شنبه 05 آوریل 14 | 13:39

نگرانی آیت‌الله مکارم‌ از وضعیت امر به‌معروف

آیت‌الله مکارم شیرازی بسیار نگران هستند که مقوله امر به معروف و نهی از منکر، در یک موضع ضعف قرار گیرد و جرئت مردم برای انجام این کار کم شود و آمر به معروف و ناهی از منکر، در موضع ضعف قرار بگیرد.


فرزند آیت‌الله مکارم شیرازی به‌همراه نماینده ایشان در تهران و جمعی از طلاب و علمای حوزه علمیه قم، شب گذشته با خانواده و مادر شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور خانواده شهید خلیلی و مادر ایشان برگزار شد، فرزند آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: آیت‌الله مکارم شیرازی بسیار نگران هستند که مقوله امر به معروف و نهی از منکر، در یک موضع ضعف قرار گیرد و جرئت مردم برای انجام این کار کم شود و آمر به معروف و ناهی از منکر، در موضع ضعف قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: عملاً اکنون مسئله به‌عکس شده است و همه به آمر به معروف می‌گویند این کار را نکن و اصلاً به تو چه ربطی دارد.

فرزند آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: این مسئله، نگرانی علما و مراجع است که ذهنیت عدم انجام امر به معروف و نهی از منکر جا بیفتد.

وی افزود: آیت‌الله مکارم شیرازی نگرانی خود را از این مسئله اعلام کردند و برای شهادت شهید علی خلیلی، بیانیه‌ای صادر کردند و همچنین به‌طور جدی این مسئله را پیگیری می‌کنند. از سوی دیگر در جلسه‌ای که چندی قبل با برخی مسئولان قوه قضائیه برگزار شد، ایشان در جریان پیگیری این امور قرار گرفتند و خواستار توجه بیشتر به امر به معروف و نهی از منکر شدند.

انتقاد خانواده شهید خلیلی از سیستم بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها

مادر شهید علی خلیلی نیز در سخنانی با تشکر از آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید به پرورش جوانانی مثل علی همت گمارده شود، نه خرج میلیاردها پول برای بیمارستان‌هایی که موقع پذیرش فرزند من، درخواست پول کنند.

 

وی افزود: تربیت جوانان اولویت مهمی است و باید برای آن تلاش زیادی صورت گیرد.

عمه شهید خلیلی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اعلام نارضایتی از سیستم درمانی و وزارت بهداشت، اظهار کرد: به ما می‌گفتند که ما یک بار برای این فرد هزینه کرده‌ایم و اگر بخواهیم بقیه هزینه درمان وی را بدهیم، بقیه هم به ما مراجعه می‌کنند.

در این مراسم پیام آیت‌الله مکارم شیرازی توسط فرزند ایشان به مادر شهید علی خلیلی تحویل داده شد.

پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به‌مناسبت شهادت شهید علی خلیلی

متن این پیام به‌شرح زیر است:

إِنَّ الَّذینَ یَکفُرُونَ بِایاتِ اللّهِ و یَقتُلُونَ النَبِیّینَ بِغَیرِ حَقٍّ وَ یَقتُلُونَ الَذینَ یَأمُرُونَ بِالقِسطِ مِنَ النّاسِ فَبَشِّرهُم بّعَذابٍ أَلیمٍ (آل‌عمران 21)

شهادت روحانی مجاهد حجت‌الاسلام آقای علی خلیلی (طاب ثراه) را به همه پویندگان راه حق تسلیت می‌گویم. این روحانی مجاهد در راه دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به‌دست اراذل و اوباش شربت شهادت نوشید. قرآن مجید در آیه فوق قتل این‌گونه مجاهدان را هم‌ردیف کفر و کشتن پیامبران الهی دانسته و قاتلان را تهدید به عذاب الیم الهی می‌کند.

پویندگان راه امام حسین(ع) و شهید راه کربلا هرگز از این‌گونه شهادت‌ها نمی‌هراسند و از میدان امر به معروف و نهی از منکر دور نمی‌شوند و آن را مایه افتخار خود و طایفه خود می‌دانند.

این‌جانب شهادت این مجاهد بزرگوار را به حضرت ولی‌عصر (عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف) و به خانواده او و مجاهدان راه خدا تبریک و تسلیت می‌گویم و همه انتظار دارند قوه قضاییه در اسرع وقت قاتل یا قاتلان را به سزای خود برسانند و هیچ‌گونه تسامح و تساهل روا ندارند.

روحش شاد و قرین رحمت واسعه الهی باد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: