یکشنبه 29 دسامبر 13 | 13:19
مطهری باز هم در مجلس نطق کرد:

دفاع از فتنه گران، حمله به ساپورت پوشان

وزیر کشور پاسخ دهد چرا نسبت به پدیده بانوان ساپورت پوش در سطح تهران و شهرها بی تفاوت است. این چه نوع پوششی است که تا 30 سانت بالای زانو آشکار است.


علی مطهریبه گزارش تریبون مستضعفین به نقل از خبرآنلاین،‌ علی مطهری در نطق امروز خود در مجلس گفت:

جای تاسف است که پس از گذشت 4 سال از آن ماجرا، هنوز مساله فتنه حل نشده و ورد زبان‌هاست، بهتر است رییس محترم قوه قضاییه به جای شعار دادن درباره فتنه به حل آن بپردازد و حل آن مستلزم وجود یک قوه قضاییه مستقل است. نه قوه ای که از این نهاد و آن دفتر و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی تاثیر بپذیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: این راه حل که اقایان موسوی و کروبی باید توبه و عذرخواهی کنند تا مساله تمام شود، به نتیجه نمی‌رسد چون آنها گرچه ممکن است به برخی خطاهای خود اعتراف کنند اما مجرم اصلی را طرف مقابل می‌دانند. توبه و عذرخواهی با اختیار و میل قلبی معنی پیدا می کند.

مطهری با تاکید براینکه حصر خانگی طولانی مدت بدون محاکمه توجیه قانونی و شرعی ندارد، خاطرنشان کرد: قرآن کریم می فرماید« دشمنی با قومی شما را از جاده عدالت خارج نکند، عدالت بورزید که به تقوا نزدیکتر است.»

این نماینده مجلس در ادامه با انتقاد از احکام برخی زندانیان سیاسی، گفت: احکام سخت گیرانه زندانیان سیاسی سال 88 نیز مطلب دیگری است که قوه قضاییه باید پاسخگو باشد، آیا این احکام توسط قضات مستقل و عادل صادر شد ه است یا قضاتی که تحت فرمن بازجوها و عناصر اطلاعاتی بوده اند، بسیاری از این احکام در دوره مدیریت قبلی قوه قضاییه و در فضای احساسی سال 88 صادر شده است، لذا نیاز به بازبینی دارد.

وی افزود: رییس قوه قضاییه پاسخ دهد که مثلا جرم آقایان بهزاد نبوی و تاجزاده به جز انتقاد به نظام چه بوده است، این درحالی است که امام علی علیه السلام خوارج را تا زمانیکه دست به سلاح نبرده بودند آزاد گذاشت و حتی حقوق آنها را از بیت المال قطع نکرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه به آسیب های فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: وزیر کشور پاسخ دهد چرا نسبت به پدیده بانوان ساپورت پوش در سطح تهران و شهرها بی تفاوت است. این چه نوع پوششی است که تا 30 سانت بالای زانو آشکار است.

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حجاب استاندارد گذشته از چادر عبارت بوده است از شلوار مانتو تا زانو و روسری و مقنعه. دولت اسلامی موظف است آن بخش از امر به معروف و نهی از منکر را که مستلزم قانون است را انجام دهد. اگر این وضعیت ادامه یابد مجلس به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: