پنج‌شنبه 10 آوریل 14 | 19:35

آقا تهرانی: حرکت باید از قم آغاز شود

آقاتهرانی با بیان اینکه ماهواره ها بدنبال از بین بردن غیرت دینی جوانان هستند، اظهار داشت: دشمن اگر غیرت دینی را از جوانان بگیرد، بطور قطع توان هسته ای را نیز خواهد گرفت و ما نباید فراموش کنیم که همواره باید نسبت به دین تعهد داشته باشیم.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بدنبال ارائه طرح حمایت از امر به معروف و نهی از منکر به مجلس و تبدیل آن به قانون هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین «مرتضی آقاتهرانی» چهارشنبه شب در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر در مسجد اهل بیت(ع) قم افزود: بطور قطع این لایحه را با تصویب مجلس به قانون تبدیل خواهیم کرد و با رایزنی شورای نگهبان بدنبال برطرف کردن برخی نقایص هستیم.

وی با اشاره به اینکه مردم ولایتمدار ایران، بهترین امت هستند که امر به معروف و نهی از منکر می کنند، اظهار داشت: با احیای امر به معروف، دین زنده می شود و حفظ اسلام در گروی اهتمام به این فریضه است.

وی با بیان این که در هر امتی، تشکلی باید به احیای امر به معروف و نهی از منکر بپردازد و جامعه را از سکوت و بی توجهی نجات دهد، تصریح کرد: وقتی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شود، نشانی از ماندگاری امت مشاهده نخواهد شد و بقای امت و احکام دین در گروی احیای فریضه امر به معروف است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه شیعه در طول تاریخ همواره صدمات بسیاری از امر به معروف و نهی از منکر را متحمل شده است، تصریح کرد: حضرت زهرا(س)، حضرت علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) از بزرگترین الگوهای شیعه هستند که برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و از دیرباز افراد بسیاری بودند که در این زمینه بی توجهی و سکوت می کردند.

آقاتهرانی گفت: امروز ضامن بقای انقلاب اسلامی، عمل به امر به معروف و نهی از منکر است و اگر در این زمینه بی توجهی صورت گیرد، تداوم انقلاب به خطر خواهد افتاد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه احیای شعارها و شهادت شهید خلیلی روح امر به معروف را در جامعه زنده کرد، تصریح کرد: امروز اگر یک قدم عقب نشینی کنیم، دشمنان 10 قدم جلو می آیند چرا که اسلام به گوش آنها سیلی زده است.

آقاتهرانی با اشاره به اینکه در این چند مدتی که دشمن احساس کرده است می تواند چند قدم به پیش حرکت کند این کار را انجام داده است، ابراز داشت: مسوولان باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنند ؛چرا که عزت امروز کشور مرهون خون شهیدان است.

وی با اشاره به تصویب قطعنامه علیه جمهوری اسلامی توسط پارلمان اروپا گفت: البته این قطعنامه اعتبار قانونی ندارد، اما مفاد تصویب شده نشان می دهد که آنها ترویج چه مسائلی را از ما می خواهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمنان بصراحت آزادی همجنس بازی را در کشور مطرح می کنند در حالی که آنها می دانند اسلام و جامعه با این مسائل مخالف است.

آقاتهرانی با تاکید براینکه با تمام نقائص موجود، حرکت انقلاب و اسلام حفظ شده است، گفت: مردم باید برای امر به معروف و نهی از منکر اهتمام ویژه داشته باشند و در عمل ثابت کنند که نسبت به هنجارها بی تفاوت نیستند.

وی با بیان اینکه جوانان نقش ویژه ای در این زمینه دارند و این حرکت باید از قم آغاز شود، تصریح کرد: رهبری، تحقق کننده اقتصاد و فرهنگ را عزم ملی و مدیریتی جهادی نامیدند؛ چرا که تا حرکت عمومی مردم و نیت الهی مسوولان شکل نگیرد، به هدف مشخصی دست نخواهیم یافت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جوانان با جدیت نسبت به مسائل فرهنگی اهتمام داشته باشند، گفت: مردم باید از مسوولان، مسائل فرهنگی را مطالبه کنند، چرا که آنها به دولت رای داده اند و باید در این زمینه ایستادگی کنند.

آقاتهرانی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از بین برود شاهد تسلط اشرار خواهیم شد.

وی تصریح کرد: بدنبال ترویج فرهنگ تسامح و تساهل شاهد وقوع فتنه 88 بودیم و اینگونه که امروز شاهد برخی اقدامات هستیم، باید منتظر فتنه های بزرگتری نیز باشیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه ماهواره ها بدنبال از بین بردن غیرت دینی جوانان هستند، اظهار داشت: دشمن اگر غیرت دینی را از جوانان بگیرد، بطور قطع توان هسته ای را نیز خواهد گرفت و ما نباید فراموش کنیم که همواره باید نسبت به دین تعهد داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه طلاب باید نقش آفرینی بیشتری در راستای احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند، تصریح کرد: امر به معروف را ابتدا از خودمان شروع کنیم و اگر در خانواده و اقوام ترک معروفی را شاهد بودیم، تذکر لسانی دهیم.

 1. 110
  12 آوریل 2014

  اگر از 50 سال پیش هم یک فکری بحال صدا و سیما و پخش برنامه های احمقانه و بیمحتوا مثل همین سریالهایی که تا کنون پخش شدن و دیگر برنامها میکردید هیچ وقت مردم عزیزمون و مخصوصا جوانها سمت ماهواره نمیرفتن

  همش با ساختن سریالهایی که بدبختی مردم فقیر رو نشان میدهد و از ان طرف مردم هم مجبور بتماشا هستند و صدا وسیما این را میگذارد بپای استقبال مردم از این سریالها …….. بخدا مردم از اجبار بیشتر برنامه ها و سریالها را نگاه میکنند

  اگر صدا و سیما و کلا مدیرانش عاقل شدند و بر اساس خواست مردم برنامه ساختند انوقت میتوانید حرف از حذف کامل ماهواره بزنید

  این بیمهتوایی صدا و سیمای ماست که مردم را بسمت ماهواره میفرستد جناب اقایان بیسواد وگرنه همه میدانند ماهواره جز کثافت و گناه چیز بیشتری ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.