یکشنبه 02 فوریه 14 | 09:04

امریکا تحت نفوذ رژیم سعودی است

به نظر می‌رسد اوباما در تلاش است روابط تیره شده با رژیم ریاض را بهبود بخشد زیرا آنها (سعودی‌ها) به اندازه اسرائیلی‌ها مخالف پیمان بین ایران و ۶ قدرت جهانی بودند


به گزارش پرس تی‌وی، یک روزنامه نگار محقق می‌گوید، دولت ایالات متحده امریکا به شدت تحت نفوذ رژیم سعودی است؛ رژیمی که «بزرگ‌ترین» حامی تروریسم محسوب می‌شود.

وین مدسن، ساکن فلوریدا در مصاحبه با پرس تی‌وی گفت: «امریکا تحت نفوذ رژیم عربستان سعودی است و این در حالی است که سعودی‌ها بزرگترین حامیان تروریسم در جهان قلمداد می‌شوند.»

مدسن گفت: «ما با این مسئله که امریکا از کشوری حمایت می‌کند که منافع ایالات متحده را در سر ندارد، مشکل داریم و واقعا زمان آن رسیده است که امریکا روابط نزدیک خود با محور سعودی- اسرائیلی را که به نظر بر سیاست خارجی امریکا در خاورمیانه سلطه دارد، از بین ببرد.»

وال استریت ژورنال گزارش داد، باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا قصد دارد در ماه مارس با ملک عبدالله، پادشاه عربستان دیدار کند. گفته می‌شود هدف از این دیدار کاهش تنش‌ها بین واشنگتن و ریاض است که در پی پیمان موقت هسته‌ای ایران با ۶ قدرت جهانی بوجود آمد.

مدسن گفت: «به نظر می‌رسد اوباما در تلاش است روابط تیره شده با رژیم ریاض را بهبود بخشد زیرا آنها (سعودی‌ها) به اندازه اسرائیلی‌ها مخالف پیمان بین ایران و ۶ قدرت جهانی بودند.»

وی افزود: «این نشان می‌دهد که سعودی‌ها مانند اسرائیلی‌ها نفوذ نامتوازنی روی سیاست خارجی امریکا دارند.»

این تحلیل‌گر گفت، به اعتقاد وی جان برنان، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) عامل دیدار برنامه ریزی شده اوباما با سعودی‌ها جهت بهبود روابط است.

مدسن در پایان گفت: «امریکا طی سالیان اخیر به شدت حامی عربستان سعودی بوده است و اکنون ما باید به دلیل پیمان هسته‌ای با ایران به ریاض برویم و از آنها عذرخواهی کنیم.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: