چهارشنبه 12 مارس 14 | 16:34

عکس: فرح پهلوی، شعبان بی‌مخ و یک شهید

سعید یکی از سرامدان و نخبگان ورزش باستانی بود. پیش از انقلاب در سن هفت سالگی بازوبند پهلوانی گرفت و با عنوان پهلوان کوچولوی پایتخت، وارد گود روزخانه شد، در حالی که ورود بچه‌ها به گود عرف نبود. وقتی انقلاب شد تحت تأثیر کلام امام (ره) تصمیم گرفت به نشانه اعتراض به پهلوی تا مدت‌ها وارد گود نشود. عکس‌هایی را که با سردمداران آن زمان داشت، پاره کرد و نام خود را وارد لیست ورزشکاران معترض به پهلوی‌ها کرد. پهلوان «سعید طوقانی» پهلوان کوچولوی پایتخت، در ۲۲ اسفند ۶۳ در شرق دجله به فیض شهادت نایل آمد.


فرح پهلوی شعبان بی‌مخ و یک شهید

 1. یوسف طوقانی (برادر شهید)
  17 مارس 2014

  باسلام و احترام
  از سایت تریبون به خاطر انشتار این عکس کمال تشکر و قدردانی را دارم. این میتواند مسیری برای الگو سازی جوانان این مرز و بوم باشد.
  یا علی
  یوسف طوقانی

 2. خانواده شهید طوقانی
  18 مارس 2014

  توضیح تکمیلی:

  برادر بزرگوار شهید سعید طوقانی در تماس با صراط نیوز درخواست کرد تا تصویر دست دادن نوجوانی شهید سعید طوقانی با فرح پهلوی از خروجی سایت حذف شود . وی با اشاره به اینکه این تصویر توسط یکی از اقوام و بدون اجازه خانواده در فضای مجازی منتشر شده است خاطر نشان کرد: شهید سعید هیچگاه دوست نداشت تصویری اینگونه از وی شناخته شود و تمامی آثاری که از زمان شاهنشاهی برجای مانده بود را از بین برده و به خط مقدم رفت .

  پایگاه خبری صراط از کلیه رسانه هایی که این گزارش را به نقل از صراط نیوز منتشر کرده اند درخواست می کند تا تصویر فوق را از خروجی سایت حذف کنند .

  با توجه به موارد فوق لطفا تصویر فوق را حذف کنید.

 3. تقی
  19 مارس 2014

  یادش بخیر.
  من این مراسم رو از تلویزیون دیده بودم. سعید رو در محل میشناختم. خیلی با مرام بود.
  یاد قدیم ها افتادم.
  یادش بخیر

 4. سید حمید
  19 مارس 2014

  پهلوانان نمی میرند

 5. شاگرد کوچک
  20 سپتامبر 2015

  سلام
  مفتاح جان
  خود شهید از انتشار این عکس رضایت نداشت
  ممنون

 6. محمود
  11 سپتامبر 2016

  سلام من دوست نزدیک سعید درورزش باستلنی بودم حالا چه اهمیتی داره که سعید بافرح پهلوی عکسداره یانه اون همیشه قهرمانه روحش شاد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: