یکشنبه 06 آوریل 14 | 16:20

آقاتهرانی: خودی‌های بی‌بضاعت با هزار ادعا و قصور تیشه به ریشه فرهنگ انقلابی زده‌اند

بی‌شک با رشد این رویه غلط خودباختگی در مقابل فرهنگ و بی‌توجهی به نیروهای خودی نتیجه‌ای جز راه‌اندازی فتنه به مراتب بزرگ‌تر از قبل در پیش نخواهید داشت.


نماینده تهران در مجلس گفت: گاه خودی‌های بی‌بضاعت با هزار ادعا در برهه‌هایی از دوران انقلاب با تقصیر و قصور خود تیشه به ریشه فرهنگ انقلابی ما زده‌اند.

مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان ‌دستور خود در صحن مجلس با اشاره به دغدغه‌های فرهنگ گفت: اولین و بن‌مایه موضوعاتی چون اقتصاد، اخلاق، مباحث اجتماعی و سیاسی فرهنگ است و دیده‌بان نظام و فرمانده عملیاتی آن مقام عظمای ولایت این واقعیت را بهتر و بیشتر از همه درک کرده‌اند و از دیرباز دغدغه‌های فرهنگی خود را بدون هیچ پرده‌پوشی بیان فرموده‌اند، بنابراین مایه خرسندی است که رهبر معظم انقلاب برای انتخاب نام سال و جهت‌دهی نظام، فرهنگ را مورد غایت قرار داده‌اند.

وی افزود: آسیب‌هایی در این جهت وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه هر چه قدر موضوعی از ارزش بیشتری برخوردار باشد، به همان اندازه دشمن به آن طمع بیشتری خواهد کرد. با نگاهی کوتاه به دوران چند ساله انقلاب مشاهده می‌کنیم که هجمه فرهنگی علیه نظام همیشگی بوده و دشمن از بیرون تمام نیروی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را برای نابودی فرهنگ اسلامی به کار گرفته است و این شبیخون تنها از خارج بر انقلاب ما تحمیل نشده بلکه گاه خودی‌های بی‌بضاعت با هزار ادعا در برهه‌هایی از دوران انقلاب با تقصیر و قصور خود تیشه به ریشه فرهنگ انقلابی ما زده‌اند.

اهم اظهارات نماینده تهران را بخوانید،

*درک این معنا نیازمند بروز فکری و رشد قابل ملاحظه‌ای از انسان و اسلام است که در کمتر کسی دیده می‌شود و رهبر معظم انقلاب در این جهت به مسئولان توجه داده‌اند که بعضی از غلط‌کاری‌ها، وادادگی‌های و سستی‌ها باعث شده که این نتیجه حاصل آید و آینده را تهدید کند.

*البته از تلاش لحظه به لحظه بیگانگان در عرصه فرهنگی نباید غفلت کرد اما اکنون بیش از همه به خودمان توجه خواهند داشت اینکه حضرت آقا مدیریت جهادی را برای احیای فرهنگ را فراخوان کرده‌اند توقع تلاش دولتمردان و مسئولان را در احیای فرهنگ برابر خواهد کرد اما اینکه به عزم ملی توجه داده‌اند گویای به جا بودن ورود غیورانه مردم به این عرصه و به ویژه جوانان در این صاحت است که بیش از اینها ایشان جوانان و برنامه‌های خودجوش فرهنگی را مورد عنایت قرار داده‌اند که جوانان عیب‌های ما را نیز به رخ ما بکشید.

*باور کنید که خطر فرهنگی همه نهادهای کشور اعم از رسمی و غیررسمی را فرا گرفته و نظام را تهدید می‌کند آن آسیب که همه خود سبب نابودی فرهنگ اسلامی است و هم اجازه ورود فرهنگ بیگانه را خواهد داد فرهنگ تسامح و تساهل این است که موجبات ورود دیگران را بر ما ایجاد کرده است.

*ملاک مفهوم غربی تساهل تفکراتی چون کثرت‌گرایی و دینی و یا نسبت اخلاقی است که اسلام این ملاک را قبول ندارد. در این آموزه تعیین شرایط تساهل از دیدگاه اسلام به عهده خداوند متعال است و نه نیروی دیگر و ثانیا مبانی تساهل در اسلام حقانیت است نه ملاک‌های غربی چون پولوراریزم و اعتدال میانه فرهنگی و یا اخلاقی.

*سابقه آثار تساهل را مشاهده کرده‌ایم و پیش از این نیز دولت هفتم و هشتم نسبت به قبولی طرح تسامح و تساهل خود به تسامح افتاد و دیری نپایید که نتایج این اشتباه به شکل فتنه سال 88 ظهور و بروز داد و چه خساراتی را به بار آورد و تا مرز متلاشی کردن نظام پیش رفت و دوستان را سخت آزرد. دشمنان را امیدوار کرد و امروز نیز همان موضوع به شکلی دیگر در دولت یازدهم دنبال می‌شود.

*بی‌شک با رشد این رویه غلط خودباختگی در مقابل فرهنگ و بی‌توجهی به نیروهای خودی نتیجه‌ای جز راه‌اندازی فتنه به مراتب بزرگ‌تر از قبل در پیش نخواهید داشت.

* جا دارد تا در بیان واقعیات و خشنودی برخی بی‌خبران و خودباختگان تسامح نشود البته آتش بیار فتنه در پیش رو همان خارجی‌ها خواهند بود که از اسلام محکمترین کشیده را دریافت کرده‌اند. شاید بر این ادعای گردنکشی‌های اخیر شاهد بر این ادعا گردنکشی‌های اخیر غرب در ماجرای هسته‌ای و مصوبه پارلمان اروپا و وادادگی برخی از ما باشد حاصل این گفتاری که می‌خواهند دست ما را از اسلام ناب محمدی (ص) کوتاه کنند و ما را به اسلام ساخته و پرداخته غرب دلخوش دارند از این رو برای بسترسازی آن به فتنه روی می‌آورند و تا آخرین مرحله هم پای فتنه می‌ایستند تا به اهداف خود برسند این همان است که امام عزیز فرمودند آمریکا از اسلام سیلی خورده نه از آقای رئیس‌جمهور و هدف نهایی آنها توطئه خارجی علیه افراد نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: