دوشنبه 17 فوریه 14 | 14:10
دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب

چهره زشت آمریکا را نمی‌توان با بزک تغییر داد

تصور برخی دولتمردان دولت قبلی و همچنین برخی دولتمردان دولت فعلی این است كه اگر ما در قضیه هسته ای، با امریكا مذاكره كنیم، موضوع حل می شود. من هم به دلیل اصرار آنها بر مذاكره درخصوص موضوع هسته ای، گفتم مخالفتی ندارم اما همان موقع هم تاكید كردم كه خوشبین نیستم. نشانه های خوشبین نبودن، اكنون در حال آشكار شدن است و دلیل بارز آن هم، اظهارات سخیف و توهین آمیز سناتورها و مقامات امریكایی بر ضد ملت ایران است.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم تبریز و شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی ضمن تشكر فراوان از آحاد ملت بزرگ ایران بخاطر نمایش شكوه و عظمت اقتدار ملی، در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن سی و پنج سالگی انقلاب اسلامی، «استقامت و وحدت» را دو پیام اصلی راهپیمایی امسال دانستند و گفتند: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریكایی حضوری متراكم تر و پرشورتر داشت و اعلام كرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریكا نخواهد شد.

دیدار رهبری با مردم آذربایجان

در این دیدار كه در آستانه سی و ششمین سالگرد قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را با تشكر از حضور شورانگیزتر و گسترده تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال آغاز كردند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: زبان از توصیف و تقدیر و تشكر از ملت بزرگ ایران عاجز است اما در درجه اول در مقابل خداوند متعال كه محوِّل دلها و مقلِّب نیت ها و عزم ها است، سجده شكر بجا می آوریم و در درجه بعد از آحاد ملت ایران در سراسر كشور به دلیل ارائه چهره ای برجسته، شكوفنده، و زنده از انقلاب اسلامی در روز ۲۲ بهمن، به جهانیان، صمیمانه تشكر می كنم.

ایشان سپس با اشاره به قیام تاریخی ۲۹ بهمن مردم تبریز، این حادثه را دارای درسها و عبرتهای متعدد دانستند و افزودند: اولین درس قیام ۲۹ بهمن، «نمایش ویژگی ها و خصلت های برجسته مردم تبریز و آذربایجان» بود.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: ایمان عمیق دینی، غیرت دینی، شجاعت، موقع شناسی و اقدام به هنگام، پیشرو و صف شكن بودن، و انجام كارهای نوآورانه در راه اهداف، خصلت های برجسته مردم تبریز و آذربایجان است، كه حادثه ۲۹ بهمن، آنها را مجسم كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، دومین درس قیام ۲۹ بهمن را، «نشان دادن پیوستگی و ارتباط بخشها و اقوام مختلف كشور» برشمردند و گفتند: اقوام مختلف ایرانی، به واسطه حاكمیت ایران اسلامی، در زیر پرچم اسلام و نام زیبای ایران قرار گرفته اند و همه دارای پیوستگی و اتصال با یكدیگر هستند و این، همان نقطه ای است كه بدخواهان ملت ایران، برروی آن متمركز شده اند و می خواهند اقوام ایرانی را مقابل هم قرار دهند.

ایشان همه مردم و مسئولان را به هوشیاری در قبال این موضوع فراخواندند و خاطرنشان كردند: هیچگاه نباید پیام اتحاد و همدلی و همگامی قیام ۲۹ بهمن از یاد برود.

رهبر انقلاب اسلامی، «معجزه اراده ملت» را پیام سوم قیام ۲۹ بهمن تبریز دانستند و تأكید كردند: این قیام نشان داد كه هیچ مانع و قدرت بزرگی نمی تواند در مقابل اراده راسخ یك ملت، مقاومت كند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به تحلیل چرایی حضور گسترده تر و پرشورتر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و پیام های این راهپیمایی پرداختند.

ایشان با اشاره به محاسبات و گزارش های نسبتاً دقیق افراد خبره از میزان حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سال های مختلف گفتند: براساس گزارش های كارشناسی و دقیق، جمعیت مردم در راهپیمایی امسال در سراسر كشور، متراكم تر از سال گذشته بود و این واقعیت نشان دهنده این است كه جشن سالگرد انقلاب اسلامی، همانند خود انقلاب، پدیده ای بی نظیر است.

رهبر انقلاب اسلامی برگزاری جشن انقلاب اسلامی بوسیله مردم و در نقاط مختلف كشور و آن هم در سی و پنج سالگی انقلاب بر خلاف مراسم خشك و رسمی كشورهای دیگر را پدیده ای عجیب و شگفت آور خواندند و خاطرنشان كردند: برخلاف تبلیغات و تحلیل های غیرواقعی رسانه های بیگانه، اتاق های فكر آنها متوجه پیام این حضور و انگیزه و ایمان و همچنین شعارهای مردم می شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: شعارهای مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاوی دو پیام اصلی «استقامت و وحدت» بود.

ایشان در تبیین پیام استقامت و ایستادگی بر آرمانها گفتند: انقلاب اسلامی دارای «آرمانهای ایجابی» و «آرمانهای سلبی» است. آرمانهای ایجابی آن، عمل به تعالیم اسلام، تحقق عدالت اجتماعی، حضور مردمی در صحنه ها و حوادث مختلف، اقتصاد مستقل، فرهنگ غیروابسته و اصیلِ ایرانی – اسلامی، پناه دادن به مظلوم و مقابله با ظالم، پیشرفت كشور، برجستگی علمی، و پیش قدمی در اخلاق و معنویت است.

حضرت آیت الله خامنه ای، تسلیم نشدن در مقابل زورگویی و باج خواهی نظام سلطه را كه مظهر آن امریكا است، آرمان سلبی انقلاب اسلامی خواندند و تأكید كردند: ملت ایران در ۲۲ بهمن امسال اعلام كرد كه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریكا نخواهد شد.

ایشان با انتقاد از برخی تلاش ها برای معرفی یك چهره غیرواقعی از امریكا به مردم، گفتند: برخی افراد تلاش دارند با بزك كردن چهره امریكا، زشتی ها و خشونت ها و وحشت آفرینی ها را از این چهره بزدایند و دولت امریكا را دولتی علاقمند به مردم ایران و انسان دوست معرفی كنند، اما تلاش این افراد به نتیجه نخواهد رسید.

رهبر انقلاب اسلامی به سابقه سیاه دولت امریكا در مدت حداقل هشتاد سال اخیر اشاره كردند و افزودند: به راه انداختن جنگ های خونین و كشتار انسانهای بیگناه، حمایت از دیكتاتورهای ظالم در نقاط مختلف جهان، حمایت از تروریسم بین المللی، حمایت از تروریسم دولتی كه مظهر آن رژیم جعلی، غاصب و جنایتكار صهیونیستی است، حمله به عراق و كشتار حداقل دهها هزار نفر از مردم، حمله به افغانستان، راه اندازی شركت های آدم كشی و ترور همچون بلك واتر و راه اندازی گروههای تندروی تكفیری و حمایت از آنها، بخشی از سیاهه اعمال امریكا است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: چگونه می توان این چهره زشت و جنایتكار را، در مقابل ملت ایران، با بزك تغییر داد.

ایشان به سابقه اقدامات خصمانه دولت امریكا بر ضد ملت ایران نیز اشاره كردند و افزودند: ملت ایران از كودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تا سال ۱۳۵۷ و از پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون همواره با خباثت ها، آزارها، توطئه ها و تحریم های امریكا مواجه بوده است كه آخرین مورد آن حمایت وقاحت آمیز رئیس جمهور امریكا از فتنه گرانِ سال ۸۸ بود و اخیراً هم بار دیگر اعلام حمایت كردند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: این فهرست، تنها گوشه ای از بدكاری های دولت امریكا در قبال ملت ایران است كه اكنون نیز ادامه دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری سخنان خود در ابتدای امسال در مشهد مقدس گفتند: تصور برخی دولتمردان دولت قبلی و همچنین برخی دولتمردان دولت فعلی این است كه اگر ما در قضیه هسته ای، با امریكا مذاكره كنیم، موضوع حل می شود. من هم به دلیل اصرار آنها بر مذاكره درخصوص موضوع هسته ای، گفتم مخالفتی ندارم اما همان موقع هم تاكید كردم كه خوشبین نیستم.

ایشان افزودند: نشانه های خوشبین نبودن، اكنون در حال آشكار شدن است و دلیل بارز آن هم، اظهارات سخیف و توهین آمیز سناتورها و مقامات امریكایی بر ضد ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: البته ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، پاسخ این اهانت ها را داد و به مقامات امریكایی تو دهنی زد.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: یكی از علت های حضور گسترده تر و پرشورتر ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریكایی بود كه مردم با غیرت دینی خود به صحنه آمدند تا به دولت امریكا علام كنند كه دچار اشتباه محاسبه نشود زیرا مردم در صحنه هستند.

ایشان افزودند: پیام ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به همه مسئولان و زحمت كشان اداره امور داخلی و خارجی كشور، این بود كه ملت ایران ایستاده است و مسئولان نباید در مواجهه با دشمن، احساس ضعف كنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأكید های مكرر قبلی خود مبنی بر اینكه موضوع هسته ای، بهانه ای بیش نیست، خاطرنشان كردند: اگر روزی بر فرض محال هم، موضوع هسته ای مطابق خواسته امریكا، حل شود، امریكاییها مسائل دیگر را پیش خواهند كشید، و اكنون نیز همه شاهد هستند كه سخنگویان دولت امریكا از موضوعات حقوق بشر و توانایی موشكی و دفاعی ایران، سخن به میان می آورند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: آیا امریكاییها واقعاً خجالت نمی كشند كه نام حقوق بشر را می آورند زیرا هركسی كه در دنیا مدعی حقوق بشر باشد، امریكاییها با این همه فضاحت، نباید حتی اسم حقوق بشر را بر زبان بیاورند.

ایشان با اشاره به اقدامات خلاف حقوق بشر امریكا از جمله در زندان های گوانتانامو، و ابوغریب، كمك به تروریست های معروف جهان، و عهد شكنی ها و دروغ گویی ها افزودند: امریكاییها با این پرونده قطور و سیاه، باید از آوردن نام حقوق بشر، دچار شرم و حیاء شوند اما همچنان وقیحانه مدعی حقوق بشر هستند.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص مذاكرات هسته ای خاطرنشان كردند: كاری كه وزارت امور خارجه و مسئولان دولتی درخصوص مذاكرات هسته ای آغاز كرده اند ادامه پیدا خواهد كرد و ایران نقض كننده كاری كه شروع كرده است، نخواهد بود اما همه بدانند كه دشمنی آمریكا با اصل انقلاب اسلامی و اسلام است و این دشمنی، با مذاكرات پایان نخواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: تنها راه علاج این دشمنی تكیه بر اقتدار ملی و توان داخلی و مستحكم تر كردن ساخت درونی كشور است.

ایشان با اشاره به ابلاغ سیاستهای كلی اقتصاد مقاومتی در آینده بسیار نزدیك، افزودند: راه حل مشكلات كشور، اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تكیه به درون و چشم ندوختن به بیرون است.

دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به ثروتهای كم نظیرِ طبیعی و انسانی كشور بویژه ذخایر فراوان نفت و گاز و نیاز دنیا به ایران، خاطرنشان كردند: همه دیدند كه كشورهای خارجی با مشاهده یك لبخند در ایران، برای حضور در كشور هجوم آوردند، بنابراین امریكاییها نمی توانند برای همیشه برروی لجبازی خود مقاومت كنند و اگر ما بر توان خود تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: تا وقتی كه چشم ما به دست دیگران یا به كاهش تحریم ها و یا اظهارات مقامات امریكایی دوخته شده باشد، به جایی نخواهیم رسید.

ایشان گفتند: من اصرار دارم كه مسئولان به نیروی داخلی تكیه و به مردم اعتماد كنند تا این سرچشمه فیاض و تمام نشدنی در داخل، خروشان و فروزان و جوشان شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: اگر این كار انجام شود، قطعاً همه درهای بسته باز خواهد شد و باید در همین مسیر حركت و عمل كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان گفتند: به توفیق الهی اهداف امریكا و استكبار جهانی نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی شكست خواهد خورد و این ملت پیروزی خود را در مقابل چشم بدخواهان، جشن خواهد گرفت.

در ابتدای این دیدار آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در سخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای قیام ۲۹ بهمن سال ۵۶ در تبریز تأكید كرد: قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز حماسه ای بیاد ماندنی و تأثیرگذار بود كه موجب رسوایی بیشتر رژیم ستمشاهی و استواری انقلاب اسلامی شد.

امام جمعه تبریز همچنین با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان كرد: مردم با حضور گسترده، استكبار ستیزی و وفاداری خود را به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه به اثبات رساندند و پاسخ قاطع و كوبنده ای به اظهارات گستاخانه ی مسئولان امریكایی دادند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: