پنج‌شنبه 14 اکتبر 10 | 12:57

احمدی‌نژاد در لبنان؛ مقاومت جهانی در حال شکل‌گیری است

اين سفر در حالي دیروز آغاز شد ‌كه رژيم صهيونيستي، آمريكا و برخي كشورهاي غربي نتوانسته‌اند تاكنون ‌نگراني شديد خود از سفر محمود احمدي‌نژاد به لبنان را پنهان كنند. در اين راستا بود كه هفته گذشته وزارت امور خارجه آمريكا از دولت لبنان خواست ‌اين سفر را لغو كند…


تریبون مستضعفین – سفر دکتر محمود احمدی‌نژاد به لبنان با حاشیه‌ها و خبرسازی‌های بسیاری همراه بود. سفری بسیار مهم و تاثیرگذار بر روابط و مناسبات منطقه و سیاست‌های آمریکا و اسرائیل در پیشبرد اهاف خویش و مذاکرات جعلی صلح.

با این همه روز گذشته رئیس‌جمهوری ایران با استقبال رسمی مقامات لبنانی وارد این کشور شد و لبنان شاهد بی‌سابقه‌ترین استقبلال مردمی از رئیس‌جمهور کشوری دیگر گردید. سايت خبري النشره لبنان نوشت: «لبنان طي ده ها سال گذشته شاهد چنين استقبالي از رييس‌جمهور يا رهبر هيچ كشوري نبوده است». احمدی‌نژاد تا چندین ساعت پس از ورود به بیروت، مسیر ۵ کیلومتری فرودگاه تا کاخ ریاست جمهوری را در جمع مردم استقبال کننده بود و به ابراز احساسات آن‌ها پاسخ می‌داد.

در زمان استقبال مردم از محمود احمدی‌نژاد، تمامي شبكه‌هاي تلويزيوني این کشور این مراسم را به طور مستقیم پخش می‌کردند.

اين،‌ نخستين سفر محمود احمدي‌نژاد به لبنان است كه ‌با دعوت رسمي «ميشل سليمان» همتاي لبنانی او و در چارچوب همكاري‌هاي اقتصادي و فرهنگي ‌صورت مي‌گيرد.

همراهان احمدي‌نژاد در اين سفر دو روزه، اسفنديار رحيم‌مشايي رئيس دفتر رئيس جمهور، منوچهر متكي وزير امور خارجه، مهدي چمران رئيس شوراي شهر تهران، حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي وزير اطلاعات، مسعود زريبافان رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران، حجت‌الاسلام سيدمحمدرضا ميرتاج‌الديني معاون پارلماني رئيس جمهور و تني چند از مقامات دولتي هستنند.

رئيس جمهور كشورمان در اين سفر با «سيدحسن نصرالله» دبيركل حزب‌الله لبنان،‌ «ميشل سليمان» رئيس‌جمهور (+)، «سعدالحريري» نخست وزير و «نبيه بري» رئيس مجلس نمايندگان لبنان (+)، برخي‌ از شخصيت‌هاي برجسته لبناني و نيز خانواده امام موسي صدر ‌ديدار می‌کند.

انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه اقتصادي در زمينه تجاري، صنعتي، آب، برق، بهداشت، محيط زيست، علمي و آموزشي از ‌برنامه‌هاي سفر دو روزه رئيس جمهور به لبنان است.

احمدي‌نژاد همچنين از مناطق جبهه‌هاي نبرد رزمندگان مقاومت اسلامي حزب‌الله لبنان با نظاميان رژيم صهيونيستي در جنوب لبنان بازديد ‌و ‌در اجتماع ‌مردم اين كشور در ورزشگاه شهر «بنت جبيل» ‌كه سيدحسن نصرالله‌ دبيركل حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۰۰ ميلادي به مناسبت جشن آزادسازي جنوب اين كشور از اشغال صهيونيست‌ها ‌از اين رژيم ‌به عنوان لانه سست عنكبوت نام برد، سخنراني می‌کند.

در مراسم سخنرانی احمدی‌نژاد سرودی توسط حزب‌الله برای خوش‌آمدگویی به رئیس‌جمهوری ایران خوانده شد. نکته مورد توجه این کلیپ فارسی بودن بخشی از آن بود. این ویدئو کلیپ و صوت آن را می‌توانید از این صفحه ببینید و فایل آن را دریافت کنید.

سخنرانی ريس جمهوری [مشروح سخنان] و سخنان سید حسن نصرالله [مشروح سخنان] که از طریق ویدئو کنفرانس برای حاضران در تجمع بیروت پخش می‌شد حاوی نکات مهمی در مناسبات منطقه‌ای و خط مشی مقاومت اسلامی و موضع گیری نسبت به استکبار جهانی و صهیونیسم بود.

رئيس‌جمهور از «بوستان ايران» ‌كه توسط جمهوري اسلامي ايران در شهر مرزي «مارون‌الرأس» احداث شده و ‌به لحاظ مكاني ‌مُشرف بر پايگاه‌هاي رژيم‌ صهيونيستي و شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين مرزي است و به‌تازگي پرچم سرخ رنگ گنبد حرم امام حسين (ع) نيز در آن برافراشته شده، بازديد و ‌آن را افتتاح مي‌كند.

از ارتفاعات «بوستان ايران» ‌تحركات و رفت و آمدهاي خودروهاي شهرك‌نشينان و گشتي‌هاي رژيم صهيونيستي به‌ويژه در شهرك «اويميم» ‌به‌وضوح ديده مي‌شود.

خبرگزاري آلمان درباره سفر احمدی‌نژاد به لبنان نوشت: مردم جنوب لبنان با نصب پارچه‌نوشته‌ها، پوسترها و پلاكاردهايي كه هر يك پيام مختلفي دارد، آماده استقبال از احمدي‌نژاد هستند و ‌هر يك از اين پلاكاردها عبارت‌هايي با جملات خوش‌آمدگويي در كنار تصوير بزرگ احمدي‌نژاد به نمايش گذاشته است. اهالي روستاهاي مارون‌الرأس و بنت‌جتان كه در جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله و اسرائيل نابود شدند، مشتاقانه منتظر ديدار احمدي‌نژاد هستند كه قرار است به مرز لبنان و اسرائيل برود.

اين سفر در حالي دیروز آغاز شد ‌كه رژيم صهيونيستي، آمريكا و برخي كشورهاي غربي نتوانسته‌اند تاكنون ‌نگراني شديد خود از سفر محمود احمدي‌نژاد به لبنان را پنهان كنند. در اين راستا بود كه هفته گذشته وزارت امور خارجه آمريكا از دولت لبنان خواست ‌اين سفر را لغو كند و علاوه بر آن رژيم صهيونيستي نيز از سه كانال آمريكا، سازمان ملل و «بان‌كي مون» دبير‌كل آن و دولت فرانسه ‌براي دولت لبنان پيام ارسال كرد و با ابراز نگراني شديد خود از اين سفر، خواستار لغو آن شد.

قابل توجه است سفارت آمريكا در بيروت در اقدامي سياسي درباره سفر رئيس‌جمهوري ايران به لبنان به اتباع خود در اين كشور هشدار داد و آن‌ها را از بروز خشونت‌هاي احتمالي در لبنان بر حذر داشت. واشنگتن در اين اقدام كه دخالت آشكار در امور داخلي لبنان به حساب مي‌آيد، به شهروندان خود گفته ‌است مراقب باشند و از حضور در تجمع‌ها پرهيز كرده و گزارش‌هاي خبري را دنبال كنند. آمريكا كه از احتمال استقبال گسترده شيعيان و مردم لبنان از رئيس‌جمهور كشورمان به شدت نگران است، از شهروندان خود خواسته است كه به مناطق شيعه‌نشين نروند.

  1. فاطمه
    14 اکتبر 2010

    از تصاویر تلویزیون اینطور به نظر می رسید که آقای مشایی نرفته اند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.