جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۵ اسفند ۹۲ | ۰۹:۰۷

اسرائیلی‌ها می‌گویند ایران 70 تا 80 فیزیکدان هسته‌ای دارد

من این موضوعات را به ایران گزارش دادم که در ایران مقامات امنیتی برای حفظ امنیت تلاش کردنداما اسرائیلی‌ها ساکت ننشستند در هفت یا هشت ماه پیش که به آتن دعوت شدم مجددا اسرائیلی‌ها بودند و ما را تروریست نامیدند که من به آنان گفتند شما به ترور دانشمندان ما پرداخته‌اید حال ما تروریست هستیم یا شما؟


ابومحمد عسگرخانی،‌ رئیس مرکز مطالعات عالی بین‌المللی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در نشست گرامیداشت شهدای هسته‌ای که عصر امروز در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: برای اینکه عظمت کار دانشمندان هسته‌ای را درک کنیم باید بدانیم که تحریم‌های «آی. اس. اس» که علیه ما اعمال شده قابل مقایسه با تحریم‌ها در دنیا نیست بند بند شش قطعنامه شورای امنیت و دوازده قطعنامه آژانس بین‌المللی و تحریم‌های اتحادیه اروپا را نمی‌توان در طول تاریخ دید.

http://teribon.ir/img/2014/02/IMAGE635287792078369969.jpg

وی در ادامه افزود:‌ من کسی بودم که از فعالیت‌های هسته‌ای حمایت می‌کردم 12 سال پیش در آتن همایشی برگزار شده بود که در آنجا ابتدا من شروع به صحبت کردم که پس از صحبت‌های من فردی از اسرائیل شروع به سخنرانی کرد و گفت طبق اطلاعات ما در ایران 70 الی 80 فیزیکدان هسته‌ای وجود دارد که بر روی پروژه‌های هسته‌ای فعالیت می‌کنند هشدار می‌دهم یا به این افراد پناهندگی و کار دهید تا مهاجرت کنند در غیر این صورت تک تک این افراد در ایران را ترور خواهیم کرد.
عسگرخانی خاطر نشان کرد: من این موضوعات را به ایران گزارش دادم که در ایران مقامات امنیتی برای حفظ امنیت تلاش کردنداما اسرائیلی‌ها ساکت ننشستند در هفت یا هشت ماه پیش که به آتن دعوت شدم مجددا اسرائیلی‌ها بودند و ما را تروریست نامیدند که من به آنان گفتند شما به ترور دانشمندان ما پرداخته‌اید حال ما تروریست هستیم یا شما؟
وی در ادامه با بیان اینکه این دانشمندان هسته‌ای ما را از آلفا به بتا رساندند تصریح کرد: این دانشمندان تلاش کردند تا جایگاه نسل آینده را در دنیا عوض کنند و با خون خودشان هدیه‌ای که به ایران دادند در طول تاریخ بی‌نظیر بوده است اما من نگرانم که ما نتوانیم ارزش‌ها را حفظ کنیم توصیه من این است که دولت روحانی و ملت ایران که تاکنون ایستادگی کردند بتوانند در راستای سخنان مقام معظم رهبری حرکت کنند آنان توانستند ما را به توانایی برساننداما در مورد توافقات ژنو این خطر وجود دارد که ایران را به سمت ناتوانی پیش ببرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: