سه‌شنبه 04 فوریه 14 | 13:59

امسال شعر و داستان برگزیده نداشتیم

ما متهم می‌شویم که چون وزارت ارشاد منابع مالی محدودی دارد‌، برگزیدگان کمی را معرفی می‌کند، اما ما هرگونه که باشد، منابع مالی‌مان را تأمین می‌کنیم و متأسفانه در حوزه ادبیات داستانی و شعر کتابی از نظر داوران برگزیده اعلام نشده است.


معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیده نشدن کتاب‌های داستان و شعر در جایزه کتاب سال اظهار تأسف کرد.

 erfan khoshkhoo-34-2.jpg

به گزارش خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعباس صالحی – معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – در نشست خبری جایزه کتاب سال که صبح سه‌شنبه (15 بهمن‌ماه) در سرای اهل قلم برگزار شد‌،‌ با اعلام برگزیده نشدن هیچ کتابی در حوزه ادبیات داستانی و شعر در کتاب سال گفت: من متأسفم که در کشور ما که یکی از شاخص‌هایش ادبیات است، با این قضیه مواجه می‌شویم و باید بدانیم مشکل در کجاست؛ ما بد داوری می‌کنیم یا در بیرون شرایط مطلوب نیست؟ جواب هرچه باشد، باید این موضوع به صورت جدی پیگیری شود و این متأثرکننده و تأسف‌آور است.

او در ادامه تأکید کرد: ما متهم می‌شویم که چون وزارت ارشاد منابع مالی محدودی دارد‌، برگزیدگان کمی را معرفی می‌کند، اما ما هرگونه که باشد، منابع مالی‌مان را تأمین می‌کنیم و متأسفانه در حوزه ادبیات داستانی و شعر کتابی از نظر داوران برگزیده اعلام نشده است.

همچنین نجفقلی حبیبی، دبیر علمی کتاب سال، گفت، امسال جایزه کتاب سال فقط سه برگزیده در بخش‌های پزشکی‌، زیست‌شناسی و فلسفه اسلامی دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: