دوشنبه 18 اکتبر 10 | 18:51

اميل لحود: سفر احمدی‌نژاد به لبنان تاريخی بود

رئيس‌جمهور سابق لبنان سفر رئيس‌جمهور ايران را تاريخي خواند و آن را در راستاي بازسازي لبنان بعد از جنگ ويران‌كننده 33 روزه دانست


به نقل از الانثقاد نت، “اميل لحود ” رئيس‌جمهور سابق لبنان بعد از ديدار با “غضنفر ركن آبادي ” سفير جمهوري اسلامي ايران در بيروت سفر “محمود احمدي نژاد ” رئيس‌جمهور كشورمان به لبنان را تاريخي خواند و تاكيد كرد كه اين سفر حامل كمك‌هاي زيادي از سوي ايران براي بازسازي روستاها و شهرهاي لبنان در پي جنگ ويرانگر 33 روزه بود كه دشمن صهيونيستي از آن شكست‌خورده خارج شد.
وي اين سفر را در راستاي حمايت مطلق و بي قيد و شرط ايران از لبنان در راستاي وحدت مردم اين كشور با محوريت ارتش ملي قهرمان و مقاومت پيشتاز و همچنين برقراري ثبات در كشور دانست.
لحود تاكيد كرد كه ترديد و شوكه شدن دشمن و هم‌پيمانان آن از اعلام نتايج اين سفر تاريخي و پيروزي كامل آن در تمامي زمينه‌ها براي ما كافي است.

ركن‌آبادي نيز در سخناني از تلاش‌هاي گسترده ايران در تعامل با كشورهاي ديگر براي ايجاد ثبات و امنيت در لبنان خبر داد و تاكيد كرد كه روابط ايران با عربستان سعودي نيز ممتاز است و مناسبات ميان دو كشور ادامه دارد.
وي با اشاره به اينكه نتايج سفر محمود احمدي نژاد بزودي به صورت مثبت در لبنان مشاهده خواهد شد، تاكيد كرد كه احمدي نژاد پيش از اين ديدار با شاه عربستان به تلفني صحبت كرد و با وي در مورد موضوعات منطقه‌اي و بويژه لبنان به بحث و تبادل نظر پرداخت.
سفر ايران در لبنان فضاي ديدار ميان احمدي نژاد و “سعد الحريري ” نخست‌وزيري لبنان را بسيار خوب ارزيابي كرد و افزود كه حريري بزودي در سفري به ايران خواهد آمد.
وي در مورد قرارداد نظامي ميان دو كشور تاكيد كرد كه اين قرارداد بين دو كشور در دست بررسي است.
در سفر دو روزه رئيس‌جمهور كشورمان به لبنان 16 توافقنامه همكاري ميان دو كشور به امضا رسيد و پيشرفت‌هاي خوبي در زمينه عقد قرارداد كمك ايران به تجهيز ارتش لبنان حاصل شد.

به نقل از فارس

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.