پنج‌شنبه 21 اکتبر 10 | 17:46

رسانه ملی چگونه به جایگاه رهبری می‌پردازد؟

سایت الف نسبت به رویه‌ی صدا و سیما در برخورد با رهبر معظم انقلاب در مطلبی انتقادی خواستار توجه به دستورات و رهنمودهای رهبری به جای مداحی صرف از ایشان شد.


سایت الف نسبت به رویه‌ی صدا و سیما در برخورد با رهبر معظم انقلاب در مطلبی انتقادی خواستار توجه به دستورات و رهنمودهای رهبری به جای مداحی صرف از ایشان شد. الف چنین می‌نویسد:

در سالهاي گذشته صدا و سيما رويه اي را نسبت به رهبر انقلاب در پيش گرفته است كه بر اساس آن، با تمهيدات صوتي و تصويري به رهبر معظم انقلاب حالتي ملكوتي و ماورايي مي دهد و موضعي مداح درباره ايشان مي‌گيرد.

اين درحالي است كه رهبر عزيز انقلاب بارها و در مناسبت هاي مختلف ناراحتي و كدورت خود را از فرهنگ تملق و چاپلوسي به ويژه نسبت به خودشان اعلام كرده‌اند و از همه مردم به ويژه خواص خواسته اند با ايشان صريح و شفاف و بدون تملق سخن بگويند.

خوشبختانه در كشور ما افكارعمومي و قاطبه مردم از بصيرت ديني و شعور سياسي بسيار بالايي برخوردارند و هم از نظر عملكرد حكيمانه رهبر انقلاب و هم تعلقات معنوي به جايگاه روحانيت و ولايت فقيه، ارتباطي بسيار صميمي و عاطفي با رهبر معظم انقلاب دارند. ارتباطي كه مداحي هاي اغراق گونه صدا وسيما، آنرا تقويت نمي كند.

احتمالاً صدا و سيما با هدف ارتقاء موضع رهبري نظام چنين روشي در پيش گرفته است اما مسوولان رسانه ملي نبايد فراموش كنند كه بهترين دفاع از جايگاه رهبر معظم انقلاب؛ تبيين و پيگيري فرامين و مطالبات ايشان است. اگر صدا وسيما مي خواهد خدمتي به رهبري انقلاب كند، بهتر است مطالبات ايشان از مردم و دستگاه‌هاي حكومتي را پيگيري كند. مطالباتي كه برخي از آنها سالهاست بطور مطلوب پيشرفت نمي كنند و صدا وسيما در زمين ماندن يا پيشرفت كند آنها سهم دارد. مطالباتي نظير:

ارتقاي انضباط اجتماعي و فرهنگ كاري

نوسازي معنوي جامعه

مبارزه موثر و بي تبعيض با مفاسد اقتصادي و مفسدان بزرگ

خودباوري علمي و مرزشكني علم و فناوري

خوب است صدا وسيما به اين سوال پاسخ دهد كه مطالبات و فرامين رهبر انقلاب را چقدر پيگيري كرده است و به تكاليف خود در فرهنگسازي براي عملياتي شدن اين فرامين اساسي و كليدي چقدر عمل كرده است و فعاليت هايش در اين زمينه چقدر اثر بخش بوده‌اند؟

سایت الف در پایان این یادداشت نسبت به سوء استفاده سایت‌های فتنه پرور و سبز از این نوشته هشدار داده است:

به هيچ وجه راضي نيستيم حتي يك جمله از متن فوق در رسانه هاي فتنه گران منعكس شود. به كوري چشم بي بي سي و صداي آمريكا و اذنابشان، ما با رهبري انقلاب و نظام جمهوري اسلامي صميمي و راحت هستيم و براي بيان مشكلات و اصلاح نظام عزيزمان به كمك يا دلسوزي بيگانگان بدسابقه و سلطه گر هيچ نيازي نداريم و هرگز نمي خواهيم به ننگ حمايت يا همراهي ايشان آلوده شويم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.