جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۵ اسفند ۹۲ | ۰۹:۱۱

جعفر صدر جانشین مقتدی صدر شد

منابع عراقی روز یکشنبه از تعیین جعفر صدر به عنوان جانشین مقتدا صدر برای رهبری سیاسی جریان وابسته به خاندان صدر خبر دادند.


سایت خبری مجلس اعلای اسلامی عراق امروز به نقل از یک منبع مطلع پارلمانی گزارش کرد که مقتدا صدر از جعفر صدر، فرزند آیت الله شهید سید محمدباقر صدر، خواسته که رهبری سیاسی جریان وابسته به خاندان صدر را بر عهده بگیرد.

در پی کناره‌گیری مقتدا صدر از فعالیت‌های سیاسی، تغییرات گسترده‌ای در جریان صدر و بازوی پارلمانی آن، فراکسیون الاحرار، رخ داده که شامل تغییر بهاء الاعرجی از ریاست فراکسیون می‌شود.

خبرگزاری عراق القانون هم به نقل از منابع آگاه خبر داد که فراکسیون الاحرار در پی تشکیل یک فراکسیون تکنوکرات از شخصیت‌های علمی و کارشناسان است که جعفر صدر ریاست آن را بر عهده خواهد گرفت.

رهبر جریان صدر بیست و نهم بهمن ماه با حضور در کنفرانس خبری در بغداد ضمن اعلام کناره‌گیری از عرصه سیاسی گفت که  سیاست بابی برای ظلم و تکروی و تجاوز شده است و پول چشمهای مقامات مسئول در دولت مالکی را کور کرده است. ترور‌ها در عراق غوغا می‌کنند و دولت اهمال می‌کند.

وی اظهار کرد: دولت عراق از شرق و غرب حمایت می‌شود و ما می‌‌خواهیم که آنها را راهنمایی کنیم تا عراق در دستان افرادی امین باشد اما اگر ما نتوانستیم تغییری در این امر ایجاد کنیم، باید بگویم که نمی‌خواهیم با ظالمان در یک صف باشیم. من متعلق به همه عراقی‌ها هستم و برای آنها باقی خواهم ماند و به تمام تصمیم‌هایی که تاکنون گرفته‌ام، افتخار می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه خاندان صدر هیچ پست و منصبی نمی‌خواهد، درباره انتخابات آتی عراق گفت که همه باید در انتخابات آتی شرکت کنند تا عراق به دست انسانهایی امین بیفتد. من نیز در این انتخابات با همه یک فاصله واحد را رعایت خواهم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: