یکشنبه 26 ژانویه 14 | 16:30

پنتاگون عامل بدهی فزاینده در امریکا است

هیچ تلاش واقعی برای محدود کردن این اسراف‌ها و تقلب‌ها و سوءاستفاده‌هایی که در ارتش هست، دیده نمی‌شود…


یک تحلیلگر دفاعی می‌گوید که میل سیری‌ناپذیر برای افزایش هزینه‌های نظامی، امریکا را با یک بدهی افسار گسیخته مواجه کرده است و واشنگتن به دلیل پرداخت هزینه‌های پنتاگون به طور مداوم به بدهی و کسری بودجه خود می‌افزاید.

کاخ سفید، هدایت بودجه پنتاگون از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۹ را ارائه داده است و در آن خواستار افزایش هزینه‌های نظامی در هر سال شده است. این افزایش‌ها در حال حاضر در مورد صرف هزینه‌های نظامی، از بسیاری از محدودیت‌های کنگره تجاوز کرده است.

به گزارش بلومبرگ، دفتر مدیریت و هدایت بودجه، نیز یک صندوق سرمایه‌گذاری برای برنامه‌های کاخ سفید را تایید کرده است تا هزینه‌های مورد نیاز همواره در دسترس باشد.

مایکل مالوف، مقام سابق پنتاگون در مصاحبه تلفنی با پرس تی‌وی گفت: «این افزایش‌ها چندین عامل دارد که برخی از این افزایش‌ها به دلیل برنامه‌های تسلیحاتی فعلی، طبیعی و عادی است. اما انتقادات بسیار زیادی از میان خود کنگره و ارتش شده است که کاخ سفید بسیاری از برنامه‌های نظامی را قطع کرده است و با این کار در تلاش است تا ارتش را نابود کند.»

وی در ادامه گفت: «در حال حاضر، از این موارد در ارتش بسیار زیاد وجود دارد.» مالوف در ادامه افزود: «در حال حاضر هم هیچ تلاش واقعی برای محدود کردن این اسراف‌ها و تقلب‌ها و سوءاستفاده‌هایی که در ارتش هست، دیده نمی‌شود.»

این مقام سابق پنتاگون در ادامه خاطرنشان کرد که بودجه اختصاص داده شده به ارتش، می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی صرف شود، ولی ما در وهله اول پولی نداریم. بلکه همه این‌ها قرض گرفته شده و در نهایت به ضرر بدهی‌های کلی امریکا است.

مالوف نتیجه‌گیری کرد: «این یک بدهی اقتصادی افسارگسیخته است که ما در اینجا گرفتار آن شده‌ایم و این سئوالی قبل از فرا رسیدن زمان سقوط است.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.