پنج‌شنبه 21 اکتبر 10 | 23:34

آدم‌های خوب شهر؛ حرکتی تازه در وبلاگستان

نویسنده وبلاگ چشم و چراغ، در مطلبی، نسبت به رواج بدبینی، ناشکری و بدگویی از اتفاقات و چیزهایی که در زندگی روزمره و جامعه‌مان می‌گذرد ابراز ناراحتی کرده و از همه خواسته تا در جنبش «آنتی «مملکته داریم؟!»» شرکت کنند.


تریبون مستضعفین – یک وبلاگ نویس از دیگر کاربران فضای مجازی و وبلاگ نویسان دعوت کرد تا در جنبش وبلاگی «آدم‌های خوب شهر» شرکت کنند و در مورد آن بنویسند.

زهرا قدیانی نویسنده وبلاگ چشم و چراغ، در مطلبی که به تازگی در تارنمای شخصی‌اش منتشر کرده است، نسبت به رواج بدبینی، ناشکری و بدگویی از اتفاقات و چیزهایی که در زندگی روزمره و جامعه‌مان می‌گذرد ابراز ناراحتی کرده و از همه خواسته تا در جنبش «آنتی «مملکته داریم؟!»» شرکت کنند.

سبک نوشتاری «مملکته داریم؟» نوعی کوتاه‌نویسی است و اولین بار از نوشته‌های کوتاه در شبکه‌های اجتماعی مانند فرندفید آغاز شد و پس از مدت زمانی در وبلاگی به همین اسم رویه‌ی جدی‌تر و پرمخاطب تری یافت. این نوع نوشتار به بیان بدی‌ها، ناملایمات، غم‌ها و غصه ها، کارها و واکنش‌های عجیب و به دور از ذهن، مسايل سیاسی، بیان تناقضات و از این دست مطالب می‌پردازد و در پایان جمله‌ای با این مضامین، عبارت کلیدی «مملکته داریم؟!» آورده می‌شود.

قدیانی در بخشی از نوشته‌اش چنین می‌گوید:

آدم‌ های خوب توی این شهر کم نیستند. مشکل از چشم‌هاست. بعضی‌ چشم‌ها مگسی‌اند، مدام دنبال کثیفی‌اند که بچرخند دورش و ویزویز کنند. درحال حاضر هم ویزویزشان وبلاگستان را برداشته. هروبلاگی را باز می‌کنی دارد از جهان سوم، مملکت و مردم می‌نالد.

اما دیگر بس است. من که خسته شده‌ام از این همه غرغرِغَرّا! (۱)

آدم باید گاهی پروانه‌ای باشد. خداوند گل‌وبلبل را بی‌دلیل خلق نکرده. کسانی‌که نمی‌توانند زیبایی‌ها راببینند هم مشکل خودشان است، سریع‌تر اقدام به معالجه خود کنند.

جنبش آنتی “مملکته داریم؟!” از هم‌اکنون اعلام موجودیت می‌کند! اگر پروانه‌ای شدید و زیبایی دیدید به این جنبش بپیوندید.

او در ادامه وبلاگ «آدم‌های خوب شهر» را برای شروع این حرکت وبلاگی معرفی‌ می‌کند. این وبلاگ با بیانی صمیمی به بازگویی خاطرات شیرین و انسان‌های وظیفه شناس، دلسوز و مهربان اجتماع ما می‌پزدازد. می‌توانید از این جا مشترک مطالب این وبلاگ شوید.

پی‌نوشت:

۱: این ترکیب از سیدحسن حسینی است:
شاعری کهنه سرا
شعر نیما را دید
زیرلب غرغر غرایی کرد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.