یکشنبه 19 ژانویه 14 | 14:00

رهبر انقلاب: با هر عامل ضدوحدت مقابله كنید

مسلمانان با هر عامل ضدوحدت مقابله كنند، این یك تكلیف بزرگ برای ماست.هم شیعه باید این را قبول كند، هم سنی.


جمعی از مسئولان نظام و میهمانان خارجی شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 به گزارش خبرگزاری مهر،در خجسته سالروز ميلاد سراسر نور پيامبر رحمت، حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي(ص) و فرزند گرامي ايشان، حضرت امام صادق (ع)، جمعي از مسئولان نظام، ميهمانان خارجي شركت كننده در بيست و هفتمين كنفرانس وحدت اسلامي، سفراي كشورهاي اسلامي و قشرهاي مختلف مردم امروز(یکشنبه) با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.

در این دیدار رهبر معظم انقلاب با اشاره به ویژگی های پیامبر اعظم (ص) به تشریح وضعیت مردم در زمان بعثت حضرت رسول اشاره کرده و ظهور اسلام را در محیطی فتنه‌گون توصیف کردند

ایشان همچنین به ترویج گروه های تکفیری در مقطع کنونی اشاره کرده و آن را ناشی از مقابله دشمن با موج بیداری اسلامی خواندند.

رهبر معظم اتقلاب هدف اصلی گروههای انحرافی در کشورهای اسلامی را فراموش کردن مساله فلسطین عنوان کرده و از ایجاد اختلاف، جنگهای داخلی و افراطی‌گری انحرافی به نام اسلام به عنوان ابزارهای دشمن برای رسیدن به این هدف اشاره کردند.

ایشان در این زمینه فرمودند: دنیای استكبار 65 سال است كه تلاش میكنند نام فلسطین را از یاد ببرد كه نتوانسته است.در جنگ 33روزه و 22روزه و 8روزه غزه امت اسلامی نشان داد كه زنده است و علیرغم سرمایه گذاری آمریكا توانست به نظام جعلی و تحمیلی صهیونیستی سیلی بزند.

ایشان همچنین وحدت و دوری از اختلاف را اصلی ترین وظیفه همه مسلمانان اعم از سنی و شیعه دانسته و نقش نخبگان اسلامی را در این زمینه بسیار پررنگ توصیف کرده و فرمودند: مسلمانان با هر عامل ضدوحدت مقابله كنند، این یك تكلیف بزرگ برای ماست.هم شیعه باید این را قبول كند، هم سنی.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه عامل اصلی توزیع سلاح در منطقه را کشورهای استکباری و دستگاههای امنیتی خبیث این کشورها دانسته و به انتقاد از برخی دولت های منطقه در این زمینه پرداختند.

ایشان در پایان آینده جهان اسلام را روشن و امیدبخش توصیف کرده و ادامه دادند که نجبگان سیاسی، علمی و دینی می‌توانند جدی ترین نقش را در اعتلای کشورهای اسلامی داشته باشند.

رهبرانقلاب وظیفه ایجاد وحدت را بر دوش نخبگان دینی،سیاسی و علمی دانستند و افزودند:مهمترین مسئله امروز وحدت است. هدف از وحدت مردمسالاری دینی و پیاده كردن حكم الهی است.نخبگان سیاسی بدانند كه عزت و شرف آنها در تكیه به مردم است نه بیگانگان.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: