چهارشنبه 12 مارس 14 | 12:35

کارگران و بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

رئیس جمهور در تلویزیون اعتراف کرده است که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه ما بدهکار است و ظاهرا دولت به جای پرداخت این بدهی به کارگران، قصد تصرف سازمان تامین اجتماعی را دارد چون در این صورت دولت به خودش بدهکار می‌شود.


حدود ۵۰۰ نفر از کارگران شاغل و بازنشستهٔ تهرانی که توسط سازمان تامین اجتماعی بیمه شده‌اند، صبح امروز در اعتراض به بررسی لایحه واگذاری بخش درمان سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت در مقابل مجلس تجمع کردند.

هم‌زمان با بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس، حدود ۵۰۰ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته بیمه شده توسط سازمان تامین اجتماعی با تجمع در مقابل مجلس خواستار دیدار و مذاکره با اعضای کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت مجلس شدند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع که از شهرری به میدان بهارستان آمده است، گفت که کارگران دخالت دولت در امور صندوقی که متعلق به کارگران بیمه شده است را عامل ضعف خدمات درمانی این سازمان می‌دانند و حال دولت قصد دارد مداخله‌های خود را به صورت قانون دربیاورد.

یک کارگر زن که از کارخانجات محور جاده قدیم کرج خود را به ساختمان مجلس رسانده است، گفت: رئیس جمهور در تلویزیون اعتراف کرده است که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه ما بدهکار است و ظاهرا دولت به جای پرداخت این بدهی به کارگران، قصد تصرف سازمان تامین اجتماعی را دارد چون در این صورت دولت به خودش بدهکار می‌شود.

کارگر دیگری که می‌گوید از یک کارخانه داروسازی در شرق تهران خود را به این تجمع رسانده است دلیل مخالفتش با این لایحه دولت را به عهده گرفتن وظیفه نظارتی در بخش درمان توسط دولت که خود مجری ارائه خدمات درمانی است اعلام می‌کند و می‌گوید در صورت تصویب این لایحه فساد در تامین اجتماعی که چندی پیش توسط خود مجلس افشا شد بیش از گذشته خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: