چهارشنبه 12 مارس 14 | 10:18

مومنی شریف: امروز هم نگرانی رهبری را جدی نمی‌گیرند

در روزگاری كه روشنفكر غربزده برای این كه ما به پاكستان و تركیه برسیم، ملت ما را تحقیر می كنند و صفاتی را به آنان نسبت می دهند كه دروغ و حاكی از خود كم‏بینی است، جوانان ما با مطالعه این آثار متوجه می شوند ملت ما در روزگار تنهایش كه همه قدرتهای دنیا برای نابودیش گرد آمده بودند، به تعبیر قرآن نه تنها نترسید بلكه بر ایمانش افزوده شد و حماسه ها آفرید و هوش، ابتكار و شجاعت و جوانمردی ملت ایران درخشید.


رئیس حوزه هنری گفت: كسانی كه بیست سال پیش هشدار رهبری را در این باره تحریف كردند و پیچاندند امروز خود چنان گرفتار تهاجم فرهنگی شده اند كه نگرانی امروز رهبری را به جدی نمیگیرند و میگویند ما خوشحالیم و راضی! اینان فراموش كرده اند كه روزی قرار بود به عنوان قهرمان استعمار در تاریخ ایرانی بمانند حالا چنان مرعوب غرب شده اند كه عملا آن چه را میگویند و میكنند كه دشمن انتظار دارد!

محسن مومنی شریف در مراسم تقدیر از كارمندان انتشارات سوره مهر گفت: امسال كارهای حوزه به ویژه كتابهای منتشره سوره مهر بارها مورد توجه و تشویق رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. ما ضمن این كه خدا را از این بابت شاكر هستیم اما میدانیم با مطلوب ایشان فاصله زیادی داریم كه انشاءالله با توكل و تكیه به قدرت لایزال الهی و كوشش بیشتر و خالص كردن نیتهایمان به این جایگاه خواهیم رسید.

وی با بیان اینكه مهم این است كه جهتمان درست است اظهار كرد: مخصوصا این كه این روزها دوباره مروجان و تبلیغاتچیهای فرهنگ و اندیشه بیگانه دوباره فرصتی یافته اند و به ساحت این ملت و فرهنگ والایش جسارت می كنند و ایستادگی بر آرمانها را از موانع سر راه عقلانیت میدانند. البته عقلانیت به زعم آنان تسلیم و بندگی در برابر آمریكاست. چون با بیشرمی توصیه می كنند ملت ایران پاكستان و تركیه را الگوی خود قرار دهد!

وی تصریح كرد: همانطور كه ملاحظه می فرمایید ما با دو نوع نگرش مواجه ایم. یكی افقش رسیدن به پاكستان و تركیه است. اما تفكری كه آثار ما مروجش است، رسیدن به تمدن نوین اسلامی است. این آثار به ویژه خاطرات مربوط به دفاع مقدس كه الحمدلله مورد توجه مردم فهیم ایران قرار گرفته است روایتگر خصلتهای ذاتی و اساسی یك ملتی است كه طبیعتا مخالفان نظام انقلاب اسلامی مایل نیستند آنها دیده شود و روی آنها تأكید گردد.

رئیس حوزه هنری افزود: در روزگاری كه روشنفكر غربزده برای این كه ما به پاكستان و تركیه برسیم، ملت ما را تحقیر می كنند و صفاتی را به آنان نسبت می دهند كه دروغ و حاكی از خود كم‏بینی است، جوانان ما با مطالعه این آثار متوجه می شوند ملت ما در روزگار تنهایش كه همه قدرتهای دنیا برای نابودیش گرد آمده بودند، به تعبیر قرآن نه تنها نترسید بلكه بر ایمانش افزوده شد و حماسه ها آفرید و هوش، ابتكار و شجاعت و جوانمردی ملت ایران درخشید.

وی اذعان كرد: هویت واقعی مردم ایران این است لذا به همین خاطر است كه مقام معظم رهبری از این كار به عنوان جهاد در راه خدا یاد می كنند. امیدوارم ما هم در شمار مجاهدان این راه پر افتخار باشیم.

وی اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری این آثار ارتقای دانش، تجربه، فهم و قدرت تحلیل مردم از قضایا، و رشد و تعالی فرهنگی از طریق تولید و نشر چنین كتابهایی امكانپذیر است

این مقام مسئول گفت: نكته‏ای هم درباره فرمایشات اخیر رهبری قابل تذكر است و آن این كه مسئولان محترم فرافكنی نكنند بلكه مخاطب ایشان همه مسئولان كشور به ویژه مدیران فرهنگی هستند لذا فرافكنی نكنند. همه ما با توجه به میزان امكانات و جایگاه مان مسئولیم و نسبت به كوتاهی هایمان پاسخگو باشیم. حوزه هنری هم هر چند بارها فعالیت هایش مورد رضایت ایشان قرار گرفته اما به خاطر كوتاهی هایش از محضر ایشان پوزش می طلبد.

وی با اشاره به اینكه تهاجم فرهنگی دشمن دیگر غیر قابل انكار است افزود: كسانی كه بیست سال پیش هشدار رهبری را در این باره تحریف كردند و پیچاندند امروز خود چنان گرفتار تهاجم فرهنگی شده اند كه نگرانی امروز رهبری را جدی نمی گیرند و می گویند ما خوشحالیم و راضی! اینان فراموش كرده اند كه روزی قرار بود به عنوان قهرمان استعمار در تاریخ ایرانی بمانند حالا چنان مرعوب غرب شده اند كه عملا آن چه را می گویند و می كنند كه دشمن انتظار دارد!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: