یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۳۰ آذر ۹۲ | ۱۹:۳۹

قوانین کانادا به نفع فحشا تغییر می‌کند

همه نُه قاضی دادگاه عالی کانادا به رد قانون فعلی رأی داده‌اند و آن را«خیلی نامناسب» توصیف کرده‌اند. دادگاه عالی یک سال به پارلمان وقت داده تا نمایندگان قوانین مناسب تری در این باره تهیه کنند.


فحشا در کانادابه گزارش تریبون مستضعفین، بی‌بی‌سی فارسی نوشت که دادگاه عالی کانادا قوانین ضد روسپیگری این کشور را رد کرده است.

این تغییر در پی شکایت سه روسپی اتفاق افتاده و همه نُه قاضی دادگاه عالی کانادا به رد قانون فعلی رأی داده‌اند و آن را«خیلی نامناسب» توصیف کرده‌اند. دادگاه عالی یک سال به پارلمان وقت داده تا نمایندگان قوانین مناسب تری در این باره تهیه کنند.

به نوشته بی‌بی‌سی فارسی: «قانون جنایی فعلی کانادا، اداره روسپی‌خانه، معاشرت مرتبط با روسپی‌گری در محیط عمومی و زندگی مبتنی بر درآمد آن را غیرقانونی می‌شمرد. [اما] در حکم دادگاه عالی کانادا آمده است: پارلمان اختیار دارد قوانینی علیه موارد آزاردهنده وضع کند ولی نه به بهای سلامتی، امنیت و زندگی روسپیان.»

بی‌بی‌سی همچنین می‌افزاید که روسپی‌گری در فرانسه قانونی است و در آلمان نیز از فحشا تابوزدایی شده، به طوری که طبق آمار رسمی در آلمان بیش از ۴۰۰ هزار روسپی کار می‌کنند. این رقم ده برابر آمار روسپی‌ها در فرانسه است.

برداشتن محدودیت‌های روسپیگری قاچاق انسان و تجارت سکس را افزایش می‌دهد و زمینه تضییع حقوق زنان را مهیا می کند. این در حالی است که کشورهای غربی همواره حساسیت فراوانی نسبت به حقوق بشر نشان می‌دهند و قوانینی مثل حجاب را اساسا ضد حقوق زن می‌دانند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: