شنبه 01 مارس 14 | 08:03

اگر این سیّدعلی‌آقایِ خامنه‌ای نبود…

امّا آقا بیاییم با هم روراست باشیم که اگر این سیّدعلی‌آقایِ خامنه‌ای نبود… این سایرِ حضراتِ رُفقا و زُعمایِ ما چه ظرفیتِ بالایی داشتند و دارند در فراموشکاری و نادیده‌گرفتنِ آن‌همه ظلم و جور و عهدشکنی و نمک‌خوردن و نمک‌دان را شکستن و توطئه و پدرسوختگی و فُلان‌فُلان‌شُدگیِ حضراتِ کالباس‌خور و چشم‌آبیِ آمریکایی…


به گزارش تریبون مستضعفین، حسین دهباشی در گوگل پلاس نوشت:

امّا آقا بیاییم با هم روراست باشیم که اگر این سیّدعلی‌آقایِ خامنه‌ای نبود… این سایرِ حضراتِ رُفقا و زُعمایِ ما چه ظرفیتِ بالایی داشتند و دارند در فراموشکاری و نادیده‌گرفتنِ آن‌همه ظلم و جور و عهدشکنی و نمک‌خوردن و نمک‌دان را شکستن و توطئه و پدرسوختگی و فُلان‌فُلان‌شُدگیِ حضراتِ کالباس‌خور و چشم‌آبیِ آمریکایی… که خُدا می‌داند هیچ تعبیری گویایِ وجودِ منحوس‌شان نیست جُز همان تعبیرِ نابِ آن پیرِ خردمند که شیطانِ بُزرگ خطاب‌شان کرد و هیچ صفتی جُز استکبارجهانی، ذاتِ تا بُنِ دندان خبیث‌شان را وصف نمی‌کند.

می‌دانی؟ هربار که برادری از جمع سربازانِ سیاستِ‌خارجی میهن‌مان و به ناچار با یکی از آن‌ها دست می‌دهد یا از سرِ ادب و کیاست به رویشان می‌خندد… تمامِ وجودم از فرطِ چندش مورمور می‌شود!

حسین دهباشی که از حامیان دکتر روحانی و سازنده فیلم تبلیغاتی اوست، در زمینه‌ی مستندسازی و تاریخ‌پژوهی فعال است. او سال‌ها برای صدا و سیما کار می‌کرد، از مسئولان اولیهٔ شبکه العالم و قائم مقام مدیر کل تولید آن بوده است.

دهباشی نخستین بار در حدود سال ۲۰۰۰ سعی داشته با روادید خبرنگاری وارد آمریکا شود که پس از بازجویی در فرودگاه در غل و زنجیر از آمریکا اخراج می‌شود. پس از آن مقامات امریکایی به او اطلاع می‌دهند علت این کار صدور روادید اشتباه برای وی بوده و او می‌تواند مجدداً درخواست روادید کند. در سال ۲۰۰۴ همراه با خانواده اش با روادید خبرنگاری به آمریکا می‌رود، تا این که در ۶ ژوئن سال ۲۰۱۰ در امریکا دستگیر شد و با محکومیت ۱۰ سال زندان مواجه بود.

حسین دهباشی

هرچند او پس از دو ماه بازداشت آزاد شد و به ایران برگشت، اما افشا کرد که FBI چقدر به او فشار آورده و اذیت کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: