شنبه 13 مارس 10 | 12:21

«روابط بین‌الملل در اسلام» کتاب جدید آیت الله جوادی آملی

کتاب «روابط بین‌الملل در اسلام» منعکس‌کننده دیدگاه و چشم‌اندازهای آیت‌الله جوادی آملی در حوزه روابط بین‌الملل است و بیشتر به مباحث نظری و مبانی مناسبات اجتماعی در عرصه بین الملل از منظر اسلام پرداخته است و همچنین بر محورهای اساسی آن روابط همانند فطرت بشری تاکید کرده است.
این کتاب همچنین به دیگر به علل و عواملی که در پندار عده‌ای قانون روابط انسانی در عرصه جهانی است، اشاره می‌کند و علت ناصحیح بودن آن را آشکار می‌سازد.


ketabroom.ir_file_4659کتاب «روابط بین‌الملل در اسلام» منعکس‌کننده دیدگاه و چشم‌اندازهای آیت‌الله جوادی آملی در حوزه روابط بین‌الملل است و بیشتر به مباحث نظری و مبانی مناسبات اجتماعی در عرصه بین الملل از منظر اسلام پرداخته است و همچنین بر محورهای اساسی آن روابط همانند فطرت بشری تاکید کرده است.
این کتاب همچنین به دیگر به علل و عواملی که در پندار عده‌ای قانون روابط انسانی در عرصه جهانی است، اشاره می‌کند و علت ناصحیح بودن آن را آشکار می‌سازد.
کتاب «روابط بین‌الملل در اسلام» در دو بخش و پنج فصل تنظیم شده است. در بخش نخست به مباحثی کلی در زمینه خاستگاه تنظیم روابط بین‌الملل و اصول حاکم در این روابط پرداخته شده است.
بخش دوم این کتاب به صورت گسترده به هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در حوزه‌های گوناگون دینی و غیر دینی و محورهای این هم‌زیستی و موانع آن می‌پردازد.
بر اساس این گزارش، جلد ششم کتاب «ادب فنای مقربان» که شرح زیارت جامعه کبیره به عنوان یکی از برترین زیارات شیعیان است، نیز در 3 هزار نسخه منتشر شده است.
زیارت جامعه کبیره، زمینه‌های معرفت‌گرایی و عرفان کامل‌ را فراهم می‌سازد. همچنین ادب حضور در فضا و آستان مقربان معصوم (ع) را به زائر می‌آموزد.
این کتاب در پرتو نوشتارها و گفتارهای آیت‌الله جوادی آملی و با بهره‏گیری از آیات قرآن و احادیث معصومین (ع) و سخنان عرفا و حکما به شرح و تبیین اسرار و لطایف معنوی این زیارت پرداخته است.
کتاب «روابط بین‌الملل در اسلام» در 222 صفحه و با شمارگان 3 هزار نسخه و با قیمت 30 هزار ریال روانه بازار نشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.