سه‌شنبه 04 فوریه 14 | 17:02
رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان:

پیروی از انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی در ایران اظهار داشت، انقلابی که در سال 1357هجری شمسی به وقوع پیوست، یکی از کامل‌ترین انقلاب‎ها در سراسر کشورهای اسلامی در بیش از یک هزار سال می‌باشد.


خبرگزاری فارس: انقلاب ایران، کاملترین انقلاب در سراسر کشورهای اسلامی است«مولوی حبیب الله حسام»، رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، گفت که پیش از انقلاب اسلامی ایران، مردم این کشور در حالت تاریکی و دور از امید و آرزوی خود کفایی و خود محوری به سر می‌بردند.

حسام افزود: حضرت امام خمینی (ره) با همفکران خود توانست افکار ایرانیان را به سوی خودکفایی اقتصادی، نجات از زیر سلطه بودن کشورهای غربی، خود محوری سیاسی و استقلال رهنمون سازند.

به باور وی، انقلاب جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی در تاریخ بشر کم نظیر بوده که تاریخ ایران را از تاریکی به سمت روشنایی کشانده است.

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در ادامه تصریح کرد، دولت و ملت ایران پس از انقلاب توانست زمینه خوب پیشرفت را در عرصه‎های مختلف به دست آورده و زندگی خوبی را برای خود رقم بزند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران نه تنها برای مردم آن کشور رمزی از پیروزی بود، بلکه برای تمام جهان بشریت بهترین الگو بوده و است.

رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیروی از دین و وحدت ملت آن کشور بود

حسام در ادامه به رمزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت که مردم آن کشور توانستند که با پیروی از قوانین اسلامی و وحدت انقلاب خود را به پیروزی رساندند.

او به وضعیت ایران به قبل از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی اشاره کرد و اظهار داشت که در آن زمان به دلیل پیاده نشدن قوانین اسلامی مردم آن کشور دچار وضعیت نابسامانی شده بودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مشکلات از سر راه آن‎ها برداشته شد.

به باور وی، این وضعیت نابسامان یکی از دلایلی بود که مردم ایران در برابر سلطه کشور اشغالگر ایستاد و با آن مبارزه کرد و به پیروزی رسید.

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان همچنین اعتقاد بر این دارد که اگر هر ملتی مانند ملت ایران با هم متحد شده و در برابر کشور اشغالگر و مهاجم با پیروی از قوانین اسلامی می‎توانند در برابر آن کشور پیروز شده و کشور خود را از چنگال آن نجات دهد.

مجاهدین افغان با الگوی انقلاب اسلامی پیروز شده بودند

حسام در ادامه به انقلاب اسلامی افغانستان نیز اشاره کرد و گفت پس از پیروز شدن انقلاب اسلامی، این انقلاب جایگاه بزرگی در میان کشورهای اسلامی پیدا کرد.

به گفته وی، در آن زمان که افغانستان در چنگ اشغالگران بزرگ بود، برخی از مردم و مجاهدین آن رو به سوی ایران کرده و انقلاب آن کشور را الگویی برای مقاومت در برابر کشور شوروی قرار دادند.

به گفته وی، انقلاب اسلامی ایران بهترین الگو برای پیروزی برای تمام مجاهدین مسلمان در سراسر جهان بوده و توانست به بهترین افکار دینی برای بهبود وضع زندگی مردم، خود کفایی و خود محوری و استقلال نیز مبدل گردد.

رئیس شورای اخوت اسلامی در ادامه گفت: مجاهدین مسلمان افغانستان نیز با پیروی از راهکارهای امام خمینی توانستند که کشور خود را از چنگال ظلم، ستم و اشغال خارجی‎ها نجات دهند.

انقلاب در کشورهای عربی پیروی از انقلاب اسلامی ایران است

حسام در ادامه با اشاره به انقلاب کشورهای عربی در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت که مردم آن کشورها نیز انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای پیروزی خود در برابر ستم قرار داده‎اند.

به باور وی، هر ملتی که با همدلی و وحدت در برابر ظلم و ستم بایستد، می‎تواند کشور خود را به استقلال سیاسی رسانده و قوانین اسلامی را در کشور خود پیاده کنند.

رئیس شورای اخوت اسلامی همچنین معتقد است که پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حتی می‎تواند برای کشورهای غیر مسلمان که تحت سیطره کشورهای مهاجم و اشغالگر قرار دارند،یک الگو باشد.

پیروی از انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت

حسام در ادامه گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران با توجه به ماهیت و چگونگی پیروزی آن یکی از کامل‎ترین انقلاب‎ها در سراسر کشورهای اسلامی در بیش از یک هزار سال می‎باشد.

او اعتقاد بر این دارد که کشورهای اسلامی و غیر اسلامی که معتقد به برابری، برادری، عدالت و رفاه باشند، از انقلاب امام خمینی در ایران پیروی کرده و این پیروی خود همچنان ادامه خواهند داد.

او به وضعیت کنونی برخی از کشورهای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت که زمینه پیروی از انقلاب اسلامی ایران نیز در آن کشورها دیده می‎شود.

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در پایان معتقد است که افغانستان و برخی از کشورهای اسلامی دیگر، نیز محتاج به انقلاب اسلامی بوده و باید در این راه از انقلاب اسلامی ایران پیروی کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: