شنبه 16 اکتبر 10 | 14:21

تغییر منطق؛ فریاد بلند بنت جبیل

اگر رایس زمان جنگ ۳۳ روزه با حضور در اتاق‌های بسته و دیدار با نوچگان و غلامان جیره‌خوار خود در لبنان، از آرزوی تحقق خاورمیانه‌ی جدید آمریکایی سخن می‌گفت، امروز این جمهوری اسلامی است که در بنت جبیل در مقابل خیل عظیم مردم لبنان، خاورمیانه‌ای جدید را به جهانیان نشان می‌دهد.


علی اللهیاری – جهان پس از احمدی‌نژاد «مجبور» شده است واقعیت‌هایی را «ببیند» که تا پیش از او سلطه‌ی زر و زور و تزویر، سانسور می‌کردند. رئیس‌جمهور در این سال‌ها با سیاست هجومی و حضور فعال خود در عرصه‌ی بین‌المللی، باعث ظهور و بروز تحولی شد که در بهمن ۵۷ رخ داده بود و در جنگ استمرار یافته بود.

انقلاب اسلامی نه فقط یک انقلاب سیاسی که اساسا انقلابی بنیادین در تمام ساحات حیات بشری در طول تاریخ بود. و بی‌شک قابل قیاس با بعثت رسول اکرم (ص) است. این تحول از همان آغاز دل‌های مستضعفین جهان را به خود جذب کرده بود. جریانات مختلفی در کشورهای شرق و غرب چنان شیفته‌ی امام روح‌الله و انقلاب شدند که اگر استکبار کمی دیر جنبیده بود امروز جهانی دیگر می‌داشتیم. از همان موقع تنها کشوری که نمایندگانش، روسای جمهورش در سراسر جهان مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گرفتند، روسای جمهور، جمهوری اسلامی بودند.

این ارتباط عمیق با قلوب و اذهان مستضعفین و مسلمانان جهان یک نکته‌ی بسیار اساسی است. نکته‌ای که به خوبی در این چند سال سفرهای احمدی‌نژاد به زیبایی تجلی یافته است.

پیش از وقوع انقلاب، منطق فکر، برنامه‌ریزی و عمل در همه‌ی عرصه‌های زیست بشر از جمله مسائل بین‌المللی، بر اساس ثروت، قدرت (به خصوص نظامی) و رسانه انجام می‌شد. معادلات را این فاکتورها تعیین و حل می‌کردند. اما انقلاب اسلامی همانگونه که در روند پیروزی خود نشان داد، به چنین منطقی پایبند نیست. و اساسا مخالف جدی آن و دارنده‌ی منطقی دیگر. منطقی که در فکر و عمل مبتنی بر ایمان عموم مردم، بر ایثار و بزرگواری و آزادگی مستضعفین، بر شهامت و شجاعت تک تک مردم است. لذا جنس رسانه‌اش متفاوت می‌شود. به این علت است که حتی همان هنگام که العالم و المنار و پرس تی وی نیز وجود نداشتند صدای انقلاب اسلامی قلب مستضعفین جهان را به تسخیر آورده بود.

همین منطق است که به خوبی در این سالها در سیاست خارجی به کار گرفته می‌شد. هر چند در دوره‌ای عده‌ای نادان –حتی خائن- سعی کردند آنرا به همان منطق کهن فساد بازگردانند. لیکن پس از ۳تیر این سیاست خارجی با عظمت تمام نشان داد که چه ظرفیت‌های عظیمی داشته است که هنوز استفاده نشده است. و احمدی‌نژاد با تکیه بر دریای اسلام ناب محمدی چنین تجلی شگفت‌انگیزی در جهان می‌آفریند.

و این قلب مومن و متقی مجاهد بزرگ سید حسن نصرالله است که خوب این پیام را می‌فهمد: «ما رایحه خوش امام خمینی (ره) را در وجود شما استشمام می‌کنیم و نفس‌های امام خامنه‌ای را در وجود شما احساس می‌کنیم و در شما چهره ملت عظیم ایران را مشاهده می‌کنیم… من شهادت می‌دهم که ایران یکی از بزرگ‌ترین ضمانت‌های بزرگ برای دفع فتنه و خاموش کردن آتش جنگ‌ها و یاری کردن مستضعفین است».

آنچه در لبنان اتفاق افتاد، غیر از نمایش قدرت ساندیس‌های حکومتی!، نمایشگر آغاز یک خاورمیانه‌ی جدید و بلکه جهانی با منطق جدید بود. منطقی منبعث از آرمان‌های انقلاب اسلامی و مبتنی بر اراده‌ی مستضعفین عالم. اگر رایس زمان جنگ ۳۳ روزه با حضور در اتاق‌های بسته و دیدار با نوچگان و غلامان جیره‌خوار خود در لبنان، از آرزوی تحقق خاورمیانه‌ی جدید آمریکایی سخن می‌گفت، امروز این جمهوری اسلامی است که در بنت جبیل در مقابل خیل عظیم مردم لبنان، خاورمیانه‌ای جدید را به جهانیان نشان می‌دهد. و با نایستادن پشت تریبون ضد گلوله کل تبلیغات پوشالی امنیتی – نظامی صهیونیست‌ها را به سخره می‌گیرد و فریاد نابودی صهیونیسم را از لب مرز، فریاد می‌زند. و این سنگی است که مستکبرین عالم خوب معنایش را می‌فهمند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.