پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۷ بهمن ۹۲ | ۲۲:۰۸
رضا درستکار، منتقد سینما:

مهرجویی به ما «خر» هم بگوید به او علاقمندیم

از این مصاحبه خوشحال شدم و با خواندن آن متوجه شدم که مهرجویی فردی شفاف است و این گفت و گو نیز موید شفافیت این کارگردان است.


یک منتقد سینما درخصوص به کارگیری لفظ خر از سوی مهرجویی خطاب به منتقدانی که منتظر هستند مثل سابق فیلم بسازد: گفت: مهرجویی حتی اگر لقب خر هم به ما بدهد دوستش داریم.

رضا درستکار

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، داریوش مهرجویی فیلمساز سینمای ایران که امسال با فیلم «اشباح» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در تازه ترین گفتگویش با «کافه سینما» در پاسخ آن عده از منتقدان که منتظر هستند «اشباح» فیلمی شبیه به آثار مطرح گذشته­ او باشد، با عصبانیت شدید گفت:

«یعنی چی این سوال؟! آن­هایی که منتظر چنین چیزی هستند هیچی از سینما نمی‌فهمند! به معنای واقعی خَر هستند و از حماقت­شان چنین حرفی میزنند! عین همین حرفی که زدم را منتشر کنید وگرنه راضی نیستم مصاحبه­ام منتشر شود»!

رضا درستکار منتقد و کارگردان سینما درگفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا در رابطه با این توهین به جامعه منتقدان گفت: از این مصاحبه خوشحال شدم و با خواندن آن متوجه شدم که مهرجویی فردی شفاف است و این گفت و گو نیز موید شفافیت این کارگردان است.

وی افزود:‌ما مهرجویی را دوست داریم و حتی اگر به ما لقب خر را هم بدهند باز هم به او علاقمندیم.

 1. ناشناس
  ۷ بهمن ۱۳۹۲

  لقب خر برازنده ی این منتقدان است!

 2. ناشناس
  ۸ بهمن ۱۳۹۲

  خب کسی که بهش بگن خر خوشش میاد و پیشاپیش منتظره با دیدن فیلم بره تو گروهی که آقای کارگردان گفته خرن خب خره دیگه

 3. محمود ...
  ۱۹ تیر ۱۳۹۳

  جل الخالق ! دوستان شما یا درستکار را نمی شناسید ، یا از این ادبیات هوشمندانه ، وجه ظاهری اش را گرفته اید ! همین دو سه هفته پیش بود که رضا درستکار فیلم اشباح آقای مهرجویی را شست گذاشت کنار ، بی تعارف و بدون ملاحظات معمول .
  او را فردی راستگو و هدفمند در نقدهایش می شناسم ، اینجا هم اگر دقت کنید بشکلی زیرکانه ، نعل وارو زده است ، هیچکس با ناسزایی که کسی بهش نسبت میدهد ، همانی نمی شود که گفت ؛ درستکار از شفافیت مهرجویی می گوید که چگونه استفاده از یک لفظ به دیدگاهش برگشته ! دقت کنید با این ادبیات استعاری باید آشنا بود .
  رضا درستکار را سالهاست از نوشته هایش و نقدهایش دربرنامه هفت ، می شناسم ، هرگز بی ادب نبوده و بسیار انسان جسور و با دانشی ست . استعاره هایش را باید دریابید .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: