدیریت شهری از طریق دبیران شورایار و برگزاری جلسه‌های هیئت امنا در محلات از فعالیت‌های مهمی است که باید به صورت مستمر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه کیفیت عملکرد خانه‌های سراهای محله از کمیت آن مهم‌تر است تصریح کرد: مدیران محله ارتباط با مجامع عمومی محله‌ها که مساجد مهم‌ترین آن است را باید تقویت کنند و مساجد و روحانیون را محور فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قرار دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شهر تهران به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر ری قبله تهران است اشاره کرد و افزود: ری در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، ورزشی و … باید پیشگام دیگر مناطق شهر تهران محسوب شود که با وحدت رویه‌ای ایجاد شده در بین نهادهای اجرایی این شهر، به زودی شاهد تحرک قابل قبول خواهیم بود.

در این نشست که با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه 20، معاونان، دبیران شورایار و مدیران محله منطقه 20 در سالن شهید تهرانی مقدم ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 20 برگزار شد، دبیران شورایار و مدیران محله گزارشی از عملکرد خود در محلات ارائه کردند و به بیان نظرات و ارائه راهکار در جهت اثرگذاری بیشتر طرح مدیریت محله پرداختند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: