چهارشنبه 20 اکتبر 10 | 15:23

هشدار رهبری در مورد «ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى»

دشمن از طرق مختلف، پايه‌هاى ايمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل می‌كنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحيگرى، تا ترويج عرفانهاى كاذب – جنس بدلى عرفان حقيقى – تا ترويج بهائيت، تا ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى


تریبون مستضعفین- رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات اخیر خود در اجتماع عظیم مردم قم آماج حملات دشمنان را دو نقطه‌ى اساسى «دين» و «وفادارى مردم به نظام» دانستند و هشدار دانند که دشمن درصدد است از سوئی پایه‌های ایمانی و اعتقادی مردم را متزلزل سازد و از سوی دیگر میزان وفاداری و تعهد مردم به این انقلاب و نظام را کمرنگ کند.

ایشان فرمودند:
«اگر حضور مردم نميبود، اگر فاصله‌ى بين مردم و نظام ايجاد ميشد، نظام نميتوانست در مقابل دشمنان مقاومتى بكند. اين حضور مستحكم مردم است كه پشتوانه‌ى ايستادگى مسئولان است. اين، دو تا نقطه‌ى اصلى است؛ دين و مردم. لذا دشمن هم همينها را آماج حملات خود قرار داده است؛ دين را يك جور، وفادارى و اعتقاد مردم را يك جور. اينكه شما ملاحظه ميكنيد از سالهاى دهه‌ى 60، از دوران حيات بابركت امام، چه دشمنان بيرونى و چه مزدوران يا نوكران بى‌مزد و منت آنها از داخل، مقدسات دينى را، حقايق دينى را، بيّنات اسلامى را مورد ترديد و انكار قرار دادند، اين يك چيز تصادفى نبوده است؛ روى اين تكيه داشته‌اند. اين مسئله از ماجراى سلمان رشدى آغاز شد تا فيلمهاى ضد اسلام هاليوودى، تا كاريكاتورها، تا قرآن‌سوزى، تا حوادث گوناگونى كه عليه اسلام در اين گوشه و آن گوشه اتفاق افتاد، براى اينكه ايمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى كم كنند. در داخل كشور، از طرق مختلف، پايه‌هاى ايمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل كنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحيگرى، تا ترويج عرفانهاى كاذب – جنس بدلى عرفان حقيقى – تا ترويج بهائيت، تا ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى؛ اينها كارهائى است كه امروز با مطالعه و تدبير و پيش‌بينى دشمنان اسلام دارد انجام ميگيرد؛ هدفش هم اين است كه دين را در جامعه ضعيف كند.»

رهبر معظم انقلاب درحالی به نقشه‌ی دشمن در متزلزل کردن پایه‌های ایمان مردم بخصوص نسل جوان اشاره کردند که به برخی از طرق مختلف دشمن از جمله اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحيگرى، ترويج عرفانهاى كاذب، ترويج بهائيت و ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى در رسیدن به این هدف نیز اشاره کردند.

متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد «ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى» در کشور بخصوص در شهرهای مذهبی هستیم بطوری که چندی پیش خبر کشف 200 کلیسای خانگی در مشهد نگرانی‌های زیادی را در جامعه بوجود آورد.  هشدار امام جمعه قم نسبت به گسترش كليساهای خانگی و یا ترویج مسیحیت در کلاس‌های با عناوین مختلف از جمله وسواس و … هم کافی بود که به تلاش دشمن در این زمینه توجه‌ی بیشتری شود اما متأسفانه مسئولین مربوطه با کوچک انگاری یا پاک کردن صورت مسئله  به افزایش گرایش به مسیحیت در جامعه توجهی نکردند تا جایی که رهبر معظم انقلاب مجبور به هشدار علنی در این مورد شدند.

اکنون جا دارد در مقابل ترویج سازمان یافته‌ی مسیحیت در قالب گسترش کلیساهای خانگی، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی اقدامات جدی‌تری را انجام دهند و از سوی دیگر – و البته مهمتر – جامعه‌ی روحانیت و حوزه‌هاى علميه نیز در تقويت ايمان دينى، تأمين نيازهاى فكرى و استفهام‌هاى نسل جوان تلاش بیشتری کنند و به طور دائم و به‌روز پاسخ شبهه‌های جامعه را بدهند.

 1. محمود
  22 اکتبر 2010

  سلام
  دمتان گرم
  سایتتان هم شکلش هم مطالبش هر روز بهتر از دیروز

 2. روات حدیث » توهین به مرجعیت برای تطهیر تائب
  8 ژانویه 2012

  […] این سخنان مقام معظم رهبری در باره ی کلیساهای خانگی در قم ایراد شده است:  این مسئله از ماجراى سلمان رشدى آغاز شد تا فیلمهاى ضد اسلام هالیوودى، تا کاریکاتورها، تا قرآن‌سوزى، تا حوادث گوناگونى که علیه اسلام در این گوشه و آن گوشه اتفاق افتاد، براى اینکه ایمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى کم کنند. در داخل کشور، از طرق مختلف، پایه‌هاى ایمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل کنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحیگرى، تا ترویج عرفانهاى کاذب – جنس بدلى عرفان حقیقى – تا ترویج بهائیت، تا ترویج شبکه‌ى کلیساهاى خانگى؛ اینها کارهائى است که امروز با مطالعه و تدبیر و پیش‌بینى دشمنان اسلام دارد انجام میگیرد؛ هدفش هم این است که دین را در جامعه ضعیف کند.» (+) […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.