یکشنبه 17 اکتبر 10 | 23:52

سازنده فيلم موهن فتنه تبرئه شد!

در ادامه روند دادرسي به پرونده “گيرت ويلدرز ” به اتهام اقدامات اسلام‌ستيزانه، دادستاني دادگاهي در آمستردام روزگذشته وي را از اتهامات وارده تبرئه كرد.


به گزارش روزنامه آلماني “دي‌ولت “، در ادامه روند دادرسي به پرونده “گيرت ويلدرز ” به اتهام اقدامات اسلام‌ستيزانه، دادستاني دادگاهي در آمستردام روزگذشته وي را از اتهامات وارده تبرئه كرد.

بر اساس اين گزارش، “پل فبمان ” وكيل ويلدرز مدعي شد كه بيشتر بيانيه‌هايي كه توسط موكلش صادر شده متوجه جهان‌بيني اسلامي بوده و شخص خاصي را هدف قرار نداده است.
دادستاني نيز بر همين اساس از تعيين جريمه عليه وي خودداري كرد اما خواستار برگزاري دادگاه فرجام‌خواهي براي ارائه شواهد بيشتر در اين زمينه شد.
ويلدرز نيز در اين جلسه از دادگاه ضمن رد اتهامات عليه خود مدعي شد كه اظهارات وي مورد تائيد كارشناسان است. اين سخنان در حالي است كه بسياري از سازمان‌هاي مخالف نژادپرستي،مهاجران، وكلا و دانشجويان عليه اين سياستمدار 47 ساله هلندي اتهاماتي را مطرح كرده‌اند.

ويلدرز كه گرايش‌هاي راست‌گرايي افراطي دارد، چندي پيش به دليل اقدامات تحريك‌‌كننده و تبعيض‌‌‌آميز عليه مسلمانان در دادگاهي در آمستردام حاضر شد. وي علاوه بر تلاش براي اشاعه افكار اسلام‌ستيزانه خود در سراسر جهان همچنين خواستار اعمال تحريم‌هايي عليه “قرآن ” كتاب مقدس دين اسلام شده است و در فيلمي موهن قرآن كريم را با كتاب “نبرد من ” آدولف هيلتر مقايسه كرده بود.

از اين رو سال گذشته دادگاهي در آمستردام حكم پيگرد قانوني عليه ويلدرز را به دليل “تحريك نفرت و تبعيض عليه اسلام ” صادر كرد.
احتمالا جلسه بعدي دادگاه 5 نوامبر (14 آبان ) برگزار مي‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.