پنج‌شنبه 12 دسامبر 13 | 17:14
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

موشک‌های سپاه در سراسر ایران مخفی و آماده شلیک است

روش‌هایی که ما این موشک‌ها را نگه می‌داریم و شلیک می‌کنیم شبیه روش‌هایی است که حزب‌الله با همین روش‌ها در جنگ 33روزه با رژیم صهیونیستی مقابله کرد و ما نیز با این روش‌های نامتقارن توانمندی‌های استراتژیک خود را نگهداری می‌کنیم.


سردار سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز در حاشیه کنگره شهدای جهاد علمی در جمع خبرنگاران با بیان “بدون تردید امروز می‌توان گفت که اقدامات و مؤلفه‌های بازدارنده ما درمقابل تهدیدهای نظامی، همین توان دفاعی به‌ویژه ابعاد موشکی است” گفت: شهید مقدم جان خود را در همین راه تقدیم کرد که توان موشکی ایران اسلامی به‌طریقی تأمین شود که بازدارنده باشد.

برخی مسئولان به‌دلیل عدم آشنایی با توانمندی دفاعی کشور تصورات دیگری دارند

سردار جعفری تأکید کرد: ولی متأسفانه همه افرادی که داخل کشورمان هستند و مسئولیت‌های مختلفی دارند، به‌دلیل عدم آشنایی با این ابعاد امنیتی و دفاعی ممکن است تصویر دیگری داشته باشند. این حقیر به‌عنوان فرمانده‌ای که اکثر وقت خود را در مسائل نظامی و دفاعی صرف کرده‌ام، عرض می‌کنم امروز توان دفاعی ما در ابعاد موشکی بسیار بالا است.

روش نگه‌داری موشک‌های سپاه شبیه روش حزب‌الله در جنگ 33روزه است

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: روش‌هایی که ما این موشک‌ها را نگه می‌داریم و شلیک می‌کنیم شبیه روش‌هایی است که حزب‌الله با همین روش‌ها در جنگ 33روزه با رژیم صهیونیستی مقابله کرد و ما نیز با این روش‌های نامتقارن توانمندی‌های استراتژیک خود را نگهداری می‌کنیم.

وی با بیان “دشمنان ما ممکن است اطلاعاتی از محل نگهداری موشک‌های‌مان داشته باشند، ولی این اطلاعات واقعی نیست”، افزود: آنها محل‌های اولیه و رسمی را می‌دانند، ولی محل نگهداری اینها مخفی است و روش‌های شلیک ما نیز در سراسر کشور گسترده شده است و دشمن با هزاران بمب هم نمی‌تواند مانع از این توان‌ها باشد.

توانمندی دفاعی ایران دشمن را پای میز مذاکره آورد

سرلشگر جعفری تأکید کرد: آنچه باعث شده دشمنان ما سر میز مذاکره بنشینند، توانمندی امنیتی و دفاعی است که امیدواریم از آن پاسداری شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت پهپاد سپاه پاسداران گفت: آخرین دستاورد پهپادی ما توان پرواز 30 ساعت را دارد و در واقع با موتورهای با سرعت برد آن بالا می‌رود. اخیراً نیز توانمندی نصب موشک‌های هدایت شونده و نقطه‌زن ر ابه دست آوردیم و امروز در ردیف تکنولوژی برتر پهپاد در جهان هستیم.

سرلشگر جعفری در خصوص RQ170 نیز اظهار داشت: تحقیقات در مراحل آخر قرار دارد و امیدواریم بتوانیم آ ن را به‌زودی عملیاتی کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: