چهارشنبه 20 اکتبر 10 | 16:53

پس از جنگ اجازه ورود مهندسين بسيجی به عرصه سازندگی را ندادند

رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: بعد از جنگ مسئولين اجرايي نگذاشتند از روحيه ارزشمند و آمادگي‌هاي شورانگيز مهندسين بسيجي استفاده كنيم و رفتند در فضاي بوروكراسي و گفتند لباس خاكي‌ها و چفيه‌ها را جمع كنيد.


سردار محمدرضا نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين در كنگره 1400 مهندس شهيد كه صبح امروز چهارشنبه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، به استقبال گسترده مردم قم از مقام معظم رهبري و استقبال باشكوه مردم لبنان از رئيس‌جمهور كشورمان اشاره كرد و گفت: نظام جمهوري اسلامي با پيام مبتني بر فطرت و با پايه‌هاي الهي، دل‌ها را به سوي خود جذب مي‌كند و پيام انقلاب در سراسر جهان به گوش مي‌رسد.

وي افزود: به عنوان مثال اگر همين امروز مقام معظم رهبري به بيت‌المقدس بروند همين استقبالي كه در قم از ايشان شد در اين شهر نيز صورت مي گيرد و اين ثمره خون شهداست، ‌پيام امام(ره) امروز جهانگير شده و امام(ره) حاكم قلب ملت‌هاي دنياست.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نقش بي‌بديل مهندسان شهيد در ايام دفاع مقدس، تصريح كرد: شهداي مهندسي توانستند حقيقت خلقت را درك كنند و آنها نماد در هم آميختگي علم و ايمان هستند.

وي ادامه داد: مهندسين صنعت دفاعي ما زير بمباران‌ها و در شرايط تحريم توانستند مهمات را به جبهه‌ها برسانند و توانستند بي‌سيم‌هاي جهش فركانس كه انگليسي‌ها به عراقي‌ها داده بودند را رمزشكني كرده و مكالمات راهبردي و سري ارتش عراق را شنود كنند كه تا هفته گذشته هيچكدامشان خبري نشده بود.

نقدي در ادامه خاطرنشان كرد: ‌اقدامات مهندسي در صنعت نفت و كشاورزي باعث شد تا صادرات نفت قطع نشود و در بحث تامين مواد غذايي نيز محتاج هيچ كشوري نباشيم و پيشرفت‌هايي كه اكنون در انرژي هسته‌اي،‌ پرتاب ماهواره و تسليحات داريم پايه‌اش در دفاع مقدس نهاده شده است.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: متاسفانه بعد از جنگ مسئولين اجرايي نگذاشتند از روحيه ارزشمند و آمادگي‌هاي شورانگيز مهندسين بسيجي استفاده كنيم و رفتند در فضاي بوروكراسي و گفتند لباس خاكي‌ها و چفيه‌ها را جمع كنيد و اين حرف‌ها ديگر زمانش تمام شده و كارها را بردند در فضاي پيمانكارهاي طاغوتي ولي با اين حال رزمنده‌ها كار خود را كردند.

وي افزود: اگر آنها مي‌گذاشتند كه آن روحيه و عشق و شور وارد عرصه سازندگي مي‌شد، اتفاقاتي بزرگتر از اتفاقات اكنون رخ مي‌داد ولي به هرحال الان هم دير نيست و دولت فعلي، مصمم است از اين افراد استفاده كند كه البته تاكنون نيز استفاده كرده است.

نقدي در پايان با بيان اينكه ‌امروز پس از سال‌هايي كه به مهندسين رزمنده فرصت ندادند، اين قشر به كار خود را ادامه مي‌دهد، افزود: ديروز در ستاد اقامه نماز از قول مهندسين بسيجي گفتم كه ما در پيروي از پيام مقام معظم رهبري كه در اجلاس سالانه نماز از كمبود مساجد گلايه كردند، تعهد مي‌كنيم هر تعداد مسجدي كه در مناطق محروم و شهرها و روستاها مصالحش آماده باشد، مهندسين بسيجي به صورت رايگان آن مساجد را بسازنند.

به نقل از فارس

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.