پنج‌شنبه 14 اکتبر 10 | 10:20

امروز رژیم صهیونیستی پشت دیوارهای خودساخته محبوس است

تنها راه حل موضوع فلسطين برپايي صلح پايدار در منطقه و شناسايي حق حاكميت مردم فلسطين و بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين خودشان و بازگشت اشغالگران به خانه‌هاي خود است. به نفع سردمداران رژيم صهيونيستي است كه به خانه‌هاي خود بازگردند و فلسطين را به صاحبانش تحويل دهند، والا در طوفان خشم مردم فلسطين و امت‌هاي آزاده، مضمحل خواهند شد.


محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان ‌طي سخناني در اجتماع صدها هزار نفري مردم لبنان در ورزشگاه “الرايه ” در ضاحيه بيروت، لبنان را مهد خداپرستان و آزادگان، مدرسه مقاومت و ايثارگري در برابر زورگويان جهان و نماد حماسه و جهاد دانست و گفت: ‌لبنان ‌پرچم برافراشته عزت و استقلال و نگين درخشان منطقه است و زيبايي انديشه، بلندي روح و پاكي قلب مردم در كنار زيبايي اين ديار، يك مجموعه كم‌نظير و يك هديه بزرگ خداوندي است.

وي ‌سفر به “لبنان سرافراز ” و ديدار با مسئولان و مردم آن را براي خود به‌مانند يك روياي‌ شيرين توصيف كرد و افزود: ‌من از سرزمين امام خميني (ره) آمده‌ام تا بهترين سلام‌ها و ارادت قلبي ملت ايران و رهبري گرانقدر را به شما ابلاغ كنم؛ سلام و درود خدا بر مردم لبنان و همه بزرگان و اقوام و طايف آن و سلام و درود خدا بر علما، فرهيختگان، هنرمندان و به‌ويژه جوانان لبناني كه مدافع عزت و استقلال لبنان هستند.

رئيس جمهور ‌جهان را در آستانه تحول بزرگي ‌كه از منطقه خاورميانه آغاز شده دانست و ادامه داد: ‌زور‌گويان با تكيه بر قدرت مادي، تزوير و سلاح، به دنبال نفوذ و سيطره خود بر منطقه ما هستند، چرا كه تسلط بر آن را به عنوان كليد سلطه بر جهان يافته‌اند. ‌آنان به هيچ حد و مرزي جز تسلط بر منطقه و جهان قائل نيستند؛ ‌آنها هميشه ديگران را مسئول و بدهكار و خودشان را طلبكار دانسته‌اند و جان، مال، سرزمين، حيثيت و فرهنگ ملت‌ها به ويژه ملت‌هاي ما نزد آنها حرمتي نداشته است؛ ‌براي آنان، مسلمان، مسيحي و كليمي و هر يگانه‌پرست عدالت‌‌خواه‌ يكسان است و دشمن محسوب مي‌شود و ‌ذات انديشه‌هاي مادي آنان در تضاد با فطرت الهي و حق پرستي انسان است، همچنان كه جهل و تاريكي در مقابل نور قرار دارد.

احمدي‌نژاد اضافه كرد: حقيقت اين است كه برده‌داران و استعمارگران سابق پس از شكست در مقابل ملت‌ها و با تغيير چهر‌ه خود و باشعارهاي جديد همان اهداف گذشته را دنبال كردند و از آنجا كه عدالت، عشق، آزادي و رعايت حقوق ديگران نزد همه ملت‌ها محبوب است، آنان انديشه و رفتار ضد‌بشري خود را در پوششي از شعارهاي انساني ارائه كردند.

وي همچنين به چند نمونه در اين زمينه اشاره كرد و يادآور شد: آنها با طراحي قبلي و با استفاده از غفلت ملت‌هاي منطقه و به بهانه جبران خسارت از ناشي از جنگ جهاني، فلسطين را با زور و كشتار هزاران انسان و آواره كردن ميليون‌ها نفر اشغال كرده و رژيم نامشروع و بيگانه‌اي را در آن مستقر كردند و يك تهديد دائمي براي همه ملت‌ها و دولت‌هاي جهان به وجود آوردند؛ ‌آنها هرجا خواستند زورگويي كنند، قدرت افسار گسيخته و بي‌منطق اين رژيم را به رخ كشيدند و دست آنها را براي هر جنايتي در سراسر جهان باز گذاشتند.

رئيس جمهور كشورمان با بيان اينكه در سابقه صهيونيست‌ها چيزي جز جنايت ديده نمي‌شود، گفت: كشتن مردان و زنان و كودكان بي‌دفاع فلسطيني و به كار‌بردن سلاح‌هاي ممنوعه، انهدام خانه‌ها و مزارع، بستن آب و غذا و دارو بر مردم غزه، ترورها و حمله به كاروان‌ها در آبهاي آزاد، تهديد دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه براي آنان به امري عادي مبدل شده و ‌صهيونيست‌ها اجازه يافتند حتي تمام آنچه سلطه‌گران به عنوان حقوق اساسي انسان‌ها از ديگران مطالبه مي‌كنند را نقض كنند.

احمدي‌نژاد رژيم صهيونيستي را سند گوياي نظام سرمايه‌داري و انديشه مادي و تجسم ذات آن توصيف و تأكيد كرد: آنچه دولت‌هاي سلطه‌جو بر آن اتفاق نظر دارند، حمايت از اين رژيم تحميلي است؛ ‌آنان اين رژيم را عامل اتحاد و ابزار تسلط خود در جهان مي‌دانند و او را به سلاح هسته‌اي مجهز كرده‌اند، ‌البته حساب ملت‌ها جدا است و مردم غرب از انديشه و تفكر صهيونيست‌ها بيزارند و اگر فشار و اختلاف نباشد، نظر خود را با صداي بلند در رسانه‌ها و خيابان‌ها اعلام خواهند كرد؛ چه‌آنكه ‌به لطف خدا و مقاومت ملت‌هاي منطقه، امروز چهره تزوير فرو ريخته و يك موج انساني جهاني عليه اين رژيم شكل گرفته و به راستي كه خدا‌پرستان حول ايمان به خدا و خودپرستان حول محور شيطان متحد مي‌شوند.

وي در ادامه سخنان خود ‌به ايجاد فتنه، اختلاف و درگيري‌ در منطقه توسط استعمارگران اشاره كرد و گفت: آنها در لبنان يك دوست و يك شخصيت وطن‌دوست را ناجوانمرانه ترور مي‌كنند و با جعل خبر و با سوء‌استفاده از نظام سازمان ملل و با فتنه‌گري و اختلاف‌افكني، دوستان ديگر‌ را متهم مي‌كنند.

رئيس جمهور افزود: آنها مي‌خواهند در بين ملت‌هايي كه در آن‌ها مذاهب و اقوام گوناگون صدها سال در صلح و دوستي با هم زندگي كرده‌اند، اختلاف و درگيري ايجاد كرده و تلاش دارند تا روابط دو كشور سوريه و لبنان را مخدوش كنند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: دشمنان هر كشوري را اشغال كردند و يا هدف قرار دادند، سعي كردند تا بين مردم آن به بهانه مذهب، نژاد و زبان ايجاد اختلاف كنند، چه‌آنكه در عراق شيعه و سني، كرد و تركمن و مسيحي يگانه‌پرست هستند و تا قبل از اشغال‌ هميشه با برادري زندگي و حتي با هم ازدواج مي‌كردند، ولي اشغالگران، سرمايه‌گذاري سنگيني براي ايجاد اختلاف و درگيري در آن انجام داده و مي‌دهند.

وي ‌‌اختلاف‌افكني را يك روش شناخته شده ‌كه به طرق گوناگون توسط نظام سلطه مورد استفاده قرار گرفته دانست و اظهار داشت: دشمان هرگز نمي‌خواهند هيچ يك از دولت‌هاي منطقه قدرتمند، متحد، مستقل و پيشرفته باشند اما به لطف هوشمندي ملت‌ها، امروز فتنه‌گري دشمنان برملا شده است و ملت‌هاي منطقه رمز عزت را كه وحدت است و نيز ماهيت تفرقه‌افكن آنها را به خوبي شناخته‌اند و آرزوي بهره‌برداري از اختلاف ساختگي را بر دل دشمنان خواهند گذاشت.

رئيس جمهور همچنين ‌حادثه 11 سپتامبر را مورد اشاره قرار داد و گفت: آنها به بهانه اين حادثه در نيويورك، به افغانستان و سپس به بهانه ديگري به عراق حمله كردند و صدها هزار نفر را كشته و آواره و همه زير‌ساخت‌ها را ويران كردند، درحاليكه ‌از ابعاد اقدامات اشغاگران در افغانستان و عراق و اخيراً در پاكستان به خوبي معلوم است كه هدف آنان شناسايي عوامل احتمالي حادثه 11 سپتامبر نبوده بلكه اين حادثه صرفاً بهانه‌اي براي حضور در منطقه و پيگيري اهداف استعماري آنها بوده است.

احمدي‌نژاد ‌شناسايي حقيقت 11 سپتامبر و بازگشايي جعبه سياه آن را حلال بسياري از مشكلات خواند و خاطر‌نشان كرد: تشكيل گروه حقيقت‌ياب مستقل و بي‌طرف براي ريشه‌يابي ماهيت و عوامل حادثه تاسف‌بار 11 سپتامبر خواست همه ملت‌هاي منطقه و جهان است و دولتمردان آمريكايي و متحدان آنان توجه كنند كه تن دادن به اين كار يك فرصت برون رفت آبرومندانه براي آنان نيز خواهد بود، اما ‌هر نوع مقاومت در برابر اين خواست قانوني و انساني به منزله آن است كه حادثه 11 سپتامبر با برنامه‌ريزي قبلي و براي اهداف اشغالگري و مقابله با ملت‌ها بوده است.

وي در نصيحتي به دولتمردان آمريكايي، ‌بهترين حالت براي اشغالگران افغانستان و عراق را ترك منطقه، عذرخواهي از مردم و جبران خسارت دانست و تأكيد كرد: اگر به اين نصحيت مشفقانه توجه نكنند، دست قدرت‌ ملت‌هاي منطقه كه تجلي قدرت خدا است، آنها را با ذلت از منطقه بيرون خواهد كرد و جنايتكاران را به دادگاه عدالت خواهد سپرد.

رئيس جمهور تصريح كرد: اشغالگران هزاران انسان آزاد را از فلسطين و ديگر جاها ربودند و در سياه چال‌ها‌ زنداني كردند، اما از هيچ كدام از مدعيان حقوق بشر صدايي شنيده نشد.

احمدي‌نژاد با اشاره به حضور “يك بانوي مومن و يك جوان شجاع ” در هيئت ايراني ‌كه “عوامل صهيونيست‌ها در دوران اشغال لبنان در 28 سال قبل‌ همسر اين بانو و پدر اين جوان يعني آقاي سيد محسن موسوي‌ كاردار جمهوري اسلامي ايران را ربودند “، يادآور شد: ‌4 ديپلمات ايراني، سيد‌محسن موسوي، احمدمتوسليان، تقي رستگار‌مقدم و كاظم اخوان، افرادي دانشمند و عاشق انسان‌ها و طرفدار واقعي صلح و برادري‌اند و با رواديد قانوني در لبنان بودند‌ كه ربوده شدند و ‌بنا بر اسناد و اطلاعات موثق، اين 4 نفر زنده‌اند و هم‌اكنون به طور غيرقانوني در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي اسير هستند.

وي رژيم صهيونيستي را مسئول سلامت و جان آنان دانست و گفت: ‌رژيم صهيونيستي بايد هرچه زودتر اجازه دهد كه نمايندگان صليب سرخ با آنان ملاقات و ترتيبات آزادي آنان و همه زندانيان دربند را فراهم آورد.

رئيس جمهور با اشاره به عملكرد كشورهاي استعمارگر در ايجاد بحران اقتصادي، آلودگي آب و هوا كه بسياري از ملت‌هاي را با مشكلاتي مانند فقر و عقب‌ماندگي روبرو كرده است، اين موضوع را نيز حاصل سياست‌هاي يك‌جانبه سلطه‌گران و انديشه سرمايه‌داري دانست كه بدون توجه به ارزش‌‌هاي اخلاقي، چيزي جز سود حداكثري خود را دنبال نمي‌كنند.

احمدي‌نژاد ‌بيان فهرستي از اقدامات مخرب نظام و انديشه سرمايه‌داري را نيازمند ‌ساعت‌ها وقت ذكر كرد و با بيان اينكه ‌امروز واقعيت‌ها در برابر چشمان جهانيان قرار گرفته و مستكبران نزد مردم رسوا شده‌اند، افزود: ‌رژيمي كه در سال 1982 حتي بخشي از بيروت را اشغال كرده بود، در 3 مقطع و به ويژه در جنگ 33 روزه با همت و مقاومت ملت لبنان و اخيراً نيز با مقاومت مقتدرانه ارتش از مرزها رانده شده است.

وي ‌حماسه مقاومت 22 روزه مردم غزه را نيز نشان‌دهنده و آشكارتر‌كننده ضعف و سستي ‌رژيم صهيونيستي خواند و اضافه كرد: صهيونيست‌هاي بي‌فرهنگ خود را در بن‌بست مي‌بييند و ممكن است براي ايجاد فرصتي براي نجات خود دست به شرارت‌هاي جديد بزنند، اما ‌اعلام مي‌كنم كه هر شرارت جديد، صرفاً عمر ننگين اين رژيم جعلي را كوتاهتر خواهد كرد.

رئيس جمهور تأكيد كرد: آنها وعده بازگردان بخش كوچكي از سرزمين فلسطين تحت بدترين شرايط تحميلي بدون بازگشت آواردگان و بدون پذيرفتن حق حاكميت ملت فلسطين را صلح نام نهادند، در حالي‌كه هنوز به تجاوز و اشغال ادامه مي‌دهند و به هيچ يك از مقررات بين‌المللي و حتي وعده‌هاي خود نيز پايبند نيستند.

احمدي‌نژاد ‌حضور رژيم صهيونيستي به هر ترتيب‌ و حتي در يك وجب از سرزمين فلسطين را به معناي فرصت دادن به اشغالگري و جنايت عنوان و تأكيد كرد: ‌‌دولت يهودي به معني يك رژيم نژادپرست است كه نتيجه آن آوارگي بيش از يك و نيم نفر ديگر از ساكنان بومي سرزمين‌هاي اشغالي است.

وي تنها راه حل موضوع فلسطين را برپايي صلح پايدار در منطقه و شناسايي حق حاكميت مردم فلسطين و بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين خودشان و بازگشت اشغالگران به خانه‌هاي خود دانست و گفت: به نفع سردمداران رژيم صهيونيستي است كه به خانه‌هاي خود بازگردند و فلسطين را به صاحبانش تحويل دهند، والا در طوفان خشم مردم فلسطين و امت‌هاي آزاده، مضمحل خواهند شد.

رئيس جمهور ‌از برخي ‌دولت‌هاي منطقه خواست ‌در ضمن همكاري و همبستگي با ملت‌ها اجازه دهند مردم آزادانه نظر خود را درباره جنايات رژيم صهيونيستي ابراز كرده و ‌بتوانند كمك‌ها و ياري خود را به مردم مظلوم فلسطين تقديم كنند.

احمدي‌نژاد خاطر‌نشان كرد: بي‌ترديد هر دولت، فرد و گروهي به هر نحوي كه به دنبال شناسايي رژيم اشغالگر صهيونيستي و اعطاي فرصت تجديد قوا به او باشد، از نگاه دولت‌ها و ملت‌هاي منطقه محكوم است.

وي گفت: حاميان رژيم صهيونيستي بدانند كه بهترين و تنها راه در مقابل ‌آنان براي احياي دوستي و همكاري با مردم منطقه، پايان دادن به سيطره صهيونيست‌هاست و آنان بايد همانطور كه اين رژيم را آورده و بر مردم تحميل كرده‌اند، خودشان آن را ببرند و از ملت‌هاي منطقه عذرخواهي و خسارات را جبران كنند.

رئيس جمهور با بيان اينكه آنان اگر به صهيونيست‌ها احساس بدهكاري مي‌كنند، آن بدهكاري را از جيب خودشان بپردازند، افزود: بدون ترديد ملت فلسطين خود قادر است حاكميت ملي خود را اعمال كند.

احمدي‌نژاد “به اركان رهبري سازمان ملل ” نيز تأكيد كرد كه كوتاهي بس است و آنان بايد اجازه دهند كه سازمان ملل حقيقتاً سازمان ملل و نه سازمان چند دولت سلطه‌گر باشد و به جاي به رسميت شناختن اشغالگري، حق حاكميت ملت فلسطين را به رسميت بشناسند و صهيونيست‌ها را وادار به تسليم در برابر حق و قانون كنند، چراكه اين خواست ملت‌هاي منطقه است و مقاومت در برابر آن جز شكست حاصلي نخواهد داشت.

وي ‌با “صداي بلند ” اعلام كرد كه رژيمي كه مأموريت داشت از نيل تا فرات را به نفع نظام سرمايه‌دار اشغال كند، امروز در پشت ديوارهاي خودساخته محبوس شده است، در حالي‌كه جبهه مقاومت ملت‌ها در فلسطين، لبنان، سوريه، تركيه، عراق، ايران و همه منطقه شكل گرفته ‌و ‌رژيم صهيونيستي در سراشيبي سقوط است و هيچ قدرتي قادر به نجات او نيست.

رئيس جمهور در بخش پاياني سخنان خود لبنان را سرزمين موحدان و پاكان توصيف كرد و گفت: شياطين، وحدت و انسجام را كه منشإ اقتدار ملت‌هاست، نمي‌پسندند و تلاش مي‌كنند آن‌را مخدوش كنند اما با افتخار اعلام مي‌كنم شما رمز عزت و پيروزي، يعني كلمه توحيد و نتيجه آن توحيد كلمه را تجربه و شيطان را مأيوس كرده‌ايد.

احمدي‌نژاد خطاب به ملت لبنان تأ‌‌كيد كرد: ‌آرمان‌هاي ملت ايران و شما يكي است و ما در جبهه واحدي قرار داريم و عزت و پيشرفت لبنان را سربلندي و پيشرفت خود دانسته و در غم‌ها و شادي‌ها در كنار شما هستيم.

وي با اشاره به ‌ملاقات‌ها‌ و توافقات خود با مسئولان ‌لبناني و “پايه‌هاي مستحكمي كه براي گسترش روز‌افزون روابط برادرانه در اين ملاقات‌ها بنا نهاده شد “، خاطرنشان كرد: قرار شد در زمينه انرژي، علم و فناوري، بهداشت و درمان، كشاورزي، صنعت، فرهنگ و گردشگري تلاش‌ها را گسترش دهيم كه با تحقق آنها هر دو ملت و همه منطقه سود خواهند برد.

رئيس جمهور ضمن تشكر از رئيس‌جمهور لبنان “مشيل سليمان “، رئيس مجلس “نبيه بري ” و نخست وزير لبنان “سعد حريري ” و نيز “سيد‌حسن نصرالله ” دبيركل حزب‌الله لبنان، از همه مردم، گروه‌ها، طوايف، بزرگان و علماي لبنان نيز تقدير و تشكر ‌كرد و افزود: با افتخار اعلام مي‌كنم كه ملت ايران تا آخر در كنار شما خواهد ايستاد.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه نظام آينده جهاني بايد فراگير، انساني و عادلانه باشد تا در آن، صلح و امنيت پايدار بر اساس عدالت و عشق در سرتاسر زمين برقرار شود، اظهار داشت: همه دولت‌ها و ملت‌ها بايد بتوانند در يك فضاي امن در مديريت جهاني مشاركت كنند تا كرامت‌ انسان‌ها در سايه عدالت احياي حقيقت انساني شكوفا شود و اين وعده خداست و وعده خدا محقق خواهد شد.

وي در ادامه گفت: اراده الهي بر آن است كه فرزندي از فرزندان پيامبر خاتم حضرت محمد مصطفي (ص) به همراهي حضرت عيسي مسيح(ع) و ديگر صالحان خواهد آمد و ملت‌ها را در تحقق آن دنياي زيبا و دوست‌داشتني هدايت و ياري خواهد كرد.

رئيس جمهور در پايان تأكيد كرد: آينده از آن ماست و در اين آينده‌ دشمنان جايي نخواهند داشت.

  1. احمدی‌نژاد در لبنان؛ مقاومت جهانی در حال شکل‌گیری است | تریبون مستضعفین
    14 اکتبر 2010

    […] ریس جمهوری [مشروح سخنان] و سخنان سید حسن نصرالله [مشروح سخنان] که از طریق ویدئو […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.