پنج‌شنبه 13 فوریه 14 | 10:27

نگاه‌ به سیستان‌وبلوچستان اقتصادی شود

بخش کشاورزی استان با مشکلاتی از قبیل تامین آب و سوخت موتور پمپ‌های آب روبه‌رو است که باید این مشکلات هرچه سریعتر برطرف شود.


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ایرانشهر گفت: دولت باید نسبت به معافیت مالیاتی کامل و به مدت 10 سال برای سرمایه گذاران در استان تصمیم جدی بگیرد و عوارض واردات ماشین آلات مورد نیاز طرح های عمرانی از طریق منطقه آزاد چابهار حذف شود.

محمد سعید اربابی افزود: زیرساخت‌های اقتصادی در استان نیازمند توسعه است و با توجه به داشتن پتانسیل نیروی انسانی کارآمد و سرمایه گذاران بومی هنوز استفاده از این مزیت‌ها بالفعل نشده است.

اربابی تصریح کرد: نگاه به استان از سیاسی امنیتی باید به نگاه اقتصادی تغییر پیدا کند.

وی بیان کرد: بخش کشاورزی استان با مشکلاتی از قبیل تامین آب و سوخت موتور پمپ‌های آب روبه‌رو است که باید این مشکلات هرچه سریعتر برطرف شود.

اربابی گفت: با توجه به تولید محصولات مختلف کشاورزی در شهرستان ایرانشهر و حومه آن، دولت باید خرید تمامی محصولات کشاورزی را تضمین کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با خرید تضمینی محصولات کشاورزی، دست دلالان در خرید ارزان محصولات کشاورزی کوتاه می‌شود.

نماینده مردم ایرانشهر تاکید کرد: اگر همت مسئولان برای توسعه در سیستان و بلوچستان است، باید برنامه‌ریزی و تخصیص اعتبار برای مطالعه و عمران در دستور کار آنها قرار گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: