چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۳ بهمن ۹۲ | ۱۰:۰۵

عباس با تمدید مذاکرات مخالفت کرد

ما جلسات مذاکره‌ای زیادی داشته‌ایم که طی آن در مورد مسائل مهمی گفت‌وگو کردیم. حرفی از تمدید مذاکرات نیست. باید روی زمان باقی مانده تمرکز کنیم نه اینکه وقت خود را صرف فکر کردن به طولانی تر کردن مذاکرات بکنیم


تشکیلات خود گردان فلسطین با ایده تمدید مذاکرات با رژیم اسرائیل به بیش از جدول زمانی ۹ ماهه که از سوی جان کری تعیین شده است، مخالفت کرد.

جروزالم پست گزارش داد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به خبرنگاران در شهر رام الله واقع در کرانه اشغال شده باختری گفت که وی قبول کرده است مذاکرات برای ۹ ماه ادامه پیدا کند.

وی گفت: «ما جلسات مذاکره‌ای زیادی داشته‌ایم که طی آن در مورد مسائل مهمی گفت‌وگو کردیم. حرفی از تمدید مذاکرات نیست. باید روی زمان باقی مانده تمرکز کنیم نه اینکه وقت خود را صرف فکر کردن به طولانی تر کردن مذاکرات بکنیم.»

کری برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها ضرب الاجلی ۹ ماهه را برای رسیدن به یک توافق صلح تعیین کرده است. این ضرب الاجل در ماه آوریل به پایان می‌رسد.

وزیر خارجه امریکا از هر دو طرف خواسته است که در مورد چارچوبی برای یک پیمان موقت پیش از پیمان اصلی در ماه آوریل توافق کنند.

عباس گفت، رهبران تشکیلات خودگردان به دنبال یک راه حل صلح آمیز هستند که منجر به صلح و ثبات در منطقه شده و به «اشغالگری اسرائیل که در سال ۱۹۶۷ آغاز شد، پایان دهد.»

رژیم اسرائیل در جریان جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطین در شرق بیت المقدس، نوار غزه و کرانه باختری را اشغال کرد. این رژیم در سال ۲۰۰۵ به ادعای خود از نوار غزه عقب نشینی کرد اما از آن زمان تاکنون به طور مداوم این منطقه را هدف حملات مرگبار خود قرار داده است.

فلسطینی‌ها به دنبال تشکیل یک کشور مستقل در اراضی نامبرده شده هستند.

عباس گفت، هدف فلسطینی‌ها رسیدن به یک کشور مستقل و برخوردار از حق حاکمیت است که پایتخت آن شرق بیت المقدس باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: