پنج‌شنبه 14 اکتبر 10 | 10:13

ايران بزرگ‌ترين عامل دفع فتنه و ياری‌كننده مظلومان است

من به عنوان يكي از كساني كه روابط قديمي با مراكز تصميم گيري دارم و كسي كه با صداقت و بدون تعارف سخن مي‌گويد، مي‌گويم اي اعراب بدانيد آنچه ايران در فلسطين مي‌خواهد همان چيزي است كه خود ملت فلسطين مي‌خواهد.


سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان در آغاز سخنان خود از طريق ويدئو كنفرانس در مراسم جشن مردمي در ميدان “الرايه ” در منطقه “ضاحيه ” در جنوب بيروت پايتخت لبنان كه با حضور رئيس جمهور كشورمان برگزار شد، به “محمود احمدي ن‍ژاد ” رئيس جمهوري اسلامي ايران و هيئت همراه وي خوش‌آمد گفت.

دبيركل حزب الله لبنان خطاب به محمود احمدي نژاد اظهار داشت: من به نام رهبران و اعضاي جنبش امل و به نام رهبران اعضاي حزب الله، به نام امام موسي صدر و عاشقان امام خميني (ره)، به نام رهبران و اعضاي احزاب و جريان‌هاي لبناني كه امشب در بين ما هستند از سفر كريمانه شما استقبال مي‌كنيم.
وي افزود: من به نام مبارزان، مجاهدان، خانواده اسيران و شهداء، زنان و مردان و ملت لبنان كه 33 روز در برابر اشغالگران مقاومت و مبارزه كردند و پيروز شدند و به نام شريفترين و پاكترين مردم از شما استقبال مي‌كنم.

دبيركل حزب‌الله لبنان ادامه داد: من از شما كه برادر و حامي عظيم مبارزان و مظلومان هستيد استقبال مي‌كنم. ما رايحه خوش امام خميني (ره) را در وجود شما استشمام مي‌كنيم و نفس‌هاي امام خامنه‌اي را در وجود شما احساس مي‌كنيم و در شما چهره ملت عظيم ايران را مشاهده مي‌كنيم.

نصرالله افزود: امروز مي خواهم بنا بر وظيفه خود بگويم كه برخي در لبنان و فلسطين و منطقه عربي از طرحي ايراني و طرحي عربي در مقابل آن سخن مي گويند و از طرح ايران براي فلسطين، لبنان و منطقه به نگاهي منفي سخن بر زبان مي‌رانند كه هدف آنها ترساندن دولت‌ها و ملت هاي عرب است.
دبيركل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: من به عنوان يكي از كساني كه روابط قديمي با مراكز تصميم گيري دارم و كسي كه با صداقت و بدون تعارف سخن مي‌گويد، مي‌گويم اي اعراب بدانيد آنچه ايران در فلسطين مي‌خواهد همان چيزي است كه خود ملت فلسطين مي‌خواهد.

نصرالله گفت: طرح ايراني درباره فلسطين همان چيزي است كه ملت فلسطين از 60 سال پيش تاكنون مي خواهد يعني فلسطين از درياي مديترانه گرفته تا رود اردن به صاحبان اصلي آن بازگردد و همه آوارگان فلسطيني به سرزمين خويش بازگردند و كشور مستقل خود را بسازند و اين طرح ايراني است و اين موضع امام خميني (ره) و تصميم و خواست امام خامنه‌اي است و گناه احمدي‌نژاد اين است كه اين موضع و اين ديدگاه را در سراسر جهان با شفافيت و صلابت و شجاعت بيان مي‌كند

ما به ايمان عميق خود به «ولايت‌فقيه» افتخار مي‌كنيم

دبيركل حزب‌الله لبنان با بيان اينكه هيچ‌گاه ايران امري را بر اين كشور تحميل نكرده است و لبنان را براي لبناني‌ها مي‌خواهد، تاكيد كرد كه “ما به ايمان عميق خود به ولايت فقيه افتخار مي‌كنيم “.
سيد حسن نصرالله ” كه سخنانش به طور مستقيم از شبكه‌هاي تلويزيوني المنار و العالم پخش مي‌شد، اعلام كرد كه ايران، لبنان را براي مردم لبنان مي‌خواهد.

نصرالله با اشاره به سخنان احمدي‌نژاد درباره اينكه رژيم صهيونيستي بايد از بين برود، تاكيد كرد، برخي از اعراب زمانيكه اين سخن را از احمدي‌نژاد مي‌شنوند ناراحت مي‌شوند. ايران خواهان اين است كه لبنان كشوري آزاد، مستقل، يكپارچه، داراي حاكميت، عزيز و سربلند و در مناسبات بين‌المللي حاضر باشد.
نصرالله تاكيد كرد: ايران در پي همان خواسته‌هايي است كه اعراب از زمان عبدالناصر رئيس جمهوري اسبق مصر اعلام كردند، همان خواسته‌هايي كه بسياري از اعراب از آن دست كشيدند.
نصرالله با اشاره به حمايت ايران از لبنان تاكيد كرد: من از سال 1992 ميلادي كه در اين مسئوليت هستم شهادت مي‌دهم كه ايراني كه هميشه از ما حمايت كرده و خواهد كرد، هيچ روزي به ما دستور نداد بلكه ما بوديم كه هميشه درخواستي از ايران داشتيم.
نصرالله افزود: ما به ايمان عميق خود به ولايت فقيه افتخار مي‌كنيم؛ ولايت فقيه عادل، حكيم و شجاع.
وي تاكيد كرد: ايران هيچ طرحي ويژه براي لبنان ندارد و طرح ايران براي لبنان، همان لبنان براي لبناني‌هاست و طرح آن براي منطقه عربي، اين است كه منطقه براي ملت عرب باشد.

ايران بزرگ‌ترين عامل دفع فتنه و ياري‌كننده مظلومان است

دبيركل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنراني خود به مناسبت حضور رئيس‌جمهوري ايران در جشن مردمي جنوب بيروت، تاكيد كرد كه بر خلاف تبليغات غربي‌ها، ايران عامل دفع فتنه و بزرگ‌ترين ياري‌كننده مظلومان است.
سيد حسن نصرالله اعلام كرد كه ايران بزرگ‌ترين عامل دفع فتنه و ياري‌كننده مظلومان است.
وي در پاسخ به ادعاي كساني كه ايران را منبع فتنه و دودستگي مي‌خوانند، تاكيد كرد: من شهادت مي‌دهم كه ايران يكي از بزرگ‌ترين ضمانت‌هاي بزرگ براي دفع فتنه و خاموش كردن آتش جنگ‌ها و ياري كردن مستضعفين است.

دبيركل حزب‌الله لبنان به ماجراي توطئه آمريكايي‌ها براي آتش‌زدن قرآن اشاره كرد و گفت: چند هفته گذشته يك كشيش آمريكايي پيشنهاد آتش زدن قرآن كريم را داد ولي امام خامنه‌اي بيانيه‌اي تاريخي براي مسلمانان و مسيحيان صادر و تاكيد كرد كه كساني مي‌خواهند مسلمانان و مسيحيان را در دنيا به جان هم بيندازند.

نصرالله افزود: امام خامنه‌اي اعلام كرده اين كشيش به تنهايي مسئول اين اقدام است و نبايد همه مقدسات مسيحيان را هدف قرار بدهيم و زمانيكه گروه‌هايي مرقد شريف امامين عسكريين را در سامراء منفجر كردند نزديك بود كه ميان شيعه و سني اختلاف ايجاد شود ولي امام خامنه‌اي آمد و اعلام كرد كه آمريكا و اسرائيل پشت اين توطئه هستند و اهل سنت مسئوليتي در اين خصوص ندارد. همچنين چندي پيش شخصي در لندن سخنراني‌اي كرد و به عايشه همسر پيامبر(ص) و برخي صحابه اهانت كرد و برخي شبكه‌هاي ماهواره‌اي فتنه‌انگيز اين امر را ترويج كردند و اين اهانت را تبليغ كردند و نزديك بود كه فتنه‌اي ايجاد شود، ولي امام خامنه‌اي فتوايي داد و اهانت به همسر پيامبر و صحابه را حرام كردند.

وي تاكيد كرد: نتيجه اينكه ايران معتقد است كه اگر يك مسلمان اشتباه كرد نبايد همه مسلمانان مجازات شوند و اگر يك مسيحي اشتباهي مرتكب شد نبايد همه مسيحيان مجازات شوند، بنابراين اين بزرگ‌ترين ضمانت مقاومت و مستضعفان است و ما بايد اين نعمت را شكرگزار باشيم.
سيد حسن نصرالله در ادامه سخنان خود خطاب به احمدي‌نژاد، به وي خوش‌آمد گفت و از رهبري،‌ رئيس‌جمهوري، دولت و ملت ايراني تشكر كرد و شجاعت، حكمت و كمك و پشتيباني جمهوري ايران را ستود.

فارس

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.