دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۵ اسفند ۹۲ | ۰۹:۳۹

کارگران پرچمدار اقتصاد مقاومتی هستند

باید به کارگر به عنوان نیروی مولد و موثرتر از نظر اقتصاد معیشتی و مالی توجه شود، برخی از قراردادهای کاری که برای کارگران منعقد می‌شود به هیچ وجه درست نیست و این در حالی است که طبقه کارگر با مقاوت‌های خود پرچمدار اقتصاد مقاومتی است، دولت باید به حل و فصل و یا حداقل بهبود این وضعیت اقدام کند.


دبیر کل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور بیان کرد: کارگران پرچمدار اقتصاد مقاومتی هستند.

رحمت‌الله پورموسی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: طی چند سال اخیر به دلیل تحریم‌ها و مشکلات مختلف، اقتصاد ایران واقعا فلج بوده و نسبت به سایر کشورهای پیشرفته عقب مانده‌ایم.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی تنها به معنای مقاومت نیست بلکه باید سعی کنیم تا علاوه بر مقاومت در برابر تحریم‌ها و مشکلات خارجی، اقتصاد خود را شکوفا کنیم و این مهم تنها با همکاری و تعامل دولت، تولید، صنعت و مردم امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس کانون عالی شورای کار خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مسائلی که بخش تولید کشور را دچار مشکل کرده واردات کالاهای چینی و خارجی است، گفت: واردات به طور کلی مشکلی ایجاد نمی‌کند اما واردات بی‌رویه کالاهای بی‌کیفیت صنعت ایران را به مشکل دچار کرده است بنابراین بخش واردات باید مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرد.

وی گفت: نظام پولی و بانکی دچار مشکلاتی است و در حال حاضر آنطور که باید در بخش صنعت سرمایه‌گذاری نمی‌شود اما شکوفایی اقتصاد نیازمند تعامل همه بخش‌ها است.

پورموسی ادامه داد: در برنامه چهارم توسعه قرار بود 30 درصد از محل درآمد یارانه‌ها به صنعت اختصاص داده شود اما نه تنها این 30 درصد اختصاص نیافت بلکه افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی نیز برای صنعتگران و تولیدکنندگان مشکلاتی را به وجود آورد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر همکاری خوبی بین دولت، تولید کننده و صنعتگر وجود ندارد گفت: باید به کارگر به عنوان نیروی مولد و موثرتر از نظر اقتصاد معیشتی و مالی توجه شود، برخی از قراردادهای کاری که برای کارگران منعقد می‌شود به هیچ وجه درست نیست و این در حالی است که طبقه کارگر با مقاوت‌های خود پرچمدار اقتصاد مقاومتی است، دولت باید به حل و فصل و یا حداقل بهبود این وضعیت اقدام کند.

رئیس کانون عالی شورای کار خراسان رضوی درخصوص واسطه‌ها عنوان کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین علل گرانی در بازار واسطه‌ها هستند، اگر واسطه‌ها را حذف کنیم وضعیت اقتصاد بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: