شنبه 04 ژانویه 14 | 12:10

بررسی‌ سینمای‌اسرائیل توسط حسین‌درخشان

در کلاس‌های ترم زمستان موسسه ترجمان دورۀ آموزشی سینمای رژیم صهیونیستی، پنجره ای به یک جامعه پرتنش، توسط حسین درخشان ارائه گردیده است.


به گزارش تریبون مستضعفین حسین درخشان سینمای رژیم صهیونیستی را بررسی می‌کند.

esrail

در کلاس‌های ترم زمستان موسسه ترجمان دورۀ آموزشی سینمای رژیم صهیونیستی، پنجره ای به یک جامعه پرتنش، توسط حسین درخشان ارائه گردیده است.

حسین درخشان از پیشگامان وبلاگ‌نویسی فارسی است که سابقه سفر به مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی را نیز دارد. وی که در حال گذراندن ایام محکومیت خود می‌باشد این روزها در مرخصی به سر می‌برد.

حسین درخشان(2)

پیش از این در اسفندماه ۸۷ نامه جمعی از وبلاگ نویسان منتشر شد که با مخاطب قرار دادن آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس وقت قوه قضائیه، با اشاره به توبه درخشان خواستار رأفت و رحمت اسلامی در برخورد با او شده‌ و نوشته بوند:

…خصوصا با توجه به اینکه درخشان با مواضع و فعالیتهای اخیرش آشکارا قدم در راه جبران گذشته برداشته بود. بی تردید اگر او در ایام حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در بازداشت نبود، از قلم و وبلاگ خود جهت افشای هرچه بیشتر آن جنایات و دفاع از مردم مظلوم غزه استفاده می کرد.

 حسین درخشان در خصوص این دوره چه گفت؟
حسین درخشان در صفحه پلاس خود در این خصوص نوشت:
به امید خدا و به لطف دوستان، از پنجم بهمن دوره‌ای آموزشی را تحت عنوان «سینمای رژیم صهیونیستی: پنجره‌ای به یک جامعه‌ی پرتنش» در موسسه‌ی ترجمان ارایه خواهم کرد. بطور آکادمیک و با استفاده از منابع دانشگاهی به زبان انگلیسی. و البته فارغ از سبک‌های سطحی و بازاری‌ای که این روزها برای برخی‌ها دکان شده است. بشتابید و ثبت نام کنید و خبر را هم به دوستان و آشنایانتان برسانید.

خلاصه: شناخت سینمای اسراییل، شناخت تنش‌ها و مسایل جامعه‌ی آن است. در این دوره‌ی هجده هفته‌ای مروری بر سینمای رژیم صهیونیستی می‌کنیم. دوره‌های تاریخی و ژانرهای غالب این سینما را در سایه‌ی تحولات سیاسی-اجتماعی آن بررسی می‌کنیم: فیلم‌های صهیونیستی اولیه، کمدی‌های بورکا، فیلم‌های جنگی قهرمانانه و ضد جنگ، و فیلم‌های موج نو. همین‌طور تنش‌های بین نژادی، بین‌طبقاتی، درون مذهبی، بین نسلی، جنسیتی و سیاسی بازنمایی شده در فیلم‌ها را بررسی خواهیم کرد. رابطه‌ی حاکمیت اسراییل با سینِما و نحوه‌ی تعامل، حمایت، و کنترل آن را مرور می‌کنیم، و ناملی در رابطه‌ی سینمای فلسطین با حاکمیت اسراییل خواهیم کرد. نگاهی به سینمای مستند خواهیم انداخت و رابطه‌ی صنعت سینمای اسراییل را با دنیا بخصوص آمریکای شمالی و اروپا مرور خواهیم کرد. هر هفته یک فیلم مرتبط با موضوع بحث هفته را نمایش خواهیم داد و آن را بررسی خواهیم کرد. همین‌طور به کتاب‌ها و مقاله‌های مرتبط با موضوع هر هفته نگاهی خواهیم انداخت. آشنایی با زبان انگلیسی توصیه می‌شود.

  1. مرتضی
    2 آوریل 2014

    این عکس درخشان رو در اسرائیل نشون میده یا کانادا؟
    اگر ممکنه پاسخ بدین، مهمه برام

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: