چهارشنبه 01 ژانویه 14 | 12:03

محجوب: بانک رفاه ورشکسته است

رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی گفت: طبق آخرین گزارشها بانک رفاه رقمی بیش از 150 میلیارد تومان زیان سالانه داشته است.


علیرضا محجوبعلیرضا محجوب در میزگردی با موضوع بررسی زمینه های تخلف مالی در تامین اجتماعی که در کافه خبر برگزار شد، دراین باره گفت: “اخیرا به ما گزارش داده اند در 6 ماهه اول امسال، بانک رفاه که به سازمان تامین اجتماعی وابسته است، رقم سنگینی بیش از 150 میلیارد تا 250 میلیارد تومان، زیان داده است.”

علی صابری، حقوق دان که در این میزگرد حضور داشت توضیح داد در عرف حقوقی با این میزان زیان، این بانک باید اعلام ورشکستگی کند. زیرا قانونا ورشکسته شده است.

محجوب همچنین درباره دلایل ورشکستگی بانک رفاه کارگران گفت:

“حدود 49 درصد تسهیلات این بانک بلاوصول است، این بانک پول گران را در اختیار گرفته و ارزان به دیگران وام داده. در ظاهر مشکل قانونی در عملکرد این بانک نمی بینید، ولی آیا بانک را باز کرده اند که زیان ببرد؟ بانک ملی که بزرگترین بانک کشور است، یک یا دو شعبه ویژه دارد، ولی بانک رفاه کارگران 7 یا 8 شعبه ویژه دارد، شعبه ویژه جاهایی است که دستور مدیرعامل یا هیئت مدیره گردش مالی کلان دارد. بیشترین موارد تخلف و بی قانونی نیز در همین شعبات ویژه اتفاق افتاده، سئوال ما این است کارگری که از همین بانک حقوق می گیرد، اگر بخواهد وام بگیرد، دو تا ضامن باید بیارود و سند ملکی بدهد، ولی الان معلوم می شود بیش از 150 میلیارد تومان وام داده اند که فقط سفته از گیرندگان اخذ شده،بدون سند و مدرک، فقط با سفته این مقدار تسهیلات را به افراد داده اند و تبدیل به ضرر شده. از نظر قانونی نیز می شود گفت این بانک ورشکسته است.”

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.