شنبه 28 دسامبر 13 | 12:56
با توجیه «مبارزه با تروریسم»

قاضی آمریکایی: جاسوسی قانونی است

ویلیام پاولی، قاضی منطقه جنوبی نیویورک، روز جمعه (۶ دی، ۲۷ دسامبر) این حکم را در پاسخ به شکایت «اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا» علیه سازمان امنیت ملی این کشور صادر کرد. قاضی پاولی گفت انجام فعالیت‌های جاسوسی برای مبارزه با تروریسم و حفاظت از شهروندان امریکایی لازم است.


یک قاضی فدرال امریکا گفته است جمع‌آوری گسترده اطلاعات تلفنی و اینترنتی میلیون‌های شهروند این کشور از سوی سازمان امنیت ملی امریکا قانونی است.

ویلیام پاولی، قاضی منطقه جنوبی نیویورک، روز جمعه (۶ دی، ۲۷ دسامبر) این حکم را در پاسخ به شکایت «اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا» علیه سازمان امنیت ملی این کشور صادر کرد.

قاضی پاولی گفت انجام فعالیت‌های جاسوسی برای مبارزه با تروریسم و حفاظت از شهروندان امریکایی لازم است. وی گفت دادگاه جمع‌آوری فراداده‌های تلفنی از سوی دولت امریکا را قانونی می‌داند.

قاضی پاولی تصریح کرد: «فن‌آوری به القاعده اجازه داد از راه دور حملات تروریستی بین المللی را طراحی کند. برنامه جمع‌آوری اطلاعات ضربه متقابل دولت [به القاعده] است.»وی همچنین افزود سازمان امنیت ملی امریکا از این اطلاعات سوءاستفاده نمی‌کند.

در همین حال، اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا از این حکم انتقاد کرد.

جمیل جعفر، معاون مدیر حقوقی این اتحادیه گفت ما بی‌نهایت از این تصمیم که به اشتباه قوانین مربوطه را تفسیر می‌کند و تبعات عملیات دولت بر حریم خصوصی را نادیده گرفته است متاسف هستیم.

هفته گذشته، ریچارد لئون، قاضی دادگاه منطقه واشنگتن با صدور حکمی اعلام کرد که عملیات جمع‌آوری اطلاعات از سوی سازمان امنیت ملی امریکا غیرقانونی است. قاضی لئون گفت برنامه ضیط مکالمه‌های تلفنی قانون ممنوعیت تحقیقات غیرمعقول را نقض می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: