شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۸ دی ۹۲ | ۰۷:۳۵

حمله علی مطهری به حماسه 9 دی

سخنان علی مطهری در حالیست که اجتماعات ده ها میلیونی روزهای هشتم و نهم دی که در تمامی شهرها و روستاهای کشور برگزار گردید تبدیل به صحنه محاکمه مردمی سران فتنه شد. اجتماع کنندگان با اعلام برائت و انزجار از حرمت شکنی های رخ داده در روز عاشورا خواستار اعدام سران فتنه شدند.


به گزارش تریبون مستضعفین علی مطهری نماینده تهران نهم دی را تجمعی بی مورد دانست. علی مطهری که همواره به ارائه تحلیل های شاذ سیاسی مشهور بوده است در استدلالی عجیب و غیر منطقی می گوید:

زمانی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه اعلام کردند که باید از تجمع خودداری شود تجمع کردن در نهم دی ماه بی مورد بود.

مطهری با چشم پوشیدن بر حرمت شکنی های بزرگ عاشورای 88 (6 دی ماه) که موجب خروش میلیونی مردم در سراسر ایران و شهرها و روستاهای کشور شد می گوید:

البته نباید غافل شد که کارهای بسیار غلط و اشتباهی انجام شد که نمونه آن پاره کردن عکس امام و برخی از رفتارها در روز عاشورای حسینی بود. البته در روز عاشورا گروهی نیز در حال عزاداری بودند که آنها هم مثل چوب های خشک و تر به پای یکدیگر سوختند.

سخنان علی مطهری در حالیست که اجتماعات ده ها میلیونی روزهای هشتم و نهم دی که در تمامی شهرها و  روستاهای کشور برگزار گردید تبدیل به صحنه محاکمه مردمی سران فتنه شد. اجتماع کنندگان با اعلام برائت و انزجار از حرمت شکنی های رخ داده در روز عاشورا خواستار اعدام سران فتنه شدند. حضور میلیونی مردم ایران در روزهای هشت و نه دی در شهرهای بزرگ و کوچک و روستاها بر هشت ماه آشوب و بلوای کودتاچیان مخملی در برخی مناطق تهران پایان داد.سران فتنه در راهپیمایی ۲۲ بهمن!

گزارش خبرگزاری مهر از سخنان مطهری بدین شرح است:

علی مطهری شنبه شب در جلسه تحلیل آزادی بیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در سال 88 ریشه فتنه به این دلیل بود که گروهی گفتند نظر رهبری با احمدی نژاد است به همین دلیل جامعه به دو بخش تقسیم شد و این در حالی است که رهبری هیچگاه در انتخابات رای خود را اعلام نمی کنند و اگر هم نظر رهبری و رای رهبری اعلام شود مابقی افراد می توانند آزادانه رای دهند.

مطهری افزود: مردم در انتخابات آزاد هستند و می توانند هر نظری را که داشتند نسبت به آن رای دهند. همانگونه که در استیضاح وزیر کار، من به دلیل خلاف های متعدد مرتضوی استیضاح را تا آخر پیگیری کردم.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سئوال دانشجویی در خصوص احکام سال 88 گفت: به نظر من احکامی که برای تاج زاده و نبوی ارائه شد سختگیرانه بود در حالی که باید تخلفات آنها به صراحت و شفاف توضیح داده شود چرا که داشتن ارتباط با آمریکا و دیگران واضح و شفاف نیست.

وی در خصوص موسوی و کروبی نیز تاکید کرد: دادگاه این افراد باید به طور علنی و در مقابل دیدگان مردم برگزار شود.

احمدی نژاد باید محاکمه شود

مطهری تاکید کرد: طولانی شدن بدون محاکمه حصر موسوی و کروبی از لحاظ قانونی و شرعی مشکل دارد و اگر این افراد در حصر بمیرند نظام هزینه سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

وی گفت: موسوی و کروبی از تخلفات مبرا نیستند اما اگر قرار است آنها محاکمه گردند احمدی نژاد هم باید محاکمه شود.

نماینده مردم تهران یادآور شد: خبرگزاری فارس در روز انتخابات 88 نتیجه ای را از آمار انتخابات اعلام کرد قبل از پایان زمان رای گیری که موسوی نیز به آن استناد و سپس اتفاقات روی داد.

مطهری ادامه داد:  برگزار کردن دادگاه علنی متهمین سال 88 باعث خواهد شد که چنین فضایی در کشور از بین برود چرا که جمهوری اسلامی به فضای آرام نیاز دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر پس از انتخابات 88 دولت اجازه تجمع را داده بود و سخنان معترضین را پخش می کرد هیچگاه چنین اتفاقاتی نمی افتاد اما زمانی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه اعلام کردند که باید از تجمع خودداری شود تجمع کردن در نهم دی ماه بی مورد بود.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: حتی صدا و سیما نیز در اتفاقات پس از انتخابات 88 مقصر بود چرا که اجازه دفاع به معترضین نداد. در قانون اساسی ازادی اجتماعات وجود دارد و اگر پس از انتخابات به این نکته از قانون عمل شده بود هیچ گاه شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم.

مطهری تاکید کرد: البته نباید غافل شد که کارهای بسیار غلط و اشتباهی انجام شد که نمونه آن پاره کردن عکس امام و برخی از رفتارها در روز عاشورای حسینی بود. البته در روز عاشورا گروهی نیز در حال عزاداری بودند که آنها هم مثل چوب های خشک و تر به پای یکدیگر سوختند.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که اگر قالیباف در سال 88 و پس از انتخابات مسئولیتی برعهده داشت هیچ گاه شاهد اتفاقات پس از انتخابات نبودیم و به راحتی این موارد را مدیریت می کرد.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وجود آزادی بیان در کشور گفت: در حال حاضر در بسیاری از موارد آزادی بیان وجود دارد ولی متاسفانه برخی از افراد در برخی از حوزه ها خطوط قرمز مصنوعی ایجاد کردند و حتی حوادث رخ داده در تاریخ انقلاب را نیز سانسور می کنند.

وی در خصوص نقش آیت الله منتظری در انقلاب گفت: برخی بدنبال حذف کردن آیت الله منتظری و اقدامات او بودند در حالی که باید واقع بینانه به آن نگاه کرد اگر او انحرافاتی داشته خدماتی را نیز به دنبال ارائه داده که باید به آنها توجه کرد.

مطهری گفت: برخی از ولایت فقیه برداشت اشتباه دارند و گمان می کنند کسی نباید فکر خلاف رهبری داشته باشد در حالی که شخص مقام معظم رهبری فرمودند مرز التزام به ولایت فقیه احکام حکومتی است.

 1. ناشناس
  ۸ دی ۱۳۹۲

  نون باباشو میخوره وگرنه کی راش میده مجلس

  • ناشناس
   ۹ دی ۱۳۹۲

   تنها نماینده ایست که حرف حق را زده . جمعیت 9 دی با تمام تدارک حکومتی یکدهم جمعیت مردم حق طلب 25 خرداد هم نبود . درود بر مطهری و حق گویان و شرم بر چابلوسان

  • منیژه
   ۹ دی ۱۳۹۲

   عزیزم شما ریاضی اول دبستان چند شدی؟
   تا چند بلدی بشماری گلم؟
   وقتی جمعیت حداکثر ۷۰۰ هزارتایی ۲۵ خرداد که فقط در تهران بوده را بیشتر از کل ایران میدونی دیگه چی میشه بهت گفت؟
   گلم این ۷۰۰ هزارتایی که شما بودید را جوابش را هشتم دی ۸۸ مردم شیراز و اصفهان و مشهد با جمعیت میلیونی‌شون دادند
   نه دی هم که در تهران و باقی نقاط کشور ده ها میلیون ادم امدند و مرگ بر موسوی و کروبی و فتنه گر سر دادند. خوب این حقایق را نمی خوای ببینی یا کوری یا مریضی یا…

  • ناشناس
   ۹ دی ۱۳۹۲

   شما که ماشالله ریاضی اول دبستان ۲۰ شدی. ریاضی هم که خوب بلدی. لابد دکترای ریاضی از دانشگاه آکسفورد هم داری. خوب شما گلم بگو عکسهای ۹ دی رو با ۲۵ خرداد مقایسه کنیم ببینیم ۷۰۰ هزارتای ۲۵ خرداد بیشتره یا دهها میلیون ۹ دی؟

  • ناشناس
   ۹ دی ۱۳۹۲

   شما که سالمی نه کوری نه مریضی. ماشالله ریاضی اول دبستان هم ۲۰ شدی. ریاضی هم که خوب بلدی. لابد دکترای ریاضی از دانشگاه آکسفورد هم داری. خوب شما گلم بگو عکسهای ۹ دی رو با ۲۵ خرداد مقایسه کنیم ببینیم ۷۰۰ هزارتای ۲۵ خرداد بیشتره یا دهها میلیون ۹ دی؟

  • منیژه
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   عزیزم روز ۲۵ بهمن از امام حسین حرکت کردید ولی اینطوری نبود که تمام امام حسین تا ازادی ادم باشه وقتی رسیدید ازادی دیگه یادگار دیگه ادم نبود حداکثر جمعیتی هم که خودتون براورد کردید ۷۰۰ هزار نفر بود ولی نه دی ادم از فردوسی تا دیگه جمعیت متراکم ایستاده بود و دیگه نمیشد به سمت انقلاب حرکت کنیم این چیزی هست که من دیدم ولی در کل شهر ها و راهپیمایی برگزار شد نه فقط تهران…. شما مشکلت اینه که فقط تهرانی ها را ادم حساب میکنی و ۷۵ میلیون ایرانی را ادم حساب نمیکنی و طالب دیکتاتوری هستنید نه دموکراسی و رای مردم برایت هیچ اهمیتی ندارد

  • سبز
   ۹ دی ۱۳۹۲

   ببین خودت برو ببین از قبل میدان امام حسین تا میدان آزادی ومیدان آزادی تا میدان صادقیه چند کیلومتره مردمی که تو این خیابونا و خیابونای اطراف در 25 خرداد88 بودن چند میلیون بودن بعد بیا با جمعیت از خیابون فلسطین تا میدون انقلاب مقایسه کن بعد ببین جمعیت 50 هزار نفری 9 دی بیشتر بودن یا جمعیت طرفداران مردان باشرف و ایرانی همچون موسوی و کروبی؟
   شما ساندیس خورای حکومتی تمام زورتون با چند روز تبلیغ همش 50 هزار نفر بودن ولی موسوی بدون رسانه با یک بیانیه چند میلیون ایرانیو به صحنه اورد با اینکه میدونستیم وحشیای ساندیس خور آدم کشن ولی به خاطر موسوی رفتیم بازم پاش بیوفه میریم تا پوزه شما و امثال شما ساندیس خورارو به خاک بمالیم..

  • موج رياضي
   ۱۱ دی ۱۳۹۲

   وقتي 4سال هيچي بشون نمي گم حالعلافان بيكار فتنه راه افتند تو سايتا حرفاي مزخرف شون تكرا مي كنند
   وقتي سران فتنه را به حال خودشون مي گذارند وآقازاده هاشون را آزاد معلوم است كه يك عده اين جوري از حماسه آقرينان 9دي طلب كار مي شوند
   واي كه اگر ما سانديس خورها نبوديم الان شاه موسوي وبانو داشتند……تيتر خبرهابود!!!!!!!

  • ناشناس
   ۱۲ دی ۱۳۹۲

   آخه عزیز اگه جمعیت نه دی یک دهم 24 خرداد بود پس چرا اونا ترسیدن لطفا خودتونا گول نزنین با این حرفا

  • ٣١٣
   ۱۵ دی ۱۳۹۲

   هه هه هه هه هه (شكلك قهقهه)…
   آقا يكي اين و ناشناس و سبز رو ببره يه بار همون فيلماي تكراري رو بهشون نشون بده بپرسه إنصافا تو عمرش اين همه جمعيت يه جا با هم ديده!!!
   آخه از اون خنده دار تر حماقت اونيه كه انقدر به بي بي سي و صدغي آمريكا و بقيه اونايي كه هنوز دستشون به خون پدر ها و برادر هاي ما آغشته است اعتماد داره كه حرفاي فوق خنده داري مثل سانديس خور و… اينا رو به مايي كه … ولش كن اينارو إنصافا وقتي ماجراي سانديس و شنيدي … خندت نگرفت كه احمقانه تر از اين كسي ميتونست اومدن اين همه جمعيت رو از همه جاي شهر به راهپيمايي توجيه كنه ، آخه مثلا من از تجريش راه ميفتم ميرم ميدون وليعصر با پول بنزين و كرايه ميتونم ده تا سانديس بخرم!!…
   …وقتي اين حرفارو ميشنوم تازه ميفهمم واقعا از شما ها تعجب هم نداره كه اين جمعيت متراكم نه دي رو كه من در طول اين همه سال تا حالا راهپيمايي اي به اين تراكم نديدم رو با مسخره بازي هاي يه مشت بچه سوسول مقايسه بكني… 

  • ناشناس
   ۱۵ دی ۱۳۹۲

   دست پیش گرفتن پس نیفتن………..
   مرگ بر آمریکا . مرگ بر امویان

 2. محسن
  ۸ دی ۱۳۹۲

  افتخار می کنم که فرزند شهید مطهری چنین آزاده است. البته از کسی که در خانه چنان روشن اندیشی بزرگ شده جز این انتظار نمی رود.

  • محمّدرضا
   ۹ دی ۱۳۹۲

   ای دوستان! عاشورا نزدیک است. نکند گرد سمّ اسب فتنه ی شمر و ابن سعد های زمان چشم ها را کور و گوش ها را کر کند تا نشنویم:(اگر دین ندارید و از قیامت نمی هراسید لا اقل در دنیایتان آزاده باشید.) و بهتر از من می دانید آزادگی به این معنا نیست که پسر نوح ها بر ضد نوح شورش کنند ، برضد اوزبان بچرخانند و خود را حق بدانند. ای دوستان ! پسر نوح هم کج می رود مواظب باشید.

  • شاهین
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   ماه صفر داره تمام میشه. میگی عاشورا نزدیک است؟!

  • محمّدرضا
   ۱۱ دی ۱۳۹۲

   (کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا) به خصوص ظهور امام زمان(عج)

  • ناشناس
   ۹ دی ۱۳۹۲

   یا حسین ، میر حسین

  • منیژه
   ۹ دی ۱۳۹۲

   مرگ بر فتنه گر.
   مرگ بر فتنه گر

  • ناشناس
   ۹ دی ۱۳۹۲

   یا حسین؛ یا میرحسین
   دو تاش با هم که نمیشه بالام جان، اگه فکر کردید که میشه ناهار رو با یزید خورد بعد شب رفت و زیر پرچم امام حسین سینه زد، سخت در اشتباهید

  • ناشناس
   ۱۲ دی ۱۳۹۲

   یا حسین ، مرگ بر میر حسین
   مرگشو یادت رفته بود بنویسی

 3. من
  ۸ دی ۱۳۹۲

  احتمالا آقای مطهری سال 88 خواب بوده و نمیدونه موسوی و کروبی خائن چه به روز این مملکت آوردن!

  • شاهین
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   شما این 8سال خواب نبودی آقای «من!»؟ ندیدی احمدی نژاد چه بر سر اقتصاد آورد؟ این خیانت به مملکت و ثروتهای کشور نیست؟ احمدی نژاد یک قاضی تعلیقی(سعیدمرتضوی) را به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد که حالا گندش درآمده! شما یک مورد از خیانتهای کروبی و موسوی را بگو. مگر موسوی 8سال نخست وزیر دوران دفاع مقدس نبود؟ حالا خائن شد؟

  • منیژه
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   خیانت بزرگتر ازین که مقابل رای ملت ایستاد و تلاش برای براندازی نرم جمهوری اسلامی و کودتای مخملی علیه انقلاب داشت؟؟؟؟؟
   به نظرت بعد از ۵ سال نباید دلایل تقلب در انتخابات ۸۸ ارایه بشه؟؟ چرا هیچ دلیل عقل پسندی ارایه نمیکنن

 4. ناشناس
  ۹ دی ۱۳۹۲

  کدوم ده ها میلیون؟!شما که با رای محسن رضایی ،سرجمع شدین 16/5 میلیون نفر.

  • وحید
   ۹ دی ۱۳۹۲

   شما ۱۳ میلیونی ها دیگه حرف نزنید وقتی ۲۴ میلیون رای احمدی نژاد را نمی تونید ببینید

  • سبز
   ۹ دی ۱۳۹۲

   شما رای های تغلبیو شمردیو باور کردی نکنه هاله نورم باور کردی ساندیسی

 5. پوریا
  ۹ دی ۱۳۹۲

  درود خدا و انبیا بر علی مطهری شیر پاک خورده باد…

 6. سعید
  ۹ دی ۱۳۹۲

  چرا نظراتم را پاک کردید. واقها که ثابت شدو که حرف حق و راستگوی را نمی خواهید بشنوید. کارتان فقط سانسور است . دورغگوری و دردی اموال بیت المال.

  • تریبون مستضعفین
   ۹ دی ۱۳۹۲

   کامنت هایی که همراه توهین و تهمت باشد به لحاظ قانونی امکان نشر آن‌ها وجود ندارد

  • شاهین
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   این امکان نشر را شما تعیین میکنید؟ یا ناظرین شما؟

  • تریبون مستضعفین
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   بر اساس قوانین و مقررات هر پایگاه خبری باید پاسخ‌گویی تمامی مطالب منتشره در مراجع قانونی باشد که این مساله شامل کامنت ها و نظرات کاربران نیز می‌باشد. لذا نظرات خوانندگان قبل از انتشار توسط تحریریه سایت بازبینی قرار می‌گیرد و نظراتی که حاوی مطالب خلاف واقع وتوهین و افترا و… که منع انتشار قاتونی دارد منتشر نمی‌گردد

 7. شهرام شهبازی خورگویی
  ۹ دی ۱۳۹۲

  جان فدای رهبرم لبیک یا حسیننننننننن

 8. شهرام شهبازی خورگویی
  ۹ دی ۱۳۹۲

  مرگ بر امریکا
  ای رهبر ازاده
  ازاده اماده یم
  اماده یم اماده
  خدایا رهبرم سید علی خامنه ای
  را در پناه خود نگهدار
  برای ظهور امام زمان صلوات
  التماس دعا

 9. احمد
  ۹ دی ۱۳۹۲

  سلام
  این حرف توسط اقای مطهری تکذیب شد.لطفا اعلام کنید

 10. ناشناس
  ۹ دی ۱۳۹۲

  من نمیدونم چرا مسئولینی که دم از بصیرت مردم میزنن چرا جرات برگزاری یک دادگاه علنی از سران جنبش سبز ندارن؟ از بصیرت مردم نگرانن یا اینکه به آن شک دارن؟

  • ناشناس
   ۱۰ دی ۱۳۹۲

   به نظر میرسه اگه اقلیت اغتشاشگر دادگاهو قبول داشته باشن و دوباره اغتشاش نشه مشکلی برای محاکمه نیست، شما با این حساب حکم دادگاهو قبول داری دیگه؟حتی اگه اعدام باشه… آخه اونایی که نتونستن شکست انتخاباتی رو بپذیرن می تونن نتیجه دادگاه رو بپذیرن؟برو سخنرانی های امام ره رو ببین اونجا که با این مضمون می گن که هرکس بلند شود و بگوید من دولت را قبول ندارم، شورای نگهبانو قبول ندارم و مردم رو به این بهانه تحریک کنه مفسد فی الارضه و باید با او به مثابه مفسد فی الارض برخورد شود. حالا تازه اینا که خون به گردنشونه…

  • مسعود
   ۱۵ دی ۱۳۹۲

   اتفاقا نظام می ترسد اما نه از شما! بلکه از خودش! وقتی موسوی در دادگاه گوید کدام اعاظم و نهادها به او تبریک گفتند و او را تحریک می کردند دیگر آبرویی برای خیلیها نمی ماند.

 11. ناشناس
  ۹ دی ۱۳۹۲

  تریبون مستضعفین ضمنا خوبه نظرات مخالفانم پخش کنید تا تریبونتون معنای واقعی پیدا کنه

 12. ناشناس
  ۱۰ دی ۱۳۹۲

  ایشون حرف حق میزنه ولی نمیدونم چرا فقط از حق اصلاح طلبا و فتنه گرا دفاع میکنه و همه ی حق را نمیگه
  انصافا آیا احمدی نژاد خدمتی به ملت نکرد و باید محاکمه شود ولی باید از حقوق ایت الله منتظری آشوبگرا که مسجد اتش زدند دفاع کرد

 13. مسلمان
  ۱۲ دی ۱۳۹۲

  بر صلاحیت ایشان شکی نیست. اگر 10 رجل سیاسی مثل ایشان در کشور بودند وضعمان این نبود.

 14. محمد
  ۱۵ دی ۱۳۹۲

  چقدر بدبختید که چنین سایتی دارید.

 15. قاسمی
  ۱۶ دی ۱۳۹۲

  اقای علی مطهری فرزند شخصیتی بزرگی که خودش در حد و اندازه پدرش بزرگ نیست ادمی عجول و احساساتی است

 16. ناشناس
  ۱۶ دی ۱۳۹۲

  متاسفم
  ادم خواب رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده نمیشه
  خانم رجوی اقای ریگی اسراییل کتیف انگلیس مکار وامریکای استعمارگر
  همه وهمه ی کسانی که دستشون به خون هموطنان ما الوده ست شادمانان فتنه وحامیان مالی ومعنوی موسوی وکروبی بودند
  کسانیکه هنوز اسم این دشمنان وطن را میاورند منافقند
  یا حسین نابود باد میرحسین

 17. ناشناس
  ۱۶ دی ۱۳۹۲

  کشورمون رو دست اسراییل داشتن میدادن
  جی میگه این مطهری !!!!!!
  تو کدوم کشوری با برانداز نظام مصالحه میشه؟!!
  تکلیف محارب جیه؟ فقط اعدام

 18. ابی
  ۱۸ دی ۱۳۹۲

  با ناشناس موافقم ادم خواب رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب نه….

 19. مهدی
  ۱۸ دی ۱۳۹۲

  خدا را باید شکر کرد
  چرا که خدا دشمنان این انقلاب را از احمق ترینها آفریده است

 20. امیری حسین
  ۱۹ دی ۱۳۹۲

  کاملا از نظرات مشخصه
  بعضی ها تو روضه و هیات بزرگ شدن عاشورایی حرف میزنن
  بعضی ها هم پای ماهواره جوری که حتی وقیحانه تر از فراریا فارسی زبون نطق میکنن

 21. مهدی
  ۲۸ دی ۱۳۹۲

  این حرفها ربطی به هیات و روضه نداره هر ایرانی باغیرت میدونه که باید کجا وچه زمانی به یاری این انقلاب بیاد و از انقلاب و خون شهدا پاسداری کنه که حضور خود جوش و باغیرت این مردم در 9 دی مدرکی بر این ادعا است حالا هرچی میخوان این دشمنای انقلاب بگن که ساندیس میدادن ویا… ( خوب چون احمقند انتظاری از شون نیست ) اما من تعجبم از دوستای داخل ایرانه که چراندونسته آب به آسیاب دشمن میریزن ای عزیز ایرانی بیایم یکبار هم که شده بخاطر این ایران عزیز پاسدار خون شهدا باشیم تا اینقدر زبان این یاوه گویان شرق و غرب رومون بلند نباشه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: