پنج‌شنبه 26 دسامبر 13 | 14:07

مصلای تهران از فردا میزبان نماز جمعه

شبستان مصلا برای برگزای نمازجمعه کاملا آماده و همه تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم عبادی سیاسی اندیشیده شده است.


رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: مراسم نماز جمعه تهران، از جمعه این هفته تا پایان زمستان، در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت الاسلام شیرمردی در نشست خبری افزود: نماز جمعه تهران در فصل زمستان در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود و شبستان با مجهز بودن به سامانه گرمایشی، آمادگی کامل برای پذیرایی از سیل انبوه نمازگزاران تهرانی را دارد.
وی گفت: درب های مصلی امام خمینی(ره) از ساعت ده صبح روز جمعه این هفته به روی نمازگزاران بازخواهد بود ضمن آن که با توجه به مفروش بودن شبستان مردم نیازی به آوردن سجاده یا زیرانداز ندارند.
رییس ستاد نمازجمعه تهران با بیان این که همه خدماتی که برای برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران ارائه می شد در مصلی امام خمینی (ره) نیز به نمازگزاران ارائه می شود، افزود: شرکت واحد اتوبوس رانی برای انتقال نمازگزاران تهرانی به مصلی آمادگی دارد.
شیرمردی گفت: پارکینگ های داخل مصلی به ویژه پارکینگ شمالی برای پارک خودروهای شخصی آماده است و در بیشتر خیابان های اطراف هم مانعی برای پارک این خودروها وجود ندارد.
وی افزود: اتوبوس ها نیز مردم را در ضلع جنوب شرقی مصلی پیاده می کنند و برای رسیدن به شبستان پیاده روی لازم نیست.
شیرمردی گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، پیش بینی این است که در خیابان های اطراف مصلی هیچ گونه ترافیکی ایجاد نشود.
رییس ستاد نماز جمعه تهران از شهروندان تهرانی خواست برای شرکت در مراسم نمازجمعه از مترو استفاده کنند تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف بنزین، به کاهش بار ترافیکی نیز کمک کنند.
شیرمردی افزود: مراسم نماز جمعه تهران در فصل های بهار و پاییز در دانشگاه تهران برپا می شود.
200 میلیارد تومان برای تکمیل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) نیاز است
رییس ستاد نمازجمعه تهران در جمع خبرنگاران گفت: برای تکمیل طرح مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
حجت الاسلام شیرمردی افزود:این رقم به غیر از اعتباراتی است که برای تجهیزات مصلی همچون نقاله برای انتقال سالخوردگان و معلولان،تجهیزات حفاظتی یا ساخت پارک و مهدکودک نیاز است.
وی گفت:حدود 28 سال است که مصلی در حال ساخته شدن است و  نمی دانم تاکنون چقدر برای ساخت آن هزینه شده است.
شبستان زمستانی مصلی - نماز جمعه
شیرمردی با انتقاد از اختصاص قطره چکانی بودجه برای تکمیل پروژه مصلی،گفت:در لایحه بودجه سال 93 نیز 18 میلیارد تومان به مصلی اختصاص یافته است که ما در نامه ای به رییس مجلس خواسته ایم که کمیسیون تلفیق،این رقم را به 200 میلیارد تومان افزایش دهند تا پروژه مصلی تکمیل شود.
رییس ستاد نمازجمعه تهران گفت:توقع ما این بود در دولت قبل که طرح هزار طرح مهر ماندگار مطرح شد،بودجه تکمیل مصلی نیز پیش بینی شود که دولت کوتاهی کرد.
شیرمردی افزود:من این گلایه را از آقای احمدی نژاد کردم و گفتم ما دوست داشتیم طرح مصلی تمام می شد و مرحله جدید مصلی را با دولت جدید آغاز می کردیم.
وی گفت:البته دولت قبل 100 میلیارد تومان اختصاص داد اما با وجود قولی که داده بود کار را تمام نکرد.
شیرمردی افزود:آنها مشکلات تحریم را عنوان می کنند اما ما قبول نمی کنیم زیرا می توانستند پروژه مصلی را جزو طرح های مهرماندگار قرار دهند و از زیر سنگ هم که بود،اعتبار آن را تامین کنند.
وی گفت:آنها پروژه های عظیمی راه اندازی کردند اما این طرح را که آبروی جمهوری اسلامی است و نه فقط در برگزاری مراسم نماز بلکه در برگزاری نمایشگاه ها و تجمعات دیگر،ده ها میلیون نفر با آن سروکار دارند  تکمیل نکردند و در اولویت نگذاشتند.
رییس ستاد نمازجمعه تهران افزود:دولت قبل این 100 میلیارد تومان را از محل فروش املاک خودش تامین کرد اما زمانی خواست به دست پیمانکاران برسد،وزیر جدید مسکن دستور به بلوکه شدن آن داد.
شیرمردی با اظهار بی اطلاعی از علت بلوکه شدن این اعتبار گفت:این پول را نباید متوقف کنند بلکه باید پولی به آن اضافه کنند و بدهند زیرا پیمانکاران از مصلی طلب دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.