چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۳ | ۱۱:۱۵
درخواست نخست وزیرلبنان از ارتش

سلام: به تروریست های نفرت انگیز امان ندهید

«تمام سلام» نخست وزیر لبنان از ارتش این کشور درخواست کرد که با قوت برنامه امنیتی و مبارزه با تروریسم را اجرا کنند و به تروریست های نفرت انگیر امان ندهند.


نخست وزیر لبنان در واکنش به جنایت تروریستی انتحاری اخیر علیه ارتش این کشور تاکید کرد که این جنایات مذبوحانه هیچ تصمیمی در تصمیم سیاسی قاطع برای مبارزه با تروریسم در لبنان و هرگونه اخلال در امنیت آن تاثیر نمی گذارد و ما را وادار به عقب نشینی نمی کند.

وی با ابراز همبستگی با فرماندهی ارتش و خانواده شهدا و آرزوی شفای عاجل زخمی ها ، از ارتش و دستگاه های امنیتی لبنان خواست تا شناسایی و بازداشت و تحویل همه تروریست های جنایتکار به عدالت لحظه ای درنگ نکنند و تلاش های خود را افزایش دهند.

تمام سلام از انفجار تروریستی در پست ایست و بازرشی ارتش در بلندی های منطقه عرسال لبنان به عنوان « اقدام تروریستی نفرت انگیز» یاد کرد و افزود: در زمانیکه ارتش لبنان و نیروهای امنیتی برای اجرای برنامه امنیتی و برقراری امنیت و قانون در مناطق بقاع و شمال لبنان آماده شده است، این جنایت تروریستی نفرت انگیر صورت گرفت.

وی جنایت تروریستی جدید را یک حلقه از زنجیره جنایات سیاهی دانست که هدف آنها ایجاد تزلزل در ثبات لبنان و ضربه زدن به لبنان و نیروهای قانونی آن است.

نخست وزیر لبنان تاکید کرد که حمایت کامل سیاسی از ارتش در رویارویی با تروریست ها و اخلاگران امنیت و ایفای وظایف در حمایت و حفظ امنیت مردم و کشور لبنان هرگز متوقف نخواهد شد.

تمام سلام خاطرنشان کرد که امثال این جنایات تروریستی نفرت انگیز ، عزم راسخ دولت و اصرار آن بر مبارزه با تروریسم و اخلاگران در امنیت را تقویت می کند و تا اجرای برنامه امنیتی تا برقراری کامل ثبات و امنیت و سلطه قانون در سراسر لبنان ادامه خواهد یافت.

ارتش لبنان نیز با صدور بیانیه ای در واکنش به انفجار تروریستی انتحاری در پست ایست و بازرسی ورودی منطقه عرسال تاکید کرد که این انفجارها تنها اراده و عزم نیروهای ارتش را برای مقابله با تروریست ها تقویت می کند.

حزب الله لبنان نیز با صدور بیانیه ای این جنایت تروریستی علیه ارتش لبنان را محکوم و بر همبستگی خود با ارتش تاکید کرد.

هفته گذشته شورای عالی دفاع لبنان برنامه امنیتی جدید برای بازگرداندن امنیت بویژه به مناطقی بحرانی شمال لبنان و منطقه بقاع از جمله منطقه عرسال را تصویب و هیات دولت لبنان نیز آن را برای اجرا تایید کرد.

در آستانه وآغاز این برنامه امنیتی نیروهای ارتش و امنیتی لبنان هدف عملیات تروریستی در شهر طرابلس قرارگرفتند و شب گذشته نیز در عملیاتی تروریستی انتحاری یک خودروی بمب گذاری شده با حدود 150 کیلوگرم انواع مواد منفجره در یک پست ایست و بازرسی ارتش در ورودی شهر عرسال منفجرکه به شهادت 3 نظامی و زخمی شدن 4 تن دیگر منجر شد.

یک گروه تروریستی تکفیری که خود را « تیپ آزادگان اهل سنت بعلبک» می خواند مسئولیت این انفجار تروریستی را برعهده گرفت و آن را پاسخی به اقدام ارتش در به هلاکت رساندن « سامی الاطرش» یک تروریست خطرناک خواند.

ارتش لبنان آخر هفته گذشته در یک عملیات ضربتی به خانه ای که سامی الاطرش در شهر عرسال مخفی شده بود برای بازداشت او حمله کرد اما به علت درگیری مسلحانه به هلاکت رسید.

سامی الاطرش در آماده سازی خودروهای بمب گذاری شده و انفجارآنها در مناطق مختلف لبنان بویژه ضاحیه جنوبی بیروت و شهر هرمل و همچنین شلیک موشک ها از خاک سوریه و بلندی های عرسال به مناطق شیعه نشین لبنان در منطقه بقاع نقش اصلی را داشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: