پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۲ | ۱۹:۱۲

معرفی اقتصاد مقاومتی در «تصمیم كبری»

معمولاً یكی از دغدغه‌های والدین، آموزش مهارتهای زندگی به ویژه مهارتهای روزمره اقتصادی به فرزندان است. انیمیشن یا همان كارتون، شاید جذاب‌ترین رسانه‌ای است كه می‌توان از طریق آن با كودك سخن گفت. تنظیم دخل و خرج و یا استفاده صحیح از مواد غذایی، لوازم‌التحریر و پوشاك و همین‌طور انرژی، ارتباطات، تفریح و مهمانی از جمله موضوعاتی هستند كه برای هر كدام دست كم یك و بعضاً تا چند كارتون، در بخشی جداگانه ویژه كودكان ارائه شده است.


تریبون مستضعفین ـ این روزها عبارت «سبك زندگی» اصطلاحی پربسامد است. از رسانه‌های مكتوب، مجازی و صوتی و تصویری گرفته تا كارشناسان مسائل اجتماعی و نخبگان فرهنگی و حتی دانشمندان دینی از سبك زندگی می‌گویند. اقتصاد به عنوان جزئی جدایی‌ناپذیر، نقش پررنگی در زندگی ما دارد. با این وصف، نقش و جایگاه اقتصاد در سبك زندگی چیست؟

می‌گویند اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد ریاضتی مرسوم در غرب نیست؟! اگر این نیست، پس چیست؟ چه ارتباطی میان اقتصاد مقاومتی و زندگی روزمره ما وجود دارد؟ اجرای این الگوی اقتصادی بر عهده دولت و سیاستگزاران است یا اینكه ما مردم عادی (از كاسب وكارگر تا زنان خانه‌دار) هم در آن جایگاه و نقش داریم؟ اصولاً ما در زندگی عادی و روزمره چه روش و سیاقی را در رفتارهای اقتصادی‌مان در پیش می‌گیریم؟ آیا می‌توانیم منطق و اساس مشخصی را برای زندگی اقتصادی خود ترسیم و از آن دفاع كنیم؟

حقیقت آن است كه موضوع سبك زندگی و ارتباط تنگاتنگ آن با اقتصاد و مسائل روزمره زندگی، آن‌قدر گسترده و البته پیچیده است كه می‌توان ده‌ها سؤال درباره آن طرح نمود و صفحه‌ها برایش نوشت و ساعتها در شرحش سخن راند.

تصمیم کبری

اما بنای ما در تهیه نرم‌افزار چندرسانه‌ای «تصمیم كبری» پاسخگویی به سؤالات و ابهامات درباره موضوع سبك زندگی اقتصادی و ساده‌سازی موضوع در ذهن شما بوده است؛ البته به شیوه‌ای جذاب، متنوع و متفاوت. آنچه همكاران ما در مؤسسه فرهنگی نرم افزاری آرمان برای شما تدارك دیده‌اند، مجموعه‌ای از مباحث مختلف در حوزه سبك زندگی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است كه در قالبهای مختلف و به صورت چندرسانه‌ای ارائه گردیده است. موضوعاتی كه در این محصول مورد توجه قرار گرفته است را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی نمود:

• تعاریف و مباحث نظری درباره سبك زندگی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی، دیدگاهها و نظریات صاحب‌نظران این عرصه، ارائه الگوهای كلی در این‌باره

• الگوهای مصداقی و عملی تجربه شده در زمینه اقتصاد مقاومتی

• و در نهایت مباحث كاربردی و مصداقی درخصوص مسائل روزمره زندگی در حوزه اقتصاد فردی، خانوادگی و اجتماعی از قبیل هزینه انرژی و برگزاری مهمانی تا سفر و سرمایه‌گذاری و فرهنگ كار

در این نرم‌افزار از ابتدای ورود یك راهنما به صورت تصویری شما را با بخشهای اصلی نرم‌افزار آشنا می‌كند و در هر بخش نیز موضوعات آن را به شما معرفی می‌نماید.

شاید برای شما هم حین استفاده از نرم‌افزار مطالعه ده‌ها خاطره از تجارب عینی درباره اقتصاد در خانواده و اجتماع، جالب توجه باشد. یا اینكه بد نباشد بدانید برخی الگوهای بومی ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی در دیگر كشورها پیاده‌سازی شده است و دانشگاههای غربی آنها را مورد مطالعه قرار داده‌اند.

فایلهای متعدد صوتی و تصویری از سخنرانی و یا گفتگو با اساتید و بزرگان و همچنین مستندهای دیدنی و گزارشهای مختلف در جای جای نرم‌افزار به تبیین بهتر مباحث كمك شایانی نموده است.

یكی از قسمتهای جذاب نرم‌افزار مجموعه نمایشی خانواده قناعت است؛ خانواده‌ای كه در هر قسمت بخشی از زندگی روزمره ما را با روایتی شیرین به تصویر و نقد می‌كشند. این مجموعه یا به بیان دیگر سریال، به تناسب موضوع در قسمتهای مختلفی از نرم‌افزار در دسترس شماست.

معمولاً یكی از دغدغه‌های والدین، آموزش مهارتهای زندگی به ویژه مهارتهای روزمره اقتصادی به فرزندان است. انیمیشن یا همان كارتون، شاید جذاب‌ترین رسانه‌ای است كه می‌توان از طریق آن با كودك سخن گفت. تنظیم دخل و خرج و یا استفاده صحیح از مواد غذایی، لوازم‌التحریر و پوشاك و همین‌طور انرژی، ارتباطات، تفریح و مهمانی از جمله موضوعاتی هستند كه برای هر كدام دست كم یك و بعضاً تا چند كارتون، در بخشی جداگانه ویژه كودكان ارائه شده است.

صدها مقاله و خاطره، ساعتها فیلم و صوت، چندین جزوه، نشریه و دیگر منابع مكتوب، چندین پوستر و اثر گرافیكی و كاریكاتور، در كنار مستندها و آثار نمایشی، مجموعه‌ای متنوع را تشكیل داده است كه می‌تواند ضمن تغییر نگاه شما به اقتصاد و سبك زندگی، به صورت عینی نكات كاربردی را در رابطه با موضوعاتی از قبیل خرید، پس‌انداز، پوشاك و خوراك و دیگر مصادیق و اعمال اقتصادی برای شما به ارمغان آورد.

این نرم‌افزار كمك می‌كند نگاهی نو به اقتصاد خانواده داشته باشید و نقش خود را در اقتصاد جامعه پیرامون بازیابید.

جهت تهیه این نرم افزار می‌توانید با شماره تلفن05117272600 تماس بگیرید و یا به سایت Armancenter.net  مراجعه نمایید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: