شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۹ دی ۹۲ | ۱۶:۴۱

انتقاد لیونی از سیاست گسترش شهرک‌سازی

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه (۲۷ دی) گفت اسرائیل از مذاکرات به عنوان «پوششی» برای گسترش شهرک‌سازی‌های خود در کرانه باختری اشغالی استفاده می‌کند.


تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم اسرائیل با انتقاد از سیاست توسعه شهرک‌سازی‌ها از سوی رژیم تل آویو می‌گوید این اقدام به انزوای بیشتر اسرائیل منجر می‌شود.

لیونی روز شنبه (۲۸ دی) گفت اگر مذاکرات با تشکیلات خودگردان فلسطین شکست بخورد اسرائیل با نوعی انزوای بین‌المللی روبرو خواهد شد که مشابه همان چیزی است که رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی را در هم شکست.

لینی در مصاحبه با شبکه خبری کانال ۲ گفت :«مذاکرات (به اصطلاح) صلح به منزله دیواری است که جلوی موج (فشار بین‌المللی برای بایکوت اسرائیل) را می‌گیرد. اگر بحرانی (در مذاکرات) روی دهد (این موج) مانع یادشده را در هم می‌شکند.»

وی به سوالی درباره این که آیا تل آویو نیز با همان انزوایی مواجه می‌شود که آفریقای جنوبی در دوره آپارتاید تجربه کرد پاسخ مثبت داد.

وزیر خارجه سابق رژیم اسرائیل افزود انتقاد بین‌المللی از شهرک‌سازی‌های تل آویو یک جنگ تبلیغاتی است که در آن اسرائیل بازنده خواهد بود و هر واحد مسکونی جدید به منزله «یک آجر دیگر در دیوار انزوایی است که ما دور خودمان می‌سازیم.»

لیونی هدایت مذاکرات به اصطلاح صلح بین اسرائیل با تشکیلات خودگردان فلسطین را به عهده دارد.

فلسطینیان با غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی‌های اسرائیل از تل آویو می‌خواهند از طرح‌های خود برای ساخت و ساز بیشتر در این منطقه دست بردارد.

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز روز جمعه (۲۷ دی) گفت اسرائیل از مذاکرات به عنوان «پوششی» برای گسترش شهرک‌سازی‌های خود در کرانه باختری اشغالی استفاده می‌کند.

تل آویو اخیرا از احداث هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری خبر داد.

این خبر واکنش‌های خشمگینانه امریکا و کشورهای اروپایی را در پی داشت.

آخرین دور مذاکرات رژیم اسرائیل و فلسطین در سال ۲۰۱۰ و هنگامی که تل آویو از توقف فعالیت‌های شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین سر باز زد شکست خورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: